Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Nie działa klima (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=129413)

mayak 17-05-2011 11:28

Odp: Nie działa klima
 
dziękiiiiii!

foxtrot 17-05-2011 11:44

Odp: Nie działa klima
 
Radek S-MAX;

1. napisz który dokładnie masz padnięty czujnik wewn - przód czy tył?
pytam, bo w innym watku ktoś podawał numer czujnika z koncówką B - 6G92-15K859-EB

2. raportuj finał sprawy - dzy diagnoza elektryka była słuszna - Otwock nie tak daleko ;-)

Radek S-MAX 17-05-2011 12:00

Odp: Nie działa klima
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1655531)
Radek S-MAX;

1. napisz który dokładnie masz padnięty czujnik wewn - przód czy tył?
pytam, bo w innym watku ktoś podawał numer czujnika z koncówką B - 6G92-15K859-EB

2. raportuj finał sprawy - dzy diagnoza elektryka była słuszna - Otwock nie tak daleko ;-)

U mnie jest padnięty tył wewnętrzny, ale ponoś w S-MAXie 2006 bez różnicy bo tu prawie do końca 2006 był tylko jeden rodzaj o tym numerze fabrycznym co Ty podałeś. Potem już były inne montowane wewnętrzne i zewnętrzne.

W środę powinienem mieć czujnik i od razu go zainstaluję i się okaże.

foxtrot 17-05-2011 12:09

Odp: Nie działa klima
 
Radek S-MAX;

OK - więc czekamy na relację (btw mój jest 04.2007 więc ciekawe czy jest tak samo czy inaczej...)

NIUTEK74 17-05-2011 19:09

Odp: Nie działa klima
 
Ciekawe czy z tymi czujnikami to nie jakaś wada fabryczna, bo ja też miałem uszkodzony mój był w komorze silnika

foxtrot 17-05-2011 20:49

Odp: Nie działa klima
 
NIUTEK74;

a Twój jaki miał nr fabryczny?

NIUTEK74 17-05-2011 21:10

Odp: Nie działa klima
 
Tego to nie wiem nie działała kilma to pojechałem do serwisu znaleźli usterkę: uszkodzony czujnik ciśnienia w układzie klimatyzacji to go wymienili

Radek S-MAX 18-05-2011 18:39

Odp: Nie działa klima
 
Sorry za OffTopa związanego z parktronic.

Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1655547)
Radek S-MAX;

OK - więc czekamy na relację (btw mój jest 04.2007 więc ciekawe czy jest tak samo czy inaczej...)

Dziś dotarł czujnik, spokojnie można się dostać bez kanału do tylnego czujnika parkowania, szybka wymiana i parktronic znowu działa :D Nawet nie [potrzeba było błędu kasować przez podpięcie pod kompa, po prostu wymieniłem, zapłon i parktronic działa :D

mayak 19-05-2011 07:41

Odp: Nie działa klima
 
gdzie i za ile kupiłeś ten czujnik?

foxtrot 19-05-2011 11:19

Odp: Nie działa klima
 
Radek S-MAX;

no to super :-)

Radek S-MAX 19-05-2011 12:43

Odp: Nie działa klima
 
Czujnik zakupiony w ASO z dostawą do domu :D
Mam kupla co pracuje w ASO przy dystrybucji części :D

W sumie Kolegom z Wawy mogę do niego zapodać numer, dużo jeździ po wawie i jest szansa na spotkanie i dostarczenie części w godzinach pracy.
W otwocku w godzinach po pracy :D

Tereaz pozostała mi klima i ten błąd P0691, zauważyłem że klima chyba mi się wtedy załącza jak wentylator się załączy przez podnoszoną się temperaturę silnika, chyba że ten kabelek, styka, nie styka.

mayak 20-05-2011 15:29

Odp: Nie działa klima
 
byłem dziś w warsztacie w Otwocku (całkiem sympatycznie i fachowo) - dzięki za namiar!!!
wyszło, że wewnętrzny przedni czujnik jest dead (ale wczesniej sypał błędami także zewnętrzny tylni)

czy możesz podać namiary na tego kolegę od częsci? rozumiem że jego zaletą jest rabat a nie dostawa do drzwi? ;)

Radek S-MAX 31-05-2011 16:20

Odp: Nie działa klima
 
Była sobie klima :( Jadę sobie dziś i nagle spod maski głośny szum, syk i duże kłęby dyma, mało nie zjechałem na zawał :lol: Okazało się że nie dym tylko para, i wygląda na to że strzelił przewód gdzieś pod filtrem powietrza, chyba wychodzący z chłodnicy, ale to dopiero się w poniedziałek okaże :(


[upDate]

Dziwna sprawa, wytargałem teraz obudowę filtra powietrza, a tam nie ma żadnych przewodów od klimy, jadę na kanał do kumpla oblukać od spodu.

sosegado 06-06-2011 20:32

Odp: Nie działa klima
 
Opowiem wam o moich bojach z klimą - ZAKOŃCZONYCH POWODZENIEM.

Jak się zrobiło cieplej (samochód sprowadzony w grudniu z Niemiec) odpalam klimę - i smutek - nie działa.
Mam taki zaprzyjaźniony warsztat - umówiłem się i pojechałem.
Pierwsze podejście - kontrola ilości czynnika w układzie i lekkie dopełnienie - próba - sprężarka nie rusza. Elektryk sprawdza co się da ( wspomagany komputerem) eliminuje po kolei czujnik i coś tam jeszcze. I diagnoza - nie ma odpowiedzi od wentylatora że pracuje - jakoś tak jest, że jak rusza sprężarka to wentylator też ma ruszyć aby poszło chłodzenie chłodnicy w układzie klimy. Pierwsza diagnoza - uszkodzony moduł wentylatora (ten co siedzi na wentylatorze - widać go od środka)
No dobra ..... kupimy moduł i wymienimy.... ale kolejne zaskoczenie - nowego nie ma na rynku - można go kupić tylko z wentylatorem - a najniższa cena jaką wyłapałem była coś koło 1500 zł. No bajka......
Szukam używanego ..... znalazłem .... ale sprzedawca mówi mi, że do s-maxa nie pasuje - już go komuś wysyłał ale klima nie ruszyła. I twierdzi, że go sprawdzał i w jego własnym s-maxie działał.
No to ja wróciłem do elektryka - i mówię mu - szukaj aż znajdziesz.
I znalazł - przerwany przewód od wentylatora do komputera - rozpruł wiązki i znalazł. Klima ruszyła.
Koszt - 250 zł brutto.
Boję się pomyśleć ile by to kosztowało w serwisie.
Jak nic wymiana wetylatora i wiązki - 2-3 tysiące jak nic.

MÓJ ELEKTRYK JEST BOSKI!!!!!

Pozdrowienia

Radek S-MAX 08-06-2011 19:35

Odp: Nie działa klima
 
Cytat:

Napisał Radek S-MAX (Post 1662226)
Była sobie klima :( Jadę sobie dziś i nagle spod maski głośny szum, syk i duże kłęby dyma, mało nie zjechałem na zawał :lol: Okazało się że nie dym tylko para, i wygląda na to że strzelił przewód gdzieś pod filtrem powietrza, chyba wychodzący z chłodnicy, ale to dopiero się w poniedziałek okaże :(


[upDate]

Dziwna sprawa, wytargałem teraz obudowę filtra powietrza, a tam nie ma żadnych przewodów od klimy, jadę na kanał do kumpla oblukać od spodu.


Okazało się że wcale nic mi się nie rozszczelniło w obiegu klimy, tylko wystrzelił zawór bezpieczeństwa który jest na sprężarce. W efekcie straciłem tylko połowę środka chłodniczego.

Mój znajomy który naprawia klimatyzatory, jak sprawdził że dalej panuje ciśnienie w przewodzie, to od razu powiedział, że przez prawie tydzień to powinieneś mieć zero, a tak na 100% wystrzelił Ci zawór bezpieczeństwa i od razu mnie się zapytał czy aby na pewno mi dobrze działa wiatrak na chłodnicy, ja mu na to że mam jakiś błąd, że jakiś kabelek nie styka i wiatrak się nie kręci, a on na to że jedz do elektryka.

Więc znowu trafiłem do zakładu o którym już tu w wątku wspominałem i powiedziałem w zakładzie że mam taki błąd P0691 gdzie opisałem całą sytuacje z klimą, że na forum napisali ... i się zaczęło, że o forum nie chce słyszeć i jego poradach :D

Samochód niestety postał dwa dni, bo u mnie było tak że w sumie klima działała, a tylko co jakiś czas nie, ale w końcu im się udało ustalić i przyczyna był silnik od wiatraka, gdzie szczotek już nie było.

Dopełnili mi już tam środek chłodniczy silnik sami naprawili i jak na razie po całym dniu dziś na klimie wszystko hula że hej!

Zauważyłem od razu że teraz wiatrak częściej pracuje i często na drugim biegu, gdzie wcześniej się zastanawiałem czy on w ogóle się kręci, dobrze że silnik się nie przegrzał! (mam taką nadzieję)

A tak na marginesie przy silniku TDCi 2,0 140 KM w jakiej pozycji macie wskaźnik temperatury silnika, bo ja miałem przeważnie ciut przed połowa, ale w korkach dochodziło równo na połowę.

Pozdro Radek.

maciekr7 26-04-2012 10:09

Odp: Nie działa klima
 
Odświeżę temat, ponieważ też stałem się ofiarą niedziałającej klimy.
Wczoraj podjechałem do pobliskiego serwisu i po podłączeniu sprzętu okazało się że nie ma czynnika. Auto nie ma jeszcze 3 lat. Panowie uruchomili procedurę napełniania i się okazało że ciśnienia nie trzyma i nie da się napełnić.
Na szukanie nieszczelności jestem dopiero umówiony po majówce, ciekawe co z tego wyjdzie.

Może tak jak u Radka S-max zawór wystrzelił.
Może ktoś podpowiedzieć, gdzie szukać tego zaworu ?

cliner 26-04-2012 12:16

Odp: Nie działa klima
 
Ten zawor to chyba jakas fabryczna przypadlosc,klima nie dzialala to servis dostal ja do sprawdzenia,wykryli uszkodzenie zaworu,wymiana,dopelnienie i po problemie.

Podemus 04-05-2012 17:06

Odp: Nie działa klima
 
To może ja napiszę o swojej klimie, jesień zima wiosna nieraz włączam i nie wiem czy chłodziła bo nie trzeba było aż tak bardzo chłodzić. Aktualnie majówka się zaczęła i klima raz działa raz nie. Podjechałem do mechanika podłączył do maszyny okazało się że mam mało płynu, uzupełnił ale dalej nie działała. Poszperał wyszło że kabelek przy kostce od sprężarki nie styka. Naprawił go działa pojechałem do domu znowu nie działa i tak w kotka. Okazało się że miałem tyle szczęścia bo zatarło się łożysko na sprężarce ale w taki sposób że kręciło całe z obudową co zagrzało obudowę cewki która się spaliła od środka i jak się ruszało wtyczką to coś czasem łączyło. A teraz to szukam tej cewki bo posiadam podobno sprężarkę firmy ford i oni nie mają cewek tylko całe sprężarki.

jacekzom 04-05-2012 19:43

Odp: Nie działa klima
 
Klimę używa się cały rok, wtedy działa. Jak już ktoś nie chce (oszczędność?), to niech przynajmniej włączy raz w tygodniu. Co za pojęcie, że klima tylko chłodzi. Napisane jest w instrukcji, że poniżej 4C nie działa, trudno mi w to uwierzyć, mam wrażenie że obroty spadają po włączeniu. Na pewno działa/działała we wszystkich moich autach ze sterowaniem ręcznym (Fiat, Suzuki, Kia).

RafałB 05-05-2012 08:07

Odp: Nie działa klima
 
Ja też używam cały rok non stop,przynajmniej mam na ON cały rok,bo w zime wg.instrukcji nie chłodzi i jak narazie bez problemów.

pbobek 05-05-2012 20:22

Odp: Nie działa klima
 
No i ja dołączyłem do grona tych co nie działa im klima. Padło nagle wiec podejrzewam jak na razie brak czynnika chłodzącego... do mechanika w pon.

P.S. A na dodatek wywaliło mi kontrolkę check engine :/

polor 05-05-2012 23:27

Odp: Nie działa klima
 
Odnoszę wrażenie, że teraz chyba prawie każdy ma problemy z klimą :roll: U mnie było podobnie, z tym że oprócz bardzo słabego nawiewu pojawił się jeszcze smrodek po uruchomieniu klimy. W serwisie okazało się, że zapchany był filtr powietrza, no i oczywiście konieczne było odgrzybianie. W rezultacie zdecydowałem się na całkowity przegląd układu i dokładne czyszczenie, a dodatkowo na ozonowanie wnętrza auta (w sumie ta usługa kosztowała mnie dodatkowo 46 zeta, to wziąłem :P) Teraz w końcu mam czym oddychać :one:

RafałB 06-05-2012 05:32

Odp: Nie działa klima
 
Cytat:

Napisał polor (Post 1824331)
okazało się, że zapchany był filtr powietrza:

Powietrza czy kabiny?Bo to różnica...podejrzewam że ten 2gi,dawno nie zmieniałeś i tyle,a chcąc mieć czym oddychać to raz na pół roku trzeba...

Radek S-MAX 10-05-2012 10:37

Odp: Nie działa klima
 
Cytat:

Napisał maciekr7 (Post 1820609)

Może tak jak u Radka S-max zawór wystrzelił.
Może ktoś podpowiedzieć, gdzie szukać tego zaworu ?

Znajduje się na tyle sprężarki, ale on po wystrzale trzyma dalej, jego się nie wymienia.

greegi 11-05-2012 07:54

Odp: Nie działa klima
 
Cytat:

Napisał polor (Post 1824331)
...: U mnie było podobnie, z tym że oprócz bardzo słabego nawiewu pojawił się jeszcze smrodek po uruchomieniu klimy...

Smrodek po uruchomieniu klimy?
Ja bardziej czuje smrodek jak klime wylaczam. Przy wąłczaniu nie mam raczej żadnych negatywnych wrażeń zapachowych
Też ktoś zauważył taką prawidłowość?

RafałB 11-05-2012 08:46

Odp: Nie działa klima
 
Jak ktoś coś czuje przykrego - zapach,to wczoraj kupiłem za 14.5zł odświeżacz klimy(taki spray,stawiasz za siedzieniem kierowcy i klima na maxa) w Makro - 10min i masz zapaszek,polecam ;)

Radek S-MAX 11-05-2012 19:32

Odp: Nie działa klima
 
Cytat:

Napisał greegi (Post 1826669)
Smrodek po uruchomieniu klimy?
Ja bardziej czuje smrodek jak klime wylaczam. Przy wąłczaniu nie mam raczej żadnych negatywnych wrażeń zapachowych
Też ktoś zauważył taką prawidłowość?

Standardem jest raczej przykry zapach po wyłączeniu klimatyzacji.
U mnie się pojawił w zeszłym roku po lecie. Wczoraj wymieniłem sobie filtr kabinowy i wygląda na to że jest już ok.

Miałem też odświeżyć i zdezynfekować, ale byłem po wymianie klocków i wymianie tarcz i już nie starczyło siły na to :D

pxl 11-05-2012 20:49

Odp: Nie działa klima
 
Cytat:

Napisał greegi (Post 1826669)
Smrodek po uruchomieniu klimy?
Ja bardziej czuje smrodek jak klime wylaczam. Przy wąłczaniu nie mam raczej żadnych negatywnych wrażeń zapachowych
Też ktoś zauważył taką prawidłowość?

- wiadomo! zmrożony (a przynajmniej dobrze schłodzony) "smrodek" nie śmierdzi....
przykry zapach pojawia się podczas dużego zawilgocenia i bezpośrednio po wyłączeniu A/C
-to znak że we filtrach tętni życie!

pozdr! XPrzemo

Tom303 13-05-2012 13:26

Odp: Nie działa klima
 
Postanowilem podzielic sie moim doswiadczeniem, aczkolwiek potwierdza to tylko co zostalo tutaj wczesniej opisane.
Klima mi juz od poczatku (autko posiadam rok i zrobilem 20.000km) raz chodzila a raz nie (chodzi o efekt chlodzenia). Bylem u jednego mechanika, zeby dopelnic czynnik. Po tym zabiegu bylo troche lepiej ale wtedy jak juz klima zadzialala.
Az tu w zeszlym tygodniu stojac przed sklepem w upale i czekajac na zone nie wylaczylem silnika, wystrzelilo mi cos pod maska, pelno dymu/pary, przez nadmuch wlecialo rowniez do wnetrza auta, takze zgasilem auto i najpierw na oczach wielu przechodnoiw "sie ewakualowalem". Dzis sie z tego smieje, ale pierwsze sekundy nie byly wcale smieszne. Po czasie odwazylem sie otworzyc maske, widzialem ze niekotre miejsca w komorze silnika na dole sa koloru zielonego. Okazalo sie ze to od czynnika chlodzacego klimatyzacji, ktory uciekl.
No wiec pojechalem za 3 dni do mechanika. Nabili klime i stwierdzili, ze nic nie ucieka, a tego sie obawialem ale w takim razie ok. Przy okazji wymienili filtr przeciwpylkowy, ktory wygladal jak... Do tego odgrzybianie klimy (wazne, bo na pokladzie jezdzi 9 miesieczny maluszek) ;)
No i sie cieszylem ze to juz po sprawie. Zona pojechala na miasto, po czym wrocila, a za godzinke znowu musiala gdzies jechac. I wyjezdzajac z garazu znowu ta sama akcja, jak opisywalem wczesniej. Okazalo sie ze znowu (jak sie okazalo na szczescie) zadzialal zawor bezpieczenstwa cisnienia czy temperatury klimatyzacji.
Wiec jedziemy znowu do (tego samego) mechanika. Diagnoza: nie dziala wentylator. Nowy kosztuje w calosci 1400 zl wiec to bardzo drogo. Ale mechanik uwinal sie z tym inny sposob. Wymienil i przerobil szczotki od silnika wentylatora i kilma chodzi lepiej niz kiedys i to przez caly czas :) Koszt drugiej wizyty to 150zl (szczotki, przerobka i cala rozbiorka itd), do tego mialem dobicie czynnika chlodzacego gratis ;)

Reasumujac: widze ze w wiekszosci mamy ten sam problem a sprowadza sie do niesprawnego wentylatora. Przyczyna moga byc zuzyte szczotki silnika albo nie kontaktujace wtyczki/przewody zasilajace wentylator. Jak nie dziala wentylator, to skutecznisc kilmy jest mala, w skrajnych przypadkach doprowadzi to jak u mnie do zadzialania zaworu bezpieczenstwa, wtedy ucieka duza ilosc czynnika. Dobrze ze jest taki zawor, bo jakby go nie bylo, to moglo by porobic troche zniszczen w ukladzie klimatyzacji.
Ja (i to jako elektryk, inzynier z reszta) nigdy nie zwrocilem uwagi, ze przy wlaczonej kilmie nie dziala wentylator w s-maxie, tak jak to dzialala w mondeo czy cougarze... ;) Moze jakos go nie moglem akustycznie wychwycic przy pracujacym silniku diesla ;)

Radek S-MAX 13-05-2012 19:39

Odp: Nie działa klima
 
Tom, dokładnie mieliśmy tą samą przygodę, powiem Ci że naprawa na szczęście u mnie rok temu pomogła i w tym roku jest wszystko ok :D

greegi 14-05-2012 05:28

Odp: Nie działa klima
 
Tak w kwestii ustalenia szczegółów...
Klima włączona = wentylator włączony (zawsze)?

Czy włącza się on ja ma potrzebę?

RafałB 14-05-2012 07:54

Odp: Nie działa klima
 
Cytat:

Napisał greegi (Post 1827855)

Czy włącza się on ja ma potrzebę?

Dokładnie tak. :)

Tom303 14-05-2012 09:42

Odp: Nie działa klima
 
Nie wiem jak to jest w s-maxie, sam jestem teraz za granica i w czwartek bede mogl to sprawdzic ale w mondeo MK3 oraz cougarze (mondeo MK2) jest tak, ze po wlaczeniu klimy wentylator wlacza sie na caly czas. A jak temperatura silnika jest za wysoka, to wlacza sie dodatkowo drugi bieg (zwiekszone obroty) albo drugi wentylator (sam juz teraz nie wiem jak to jest rozwiazane), w kazdym badz razie wtedy juz nie da sie nie uslyszec chodzacego wentylatora (na postoju) ;)

Jim 21-05-2012 14:47

Błąd P0645 -nie działa klima
 
Witam wszystkich,
mojego S-Maxa zakupiłem we wrześniu 2011 ( rocznik 2008 ), wyposażony w dwustrefowy klimatronik ze sterowaniem przez navi NX. Jesienią klimatyzacja działała bo jeszcze na tyle było ciepło że jeździłem z włączoną.
Gdy zaczęły się upały w tym roku włączam klimę niby włączona bo świeci się a tu lipa !! -wieje ciepłe powietrze a w korku termometr pokazywał 36 stopni. :(
Pojechałem do ASO w Wawie na Popularnej. Zrobili przegląd klimy czyli sprawdzenie szczelności wymiana oleju w sprężarce i czynnika w układzie. Zostawiłem auto i po godzinie dostaję telefon, że nie załącza im się sprężarka więc trzeba zrobić diagnostykę. Ja na to że OK.
Na diagnostyce wykazało błąd P0645 -Obwód sterujący przekaźnika sprzęgła (A/C) .
Czyli problem z obwodem przekaźnika sprzęgła sprężarki.
Zaproponowali przegląd instalacji elektrycznej za bagatela 1 tys zł po upustach. Grzecznie podziękowałem.
No i teraz męczę się sam z tematem.
Poczytałem trochę na forum ale żaden wątek nie pasował.
Sprawdziłem wiatrak chłodnicy- na krótko - zasuwa aż miło.
Przekaźnik A/C podłączony do akumulatora cyka i załącza obwód.
Zapięta na krótko klima w gnieździe przekaźnika startuje i przewody klimy robią się zimne.
Sprawdziłem sterowanie przekaźnika (po wykasowaniu błędu) na złączach, po wciśnięciu przycisku A/C na panelu pojawia się ~12V, silnik podbija obroty po czym po chwili zanika napięcie, silnik powraca do normalnych obrotów.

Ciśnienie jest bo pojawia się mocne syk po naciśnięciu któregokolwiek zaworu.
Poza tym jest świeżo po sprawdzeniu szczelności i nabiciu.

Generalnie wygląda to tak, (po wykasowaniu błędu -interfejs do OBD2 i ScanXL Pro + dodatek Ford), i uruchomieniu A/C przyciskiem na panelu:
- silnik podwyższa obroty,
- zapala mi się na panelu kontrolka klimy
- zamontowany przekaźnik nie cyka a przynajmniej nie wyczuwam. (na krótko działa)
- wiatrak chłodnicy na rozgrzanym silniku czasami startuje i obraca się nie za szybko, na zimnym nie.
- sprężarka nawet nie próbuje startować. (a na krótko spięta chłodzi)
- silnik wraca do normalnych obrotów.
- wentylator zwalnia i staje - o ile wystartował
- kontrolka A/C świeci się cały czas.

Co zrobiłem przeczyściłem styki.
Wyjąłem nadkole i dostałem się do PCM za zderzakiem sprawdziłem przejście cienkim kabelkiem - jest. Ale fragment wymieniłem bo wyglądał zaraz za kostką do modułu wentylatora jakby był złamany. Wszystko polutowane i w koszulkach.
Sprawdziłem styk na czujniku ciśnienia klimy jest ok czysty i lśniący. Na wszelki psiknąłem go preparatek do czyszczenia styków elektronicznych.

Wczoraj wyciągnałem NX z deski i rozebrałem moduł komfortu podczepiony do NX - wygląda OK. Wiązki też.
Wymontowałem 4 czujniki temperatury za NXem i zmierzyłem rezystancje -maja identyczne.
Piąty czujnik po nogami kierowcy też wygląda OK -rezystancja podobna.
Przejście na wiązce do każdego z pięciu czujników jest.

Zaczyna mi już brakować pomysłów.
Nie mam żadnych schematów elektrycznych więc jakby ktoś miał to poproszę na priv.
Może jakieś inne czujniki jeszcze należy sprawdzić ale jakie i gdzie ich szukać?
Może jakieś instrukcje serwisowe ktoś posiada?

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. W lutym tego roku w ASO na Bielanach aktywowali mi dołożony (własnoręcznie) tempomat i przy okazji upgradowali PCM. Czy to może mieć wpływ na awarię klimy? Bo niestety klimy nie sprawdziłem po tym upgradzie - była zima. :(

POMÓŻCIE, jakieś sugestie ktoś miał taki przypadek?

Pozdrawiam
Kuba

Kayu 22-05-2012 12:06

Odp: Błąd P0645 -nie działa klima
 
Schematy elektryczne do ściągnięcia za kilka € na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jim 22-05-2012 13:42

Odp: Błąd P0645 -nie działa klima
 
Dzięki za odpowiedź ale nie jest to kilka Euro jak głosi powtarzany na tym forum mit ale 50 Euro + VAT:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
  • Przedpłata w wysokości 50 euro (plus VAT, gdzie obowiązuje) musi zostać uiszczona przed uzyskaniem dostępu do informacji i usług.
  • Ta przedpłata może być "uzupełniana" dopłatami będącymi wielokrotnością 10 euro, przy minimalnej kwocie jednorazowej dopłaty 50 euro.
Niemniej jednak rozważam taką możliwość, jeśli nikt nie będzie w stanie mi tutaj pomóc.
Pzdr
Kuba

jvc 22-05-2012 13:53

Odp: Błąd P0645 -nie działa klima
 
Kolega Kolonez ma dojścia do różnych schematów z tego co widziałem, spytaj go :)

kolonez 23-05-2012 10:43

Odp: Błąd P0645 -nie działa klima
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Na privie znajdziesz TIFF w odp. rozdzielczości.

Przekaźniki R2 i R3 (w zależności od silnika) odpowiadające ze sterowanie cewką sprężarki, a właściwie ich obwody sterujące są zasilane z GEMa i z ECMa. Przeanalizuj schemat i popatrz na złacza (może coś nie styka).

Być może, jest też jak piszesz, że nastąpił jakiś trefny upgrade.

Wydaje mi się, że u nas (mondeo) ktoś miał już ten błąd więc poszukaj

pozdrawiam

Mikesz6461 08-06-2012 23:55

Odp: Nie działa klima
 
Witam szanownych forumowiczów!Mam pytanie czy u kogoś też tak jest że wentylator załącza się po przejechaniu nawet kilku km.dodam,że zasuwa chyba na najwyższych obrotach.Jest to denerwujące o tyle ,że szybciej się załącza jak na zewnątrz jest ok.16-20st.c bo jak jest upał to jak mówi moja lepsza połowa "wyje"non stop.Dodam jeszcze że nie zawsze tak jest.Czy może mi ktoś rozjaśnić tę przypadłość:?:

Dpozik 09-06-2012 19:54

Odp: Nie działa klima
 
tak kolego w tej skrzynce masz bezpieczniki własnie od wycieraczek od klimy


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.