Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ranger (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=164)
-   -   [Ranger 2011-2022] FORSCAN //Wątek zbiorczy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=332677)

bartolini9 18-09-2023 11:18

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Tyle czasu czekałem na chiptuning tego silnika … No i jest. Niby ledwie 20-25 koni więcej ale jest to zauważalne i nawet nie jest to efekt placebo. Mod skrzyni i silnika naprawdę robi robotę.

Do sprawdzenia po najbliższych paruset kilometrach:
- spalanie (mam wrażenie ze już jest niższe)
- zapychanie/wypalanie DPF
- zużycie ADBLUE

SAR37 18-09-2023 13:58

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał bartolini9 (Post 3470637)
Tyle czasu czekałem na chiptuning tego silnika … No i jest. Niby ledwie 20-25 koni więcej ale jest to zauważalne i nawet nie jest to efekt placebo.

:D
Też się nad tym zastanawiałem a tu, proszę! :P

Byond 21-09-2023 13:57

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Cześć
A ma ktoś info co to za silnik 195 phanter d ,albo inaczej gdzie był montowany i jaki miał moment obrotowy , wczoraj robiłem pomiary GPS torowym i wyszło 8.0 s do 100 .
4 razy sprawdzn .

bartolini9 21-09-2023 20:47

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
W Rangerach jest to ten sam silnik tylko zdławiony aby był bardziej „eko”. Te wersje 236 czy 240 koni ile on tam ma teraz to występowały np w Ford Edge.

Taki czas do setki wykręciłeś również dzięki temu, co zrobiłeś ze skrzynią :)

Auto naprawdę daje radę teraz.

Byond 22-09-2023 16:38

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
No powiem ci że oddycha teraz pełną piersią,w trybie sport ciągnie że aż miło.
Mam nadzieję tylko że nie wywali dziury W Tłoku 🫣 hehe.
Ale polecam zrobić to każdemu,i flaszka 🍼tym co to znaleźli:)

Pozdro dla wszystkich

adachor[PL] 22-09-2023 17:51

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Na początku pragnę serdecznie przywitać wszystkich kolegów, gdyż to mój pierwszy post na tym forum :) I donieść, że będąc posiadaczem Wildtraka z 2021 roku o mocy 213 KM, po zaznaczeniu w Forscanie silnika 195 - Panther D, otrzymałem NOWY SAMOCHÓD. Wreszcie płynnie się zbiera, nie zamula i lepiej współpracuje ze skrzynią. Nie mówiąc o trybie sport. Obserwuję często pasek chwilowego spalania i z „nowym silnikiem” paseczek zdecydowanie mniej nerwowo skacze. Mam pytanie do kolegów (bo nie znalazłem opisu procedury na fb), czy oprócz zmiany silnika, coś jeszcze trzeba zmieniać (np. ABS)?

kamil12018 22-09-2023 19:32

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
W ABS nic nie zmieniasz. Najlepiej w TCM zrobić Clear Adaptive table, reset TCM, i Stop using adapive table. W PCM możesz zmienić w trybie AS BUILT 7E0-01-08> xxCF xxxx xxxx. Nie trzeba zmieniać wtedy na Phanter D. Zmiana na CF zmienia także punkty przełożeń dla skrzyni. Jest to procedura dla Raptora, dla zwykłego zmieniamy na C4.

Grzeszny 25-09-2023 06:30

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Czy to dziala? Masz to potwierdzome? Co te zmiany robia? nigdzie indziej nie mozna znalesc informacji na ten temat nawet na zagranicznych forach. Czy te wartosci sa pewne? slyszalem cos o tym ale nie moge nigdzie tego znalesc! Znajomy to robil z gosciem przez telefon ale byly zupelnie inne wartosci niz ty podajesz, jego auto jezdzi teraz jak marzenie a praca skrzyni stala sie jedwabiscie plynna, jak dobry sportowy wózek, teraz kreci lepszy czas od 3.0 V6 ale wykonywal duzo wiecej zmian równiez w TCM w trybie AS BUILT i teraz wyswietlaja mu sie biegi na wyswietlaczu caly czas a przeddem tylko na trybie M

kamil12018 25-09-2023 08:45

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Działa bo jeżdżę na takich parametrach. Nie słyszałem żeby ktoś coś zmieniał w TCM oprócz tego co napisałem. Skrzynia dużo lepiej chodzi ale żeby jedwabiście było to nie ma się co oszukiwać. Jak czas może być lepszy niż w 3l V6? Nie daj się nabrać na takie porównania.

bartolini9 25-09-2023 11:26

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Działa dużo lepiej i skrzynia i silnik. Różnice czuć od razu właściwie, nigdy nie będzie to jeździło jak 3.0l V6 benzyna, ale czas do setki skrócił się o ok 1 sekundę można powiedzieć.

Co do dodatkowych zmian w AS-Built że pokazują się biegi - oczywiście można to zrobić.

adachor[PL] 25-09-2023 12:43

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Ja nic w TCM nie zmieniałem. Przed kliknięciem silnika nie szarpała (powiedzmy, że lekko pukała), ale po zmianie na Panther D jest już bez zastrzeżeń (jakby troszkę bardziej przeciągała biegi). Więc chyba mam "taki model" (albo taką specyfikę użytkowania) i jak nie potrzeba to lepiej nie gmerać, zwłaszcza w AS-BUILT. Polecam najpierw sprawdzić przed dłubaniem w TCM, bo jak widać autka schodzące z taśmy w Republice Południowej Afryki mogą się różnić.

Auto jak napisałem lepiej się zbiera itd, ale porównanie do 3.0 V6 to legenda z osiedlowej piaskownicy. Zresztą nie wyobrażam sobie takich parametrów w Wildtraku z tylnym napędem i bębnami.

Rob^ 25-09-2023 20:26

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał kamil12018 (Post 3471128)
...Najlepiej w TCM zrobić ....

Czy na 100% wiesz co te wartości tak naprawdę zmieniają ?

kamil12018 26-09-2023 07:15

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał Rob^ (Post 3471410)
Czy na 100% wiesz co te wartości tak naprawdę zmieniają ?

Zmieniają moc na 236KM i punkty przełożeń skrzyni biegów. Dodatkowo wyłączasz nauke skrzyni biegów. Skrzynia sprawdza swoje parametry i je dostosowuje ale charakterystyka zmiany biegów jest nie zmieniana. Zanim coś zmienisz zrób sobie kopię. Zawsze będziesz mógł wrócić do poprzednich parametrów.

Jakby ktoś wiedział co zmienić żeby się biegi wyświetlały to będę wdzięczny.

Grzeszny 26-09-2023 13:04

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
1 załącznik(i)
Ja juz jestem po zmianach i musze powiedziec ze jak dla mnie to petarda, na razie wszystko sie adaptuje po zresetowaniu calego auta ale skrzynia juz chodzi jak maslo a przyrost mocy jest znaczaco odczuwalny a co najwazniejsze to w koncu wiem na jakim biegu jade, biegi sie wyswietlaja caly czas. Zmiany jakie byly robione w trybie AS BUILT w modulach PCM, TCM, IPC i kilka procedur serwisowych. W PCM mam inne wartosci niz podawalec.

SAR37 26-09-2023 18:13

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Pytanie za 100 punktów: do czego potrzebujesz wiedzieć, na jakim aktualnie jedziesz biegu?:p

kamil12018 26-09-2023 18:46

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał Grzeszny (Post 3471481)
Ja juz jestem po zmianach i musze powiedziec ze jak dla mnie to petarda, na razie wszystko sie adaptuje po zresetowaniu calego auta ale skrzynia juz chodzi jak maslo a przyrost mocy jest znaczaco odczuwalny a co najwazniejsze to w koncu wiem na jakim biegu jade, biegi sie wyswietlaja caly czas. Zmiany jakie byly robione w trybie AS BUILT w modulach PCM, TCM, IPC i kilka procedur serwisowych. W PCM mam inne wartosci niz podawalec.

Jak można to podaj jakie wartości zmieniłeś. Wszyscy mamy te same auta to każdy chętnie skorzysta. Dzięki.

Grzeszny 26-09-2023 19:26

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Nie widzialem wszystkich wartosci, wiem ze w PCM bylo cos "BF" w IPC "1A" i kilka zmian w TCM ponoc jakies limity ale nie wiem w ktorej lini, gosc to robi zdalnie poprzez TeamViewer, musisz mu udostepnic swoj ekran.

kamil12018 26-09-2023 19:41

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)

Po zmianie na BF to wnioskuje że to nie Raptor?
W IPC to pewnie żeby biegi pokazywało ale najbardziej interesuje mnie co było w TCM. Szkoda że nie powie co i jak. Po to właśnie takie grupy są żeby się dzielić.

Grzeszny 27-09-2023 05:31

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)

To jest Raptor 2.0 Bi-turbo, Jesli chodzi o TCM to nie chce pisac glupot bo w kilku miejscach robil zmiany i sie pogubilem. Jesli chodzi o silnik to na razie mam wysokie spalanie ale mowil ze tak bedzie bo wykasowal jakies adaptacje chyba wtryskow, katalizatora i kilka innych. Cos w tym jest bo po przejechaniu jakis 150km spalanie zaczelo spadac

SAR37 27-09-2023 07:34

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał kamil12018 (Post 3471534)
…Szkoda że nie powie co i jak. Po to właśnie takie grupy są żeby się dzielić.

Bo „bezinteresowność” to teraz takie Yeti - wszyscy mówią, ale nikt nie widział :oops:
A propos „dłubania” w aucie: skoro po zatrzymaniu adaptacji i zmianie mapy jest OK, to po co „psuć” jakimiś niesprawdzonymi zmianami? No chyba, że jakiemuś „tunerowi” chodzi tylko o dobre wrażenie i zgarnięty hajs.

kamil12018 27-09-2023 07:51

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Stawiam że to tuner z grupy na facebooku. Nie chce się on za bardzo dzielić informacjami a szkoda bo fajnie by było gdyby była rozpiska do forscana co i jak można zmienić w tym aucie...
Osobiście FB nie mam i nie zamierzam mieć dlatego czerpie informację z takich forów.

bartolini9 27-09-2023 13:19

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał SAR37 (Post 3471564)
No chyba, że jakiemuś „tunerowi” chodzi tylko o dobre wrażenie i zgarnięty hajs.

A co innego może chodzić ? :) Nie mówmy o rzeczach oczywistych.

bartolini9 29-09-2023 18:38

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Krótki raport. Testuję Rangera "po witamince" od nieco ponad 2 tygodni i po prostu jest nawet małe "wow".

Dopiero dziś mogłem realnie go przetestować w dłuższej trasie bo byłem bardzo ciekawy. Gdańsk -> Szczecin -> Gdańsk. W sumie ok 720 kilometrów. Spalanie przy dystrybutorze 9.8l/100km. Wcześniej przy takiej samej dynamice (zakres 120-150km/h) schodziłem ledwie poniżej 11 - porównałem nawet czasy przejazdu wcześniej i dziś i jest praktycznie to samo, a nawet ciut szybciej. Czy to jest możliwe? Wcześniej zwiększone spalanie zauważyłem gdy zmieniłem opony na Yokohama Geolandar AT z Wranglerów HP - o jakieś 0.5-0.7 litra więcej palił.

Nie mówiąc już o dynamice samego auta, na trybie SPORT jest naprawdę nieźle jak na takiego czołga z dość jednak małym silnikiem - szybkie pomiary wskazują na wyniki ok 8.5s do 100km/h. Wyprzedzanie teraz to bajka. Z silnika jakby wyjął garść kapsli, chodzi dużo bardziej miękko, a skrzynię jakby zmieniono na tą z marek "premium". Szarpnęła może z raz, nie myśli za dużo który bieg ma wrzucić..

Dodatkowo, wskaźnik zapełnienia DPF schodzi do 15% po wypaleniu, wcześniej nie widziałem mniej niż 25% - nie wiem szczerze czy to w ogóle ma jakieś znaczenie, ale informacyjnie piszę, jakby ktoś chciał to z czymś powiązać.

Po zatankowaniu ADBLUE do pełna pokazuje na 7000km. Wcześniej na pełnym zbiorniku pokazywało 4250-5000km maksymalnie.

Czy macie podobne odczucia, czy może tylko ... przesadzam z tym zajaraniem ?

Rob^ 02-10-2023 08:34

aktywacja kamery cofania w czasie jazdy
 
Ford Ranger - SYNC3
Temat -> aktywacja kamery cofania w czasie jazdy.
W sumie umiem, działa, jest przycisk, jak go wcisnę to pojawia się obraz z kamery niezależnie od położenia dźwigni zmiany biegów ale ... kamera się wyłącza po przekroczeniu prędkości ~17km/h
Ktoś coś podpowie jak to obejść ?
:619:


adachor[PL] 02-10-2023 10:06

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Raczej tego nie obejdziesz. Śledzę temat na fmods i tak po prostu musi być.

lukaszooo 02-10-2023 15:36

Odp: aktywacja kamery cofania w czasie jazdy
 
Chodzi o to ,że aby kamera nie działała cały czas w trybie standbay po przekroczeniu ok 20km/h jest wyłączane zasilanie, jak się domyślasz wydłuża to żywotność kamery.
Można to wyłączyć aby działała cały czas. W innych fordach funkcja ta nazywa się VSS sleep, jak jest w twoim nie wiem i zbytnio nie chce mi się tego szukać.

kamil12018 05-10-2023 09:16

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Witam. Podpowie ktoś co zmienić żeby biegi cały czas się wyświetlały tak jak w trybie manualnym?

Grzeszny 06-10-2023 05:20

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
:wink:

krf 14-10-2023 10:53

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał kamil12018 (Post 3472333)
Witam. Podpowie ktoś co zmienić żeby biegi cały czas się wyświetlały tak jak w trybie manualnym?

Sam nic nie zmieniałem, ale jak na D wcisnę + na dźwigni to biegi pokazują mi się cały czas, aż do zmiany położenia dźwigni.

Rob^ 16-10-2023 08:39

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
1 załącznik(i)
instrukcja obsługi strona 186 ;)

mariusz_xn3 08-11-2023 11:25

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Jako, że to mój pierwszy post to na wstępie Witam wszystkich.
Czy możecie kogoś polecić w okolicach Głogów, Zielona Góra, Lubin, Leszno, Wrocław, kto byłby w stanie dokonać parę zmian w Wildtraku 2021? Co prawda mam zakupiony kabel i Forscana, ale trochę się jeszcze boję "gmerać" w samochodzie i jeszcze nawet go nie podłączałem. Czy jest możliwość jakoś przed zmianami zrobić w Forscanie dokładną kopię zapasową wszystkich ustawień w samochodzie? - Odpowiem sobie tak, można. ;)
Dzięki za podpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.

EDIT.

Jednak się odważyłem i zrobiłem parę zmian, niestety mimo, że sterownik przyjmuje składanie lusterek, to po zamknięciu auta i tak się automatycznie nie składają - udało się może komuś to zakodować?

Czy macie uruchomioną możliwość "ręcznego" wypalania DPF-u? Kody przyjęte, ale nic u mnie się nie zmieniło, udało mi się za to uruchomić status DPF.

adachor[PL] 08-11-2023 19:55

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Wildtrak nie posiada modułu składania lusterek, zmiana przez Forscan nic nie da.

Edit: Sorki, wyraziłem się nieprecyzyjnie. Moduł składania posiada, tylko nie posiada tego drugiego modułu do składania automatycznego. Można to dokupić na ebayu i sobie dołożyć. Są filmy na YT.

mariusz_xn3 08-11-2023 21:27

Odp: aktywacja kamery cofania w czasie jazdy
 
Cytat:

Napisał Rob^ (Post 3472053)
Ford Ranger - SYNC3
Temat -> aktywacja kamery cofania w czasie jazdy.
W sumie umiem, działa, jest przycisk, jak go wcisnę to pojawia się obraz z kamery niezależnie od położenia dźwigni zmiany biegów ale ... kamera się wyłącza po przekroczeniu prędkości ~17km/h
Ktoś coś podpowie jak to obejść ?
:619:


Możesz podpowiedzieć jakie ustawienia trzeba zmienić forscanem, aby mieć możliwość włączania kamery podczas jazdy?
Dzięki wielkie.

SAR37 09-11-2023 10:35

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Kolego! Sorki, ale wypisujesz głupoty: zacytowałeś Kolegę, który nie rozwiązał tego problemu tylko zadał pytanie. Gdyby było rozwiązanie to już ktoś by się tym podzielił, a szczególnie Kolega Rob^
Przeczytaj wątek od początku - to nie boli - i wtedy zadawaj pytania.
Btw: są jeszcze zagraniczne fora, gdzie pewne rzeczy opisali.Powodzenia.

mariusz_xn3 10-11-2023 10:33

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Z całym szacunkiem, zapytałem o to jak zrobić, aby obraz z kamery był wyświetlany chociaż przez chwilę po ruszeniu do przodu i aby była mozliwość włączenia go z ekranu, bo u mnie niestety takiej opcji w ogóle nie ma i nie mam nawet na wyświetlaczu Synca ikony kamery. Po zmianie biegu z R na D kamera od razu się wyłącza. Jeszcze czytać i oglądać ze zrozumieniem potrafię i wiem o co chodziło koledze na filmie, moje pytanie miało na celu zasięgnięcia informacji jak to uruchomi nawet do tej niskiej prędkości. Wątek przeczytałem od początku i nie zauważyłem, aby ktoś podał jak to zakodować. Także Kolego chyba nie zrozumiałeś mojego pytania. Życzę więcej luzu i radości.
Pozdrawiam serdecznie.

SAR37 10-11-2023 12:46

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
„Luz” warto „wyłączyć” przed wysłaniem posta.
Jesteś posiadaczem Rangera z 2021 - a czy czytałeś chociaż instrukcję obsługi? Sprawdziłeś jakie są ustawienia w aucie?…W menu jest opcja opóźnienia wyłączenia kamery po zmianie z R na D - opcja „szukaj” nie boli. To tak a propos „luzu”:diabel2:

mariusz_xn3 10-11-2023 13:41

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)

No widzisz i nie można było tak od razu? :D Do instrukcji zazwyczaj zagląda się na samym końcu :D Dziękuję za wskazanie kierunku poszukiwań :D. Spokojności i miłego weekendu życzę.
Pozdrawiam serdecznie.

adachor[PL] 10-11-2023 18:18

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Żeby mieć ikonkę kamery w Sync 3 należy go najpierw zrotować a następnie podgrać odpowiedniego moda. Wszystko jest na forum fmods.net. Jeśli ktoś nie jest w temacie, to rotowanie Synca nie jest takie oczywiste i obejmuje kilka punktów. A potem można podgrywać już różne modyfikacje, skórki, rozszerzenia i mapy z forum, a także nieoficjalne wersje Synca. Z praktyki dodam, że taki podgląd kamerki jest moim zdaniem mało przydatny i obraz znika po przekroczeniu (chyba) 20 km/h, więc w ruchu to nic nie daje. Podobno można to wyłączanie kamery zmodyfikować poprzez Forscan, jak ktoś wcześniej tu napisał.

I jeszcze jedno. Synca można rozpieprzyć tymi różnymi modyfikacjami, jak się nie wie co robi, więc nie jest to raczej zabawa dla laików. Wiele modyfikacji nie działa tak jak sobie wyobraża użytkownik, a także zdarza się, że mody nie są z innymi kompatybilne, lub nie działają poprawnie z poszczególnymi wersjami Synca. Większości modyfikacji nie daje się także odinstalować, co kończy się powtórną instalacją systemu.

mariusz_xn3 21-03-2024 09:16

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Witajcie,
Czy, aby zwiększyć moc w wildtraku na 240km faktycznie wystarczy przestawić rodzaj silnika na 195 Panther D? Czy może się ktoś podzielić informacją jak w zakładce PCM Konfiguracja modułu >> Engine miał fabrycznie wybrany silnik? I czy osoby mające hak holowniczy w PCM Konfiguracja modułu >> CF1 Trailer Module jaka jest ustawiona wartość?
Dziękuję bardzo za informację.
Pozdrawiam serdecznie.

adachor[PL] 24-03-2024 18:58

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał mariusz_xn3 (Post 3488376)
Witajcie,
Czy, aby zwiększyć moc w wildtraku na 240km faktycznie wystarczy przestawić rodzaj silnika na 195 Panther D? Czy może się ktoś podzielić informacją jak w zakładce PCM Konfiguracja modułu >> Engine miał fabrycznie wybrany silnik?

Ja zmieniłem tylko na 195 Panther D. Pierwotnie była pusta wartość.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.