Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Ogólne] Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304885)

Yakac 27-03-2019 10:33

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Przypomniało mi się, że pan Roman, szef Maktransa mówił, że przyjeżdżają do nich skrzynie do naprawy z np. z Niemiec, więc pewnie taka opcja jest, ale nie wiem czy to ma sens, bo np. u mnie w trakcie naprawy była wrzucona skrzynia i coś było nie tak jak trzeba i jeszcze raz zrzucali. Potem okazało się, że to kwestia oprogramowania - no ale jakbym dostał samą skrzynię po regeneracji i nałożył to mogłoby nie działać jak powinno. Poza tym nie wiem jak z gwarancją - czy nie jest tak, że udzielają gwarancji jak sami wszystko ogarną.
Pozdro

tomcio43 14-04-2019 18:36

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał bulajev (Post 3110417)
Witam,skrzynia pracuje idealnie, już zrobiłem rozeznanie co gdzie i jak, i w Maktrans najtaniej 8600zł z VAT 23% kompleksowa naprawa i rok gwarancji bez limitu kilometrów. Ja bym go tam dał. W razie czego dzwoń do mnie 792071400. Pozdrawiam Jacek

Ja dzwoniłem to u mnie powiedzieli 8600 zł. + Vat 23% , moze u mnie większy zakres prac.

MarcinTG 14-04-2019 18:57

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
w piątek odebrałem auto z Maktrans. Płaciłem 7500 zł netto. kompleksowa naprawa. Tyle od razu mi powiedzieli, że będzie kosztować, bez względu na zakres prac - przed dostarczeniem auta.

tomcio43 15-04-2019 08:26

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
I jak chodzi autko ?
I co miałeś ze skrzynią ?

MarcinTG 16-04-2019 16:35

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Na pewno mechatronika, to stwierdził jeszcze poprzedni mechanik. Do tego doszła regeneracja sprzęgła, obudowy i wymiana łożyska. Auto chodzi dobrze. Mam nawet wrażenie, że płynniej zmienia biegi. Byłem też na warsztacie,(pierwsze piętro) gdzie robią te regenerację, rzeczywiście rozkręcaja na części pierwsze wszystko czyszczą, regenerują i składają od nowa. Wszystko mają z Ukrainy. Kilka skrzyń mieli akurat w częściach. Gwarancja na 12 miesięcy bez limitów kilometrów, dla osób prywatnych

Yakac 16-04-2019 17:47

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Taaa, ja też byłem na "pięterku" w Maktrans. Tam leżało kilka rozłożonych na czynniki pierwsze skrzyń. Pan Roman mi pokazywał co się zużywa, psuje, co wymieniają.

tomcio43 16-04-2019 20:40

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
To generalnie spoko człowiek jak opisujecie, skoro szczerze pokazuje to co robi, świadczy to raczej że nic nie ukrywa, zobaczę i sam sprawdzę zgłaszając się tam do remontu.

Oby te części z Ukrainy były trwałe jak należy.

tomcio43 05-07-2019 22:52

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Witam , sorki że dopiero teraz się odzywam ale praca i tak dalej , zrobiłem Ps w SG , cena 10 tys. zrobiłem na razie 2 tys km. ale wydaje mi się ze nie w 100% jest jak powinno . Zdarza się że jeszcze lekko pociągnie na początkowych 2 biegach, i przy hamowaniu kiedy schodzi z biegów to też lekko poszarpuje n o i w dalszym ciągu pedał gazu drzy przy przełączaniu biegów.
a i kiedy następuje zmiana biegów to słyszę w kabinie takie kliknięcie (dość słyszalne).
Może jestem przewrażliwiony , ale takie mam odczucia i muszę sie chyba zaanonsować do kontroli może coś poprawią albo wygładzą te nieprawidłowości .
co myślicie o tym ?

MarcinTG 07-07-2019 11:55

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
ja też mam wrażenie , że jest małe szarpnięcie jak wrzuca dwójkę, ale sam już nie wiem czy to nie moje przewrażliwienie.

Piotr_V6 07-07-2019 15:03

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał MarcinTG (Post 3150015)
ja też mam wrażenie , że jest małe szarpnięcie jak wrzuca dwójkę, ale sam już nie wiem czy to nie moje przewrażliwienie.

akurat to normalne ze względu na dużą różnicę przełożeń, daj więcej gazu będzie mniej czuć , związane jest to z tym że zmiana biegu w PS zawsze trwa tyle samo a w trybie sport nawet nieco szybciej. Stąd nazwa powershift. Chodzi o to aby spowodowany był jak najmniejszy uślizg sprzęgieł podczas zmian przełożenia. Dlatego ta skrzynia jest nieco bardziej agresywna zminimalizowany jest czas zasprzęglania.

tomcio43 11-07-2019 20:42

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Piotr V6 , masz rację, że przy raptownym przyspieszaniu nic nie szarpie, przełącza bardzo płynnie , natomiast przyspieszając własnie powoli to delikatnie można odczuć szarpnięcie lecz też nie za każdym razem. ale widocznie muszę się przyzwyczaić. nie miałem na razie okazji wypróbować innego powerschifta celem porównania.

makinen 12-07-2019 08:03

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
PS nie ma czujnika obciążenia, tylko zmienia biegi na pałę, nawet nie odpuszczając gazu na milisekundę.
Takie coś ma DSG z VW.
Fordowi do takiego zaawansowania technologicznego daleko.
Dlatego lepiej samodzielnie operować gazem bo inaczej sprzęgła się szybciej zużywają.
Po prostu są na chama zasprzęglane nie ważne jaki jest moment na wale.

Piotr_V6 13-07-2019 13:51

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał makinen (Post 3151883)
PS nie ma czujnika obciążenia, tylko zmienia biegi na pałę, nawet nie odpuszczając gazu na milisekundę.
Takie coś ma DSG z VW.
Fordowi do takiego zaawansowania technologicznego daleko.
Dlatego lepiej samodzielnie operować gazem bo inaczej sprzęgła się szybciej zużywają.
Po prostu są na chama zasprzęglane nie ważne jaki jest moment na wale.

To nie jest tak jak piszesz , tak jest napisany program na szybką zmianę biegu , moment masz dostępny max od 1750 obr/min więc co ty chcesz tutaj od momentu :) do tego nie ford jest producentem tej skrzyni tylko GETRAG ford jedynie sam sobie ją oprogramował nawłasne potrzeby miało być szybko i jest szybko

makinen 13-07-2019 15:42

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
DSG zmienia szybciej biegi a potrafi zdjąć obciążenie z walka napędowego na ten krótki moment przełączenia biegu. W PS tego nie ma. O to chodziło.
Miałem (mam) obie skrzynie i przewaga pod względem zaawansowania sterowania w DSG jest zauważalna.

Piotr_V6 16-07-2019 19:43

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał makinen (Post 3152326)
DSG zmienia szybciej biegi a potrafi zdjąć obciążenie z walka napędowego na ten krótki moment przełączenia biegu. W PS tego nie ma. O to chodziło.
Miałem (mam) obie skrzynie i przewaga pod względem zaawansowania sterowania w DSG jest zauważalna.

hahahahhaha teraz to żeś normalnie powiedział nie wiem czy się śmiać czy płakać :) żadna skrzynia dwu sprzęgłowa nie zwalnia z momentu żadnego elementu chodzi właśnie o to aby moment był wykorzystany w 100% bezstratnie. Proponuję ci takie doświadczenie , przełącz na manual gaz w podłogę i zmiana biegu w okolicy 3 tyś obr. zrozumiesz o co chodzi w tej technologii , do tego w DSG koło dwumasowe nienawidzi niskich obrotów i jazda z niskimi obrotami kończy się tragicznie dla niego nie wytrzymuje często 70Kkm nie ma idealnego rozwiązania jeśłi chodzi o dwu sprzęgłowe automaty, niestety hydrokinetyk nigdy nie będzie tak szybki mimo tego iż jest to już dopracowane do maksimum rozwiązanie , na dwu sprzęgłowe nadal potrzeba lat aby to było tip top , gdyby nie przerwano prac rozwojowych w latach 80 napewno dziś było by to o wiele mniej problematyczne. Do tego w każdej skrzyni dwu sprzęgłowej z mokrymi sprzęgłami dochodzi problem serwisowy w postaci zanieczyszczeń pływających w oleju który przebywa w mechatronice jest używany do chłodzenia skrzyni i zespołu mechatroniki aby nie przegrzać TCM wszelkie zaniedbania serwisu równe są dramatowi właściciela.

biker200 06-08-2019 12:03

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Mi zaczęła sypać się skrzynia Powershift (szarpanie, długi czas załączania biegów). Obdzwoniłem kilku mechaników. Oczywiście trudno postawić diagnozę przez telefon, ale zawsze słyszałem, że naprawa mają na uwadze objawy - nie mniej niż 6-7 tyś netto, a może być i więcej oczywiście bez gwarancji, że to samo nie rozleci się za np. rok czasu.

Jako, że nie jestem fanatykiem automatu postanowiłem zrobić przekładkę na manuala, która kosztowała mnie 5700 zł brutto. W tym części używane do przekładki, robocizna oraz komplet nowego sprzęgła.

Auto działa i jeździ bezproblemowo. Od przekładki przejechałem już jakieś 2 tyś. km.

Yakac 06-08-2019 12:22

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
biker200 - gdzie robiłeś - daj namiary

poilnois 19-08-2019 17:48

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ani wsteczny ani do przodu.
Wtyczka do ABS sprawdzona, akumulator odłączany, dalej moje możliwości się skończyły. Kolega podłączył komputer ale taki prosty i on pokazał:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wszyscy słysząc PowerShift Ford Mondeo rozkładają ręce. Dzwoniłem do Forda za diagnozę życzą sobie 1500 złotych, nie wiem może źle zrozumiałem??

Ford Mondeo 2012r 154000 2,0 Diesel serwisowany, olej w skrzyni wymieniany wcześniej niż trzeba.
A może ważne, wróciłem nim z wakacji, zrobił 1500 km, noc postał na parkingu pojechałem zatankować do pełna i wtedy klops.
Może MAKTRANS tylko jutro zadzwonię ciekawe ile krzykną.

dzwiedz 20-08-2019 14:59

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
I ile krzykneli w Maktrans ? za komplena regeneracje skrzyni ?

arekmiz 20-08-2019 20:39

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał dzwiedz (Post 3165200)
I ile krzykneli w Maktrans ? za komplena regeneracje skrzyni ?

Było pisane wiele razy: 7-8 kpln.

grzymala100 23-10-2019 19:27

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Czy spotkał się ktoś z następującymi objawami w Powershicie suche sprzęgła w focusie z 2014 r,:
Na zimno auto startuje i jedzie w miarę normalnie tzn zmienia biegi po kolei, sekwencja też działa i chodzi tak nawet nagrzany do momentu aż zgaszę silnik, zaraz później odpalam i sekwencja nie działa a skrzynia szarpie i przerzuca od razu prawdopodobnie z 1 na 3, auto wyje i szarpie lub laguje zanim przeżuci bieg, po pewnym czasie zapalił się check engine, mechanik podpiął kompa i twierdzi że sterownik skrzyni nie ma żadnych błędów podejrzewa że do wymiany sprzęgło(a) ale check świeci przez skrzynię, nadmienię że mechanik ten nie robi skrzyń i też to zaznaczył, pytanie więc czy jest to możliwe aby usterka skrzyni załączyła check engine z powodu sprzęgła, czy ktoś na forum posiada tę skrzynię i miał podobne objawy?

WojtekJu 24-10-2019 16:56

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Nieaktualne.

toz 10-01-2020 11:29

Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift
 
Wygląda na to, że mam awarię skrzyni PowerShift w Galaxy 2.0 rocznik 2011. Na razie auto jeździ, ale pojawiają się okresowo komunikaty o ograniczonej funkcjonalności i jest delikatny przeciek od spodu.

ASO sugeruje wymiane modułu sterowania (7600 zl) lub calej skrzyni (16.000) - ceny bez robocizny...

Czy ktoś mogłby polecić dobry warsztat w Warszawie i okolicach, który by pomógł? Nie zaplacę 1/3 wartości auta za skrzynię...

Jaryska 10-01-2020 15:51

Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift Warszawa
 
Moze nie zwraczc uwagi na komunikaty, jak nic sie nie dzieje ze skrzynia, a przeciek oleju moze byc od poluzowania srub.
Moze wymien olej w skrzyni wraz z filtrem, komunikaty moga zniknac, a zaoszczedzisz sporo kasy.

ryniu92 10-01-2020 23:20

Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift Warszawa
 
Kolego nie panikuj, miałem to samo, sprawdz akumulator czy jest sprawny, miałem to samo. Miałem takie info przy słabym aku który już nie domagał, wymiana na nowy załatwiło sprawe. Dwa lata nowe aku i komunikatu brak.

toz 11-01-2020 12:03

Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift Warszawa
 
Akumulator wymieniony w maju więc to raczej nie ta przyczyna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

MarcinTG 11-01-2020 15:32

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
jak Wasze skrzynie z Maktrans? Moja właśnie padła, po jakichś 6-7 tyś km ( maksymalnie). Zaczęło szarpać i po jakimiś czasie zostaje tylko 1 bieg.

Piotr_V6 11-01-2020 16:11

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał MarcinTG (Post 3211755)
jak Wasze skrzynie z Maktrans? Moja właśnie padła, po jakichś 6-7 tyś km ( maksymalnie). Zaczęło szarpać i po jakimiś czasie zostaje tylko 1 bieg.

zależy co było robione tam u nich , jeśli robili komplet to niech robią na gwarancji to co spieprzyli

MarcinTG 11-01-2020 17:35

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
był robiony pełny serwis, ale chyba nie do końca. W lipcu pisałem, że coś jakby parę razy przeskoczyło i wg mnie to już był pierwszy objaw. Dzwoniłem do nich, powiedział , żebym przyjechał to zrobię , bo jest na gwarancji. Problem w tym, że mam tam jakieś 300km...

slawek-kali 11-01-2020 17:42

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
problemem jest awaria.. 300km a co to jest?

arekmiz 11-01-2020 20:47

Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift Warszawa
 
A jakbyś przejrzał parę wątków w tym dziale to byś znalazł nazwę polecanej firmy specjalizującej się w naprawach PS w Warszawie... :)

arekmiz 11-01-2020 20:49

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał MarcinTG (Post 3211755)
jak Wasze skrzynie z Maktrans? Moja właśnie padła, po jakichś 6-7 tyś km ( maksymalnie). Zaczęło szarpać i po jakimiś czasie zostaje tylko 1 bieg.

U mnie OK, naprawiana przy 180 kkm, teraz ma 200 kkm i działa jak należy. :)
Jedź na naprawę gwarancyjną do nich.

toz 12-01-2020 18:28

Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift Warszawa
 
Tak, już widzę - Maktrans. Nawet nie widzę innej propozycji, choć takich warsztatów w Wawie można wyszukać sporo... Spróbuję.

Jaryska 12-01-2020 18:47

Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift Warszawa
 
Warsztaty nie sa od pomagania klientom, tylko od ich łupienia do gołej skóry, a szczególnie ci, co specjalizuja sie w ASB.

arekmiz 12-01-2020 19:40

Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift Warszawa
 
Cytat:

Napisał Jaryska (Post 3212193)
Warsztaty nie sa od pomagania klientom, tylko od ich łupienia do gołej skóry, a szczególnie ci, co specjalizuja sie w ASB.

I co ten post wnosi do sprawy?

Jaryska 12-01-2020 20:24

Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift Warszawa
 
To, aby załozyciel tematu liczacy na pomoc warsztatu, na nia nie liczyl, bo oni, tak jak w moim poscie.

BrunoJ 12-01-2020 20:38

Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift Warszawa
 
A do tego mają stałych naganiaczy.

toz 12-01-2020 22:03

Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift Warszawa
 
Nie wykluczam takiej możliwości, ale samochód sam się nie naprawi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

arekmiz 13-01-2020 12:46

Odp: Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift Warszawa
 
Cytat:

Napisał BrunoJ (Post 3212254)
A do tego mają stałych naganiaczy.

Do mnie pijesz? OK, rozumiem. W sumie mógłbym kolegę wysłać do jakiegoś kowala w stodole...

bulajev 13-01-2020 15:09

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
U mnie OK, naprawiana przy 198000-200000 kkm, teraz ma 215 kkm i działa jak należy.
Jedź na naprawę gwarancyjną do nich.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.