Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] światła do jazdy dziennej po montażu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=151828)

nori76 13-03-2013 11:11

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
tylko nie wszyscy tak mają dobrze, że automatyka faktycznie do czegoś w tym aucie jest wykorzystywana prócz automatycznego podświetlania skarpetek. Ty zdaje się masz anglika, w którym ta automatyka się do czegoś konkretnego przydaje, np załącza ci tylne oświetlenie kiedy się "zećmi" i z dziennych robi ci mijania.

sunnyluk 25-03-2013 11:45

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Ja zamierzam w swoim Mk3 zamontować LEDy NSSC DRL 510HP w miejsce halogenów, których nie mam ;) bo to wersja Trend. Mam jednak typ skandynawski obecnych świateł i tak się zastanawiam czy jestem w stanie samemu podłączyć takie LEDy, czy jednak nie obejdzie się bez wizyty w serwisie i podłączeniu pod kompa?
W ASO w B-B nie byli mi w stanie powiedzieć kosztów montażu LEDów w miejsce halogenów (gdy im przyniosę ramki chrom i te LEDY NSSC), bo "jeszcze tego nie robili w Focusie Mk3..." :/

Misieksmig 03-04-2013 16:51

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał mmisza (Post 1941150)
@Yankee595 - gdzie zakładałeś i jakie koszta ? Też myślę dokładnie o takich :).
Czy zauważyłeś może jakieś minusy tego rozwiązania ?

Pozdro

MiszA

Założyłeś może te światła dzienne? Też myślę nad nimi. Może jakbyśmy kupowali u jednego dealera to udałoby się wynegocjować większy rabat...

mmisza 03-04-2013 19:42

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał Misieksmig (Post 1989211)
Założyłeś może te światła dzienne? Też myślę nad nimi. Może jakbyśmy kupowali u jednego dealera to udałoby się wynegocjować większy rabat...

Cześć kolego,

Nie jeszcze nie założyłem ale możemy sprawdzić jaki rabacik uda się wynegocjować :) - ja mogę podjechać do Multexim-u w Katowicach i AutoBoss w Chorzowie. Jeśli masz coś obok siebie możesz również podpytać o cenę tylko bardzo ważne abyśmy mieli z takich wizyt oferty - wówczas będzie można przedstawić konkurencji i tak kilka razy aż do możliwie najniższej ceny. Jeśli jesteś na tak napisz na PW i ruszymy z tematem :)

Pozdro

MiszA

Himek33 04-04-2013 19:55

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Jestem sam ciekaw jak na mk3 wyglądają ledy.

miodusp 07-04-2013 17:18

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Podepnę się pod temat, ale z pytaniem - czy jest sens takiej inwestycji? Proszę mnie źle nie zrozumieć, pytanie absolutnie neutralne. Ciekawy jestem czy ktoś robił test ile faktycznie oszczędza się na tego rodzaju instalacji, po jakim czasie zwraca się koszt montażu?

Himek33 07-04-2013 18:34

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Nie ma żadnej wcale, może kilka procent na paliwie.
Ja widzę inne plusy np. zakładając dzienne i kupując lepsze żarówki plus, nie przepalą Ci się po dwóch miesiącach jak to bywa najczęściej.Klosze tak szybko nie matowieją itd.
Mam ledy w Focusie jestem zadowolony, choć mam bi-xenony na pokładzie.

Misieksmig 22-04-2013 19:56

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
czy ktoś z forumowiczów ma zamontowane światła dzienne LED (Nolden) takie jak Yankee595 ale w wersji titanium? Chodzi mi o wykończenie tego tworzywa, jak to jest pomalowane.

razes 26-09-2013 18:48

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał Misieksmig (Post 2001021)
czy ktoś z forumowiczów ma zamontowane światła dzienne LED (Nolden) takie jak Yankee595 ale w wersji titanium? Chodzi mi o wykończenie tego tworzywa, jak to jest pomalowane.

Może to trochę za późno na odpowiedź ale: mam takie same światła jak Yankee595 tylko, że firmy: MS Design. Wykończenie plastiku jest jak w titanium (malowane czarnym lakierem - jak elementy grila).

tom170 16-10-2013 12:01

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Podaliście ciekawe propozycje do focusa mk3 jednak wszystkie są drogie.
Ciekawi mnie jak by wyglądała sprawa z takimi światłami :

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Są one co prawda z Chin ale wyglądają super i cena z przesyłką powinna być poniżej 500$.

Ciekawe jeszcze co z montażem i elektroniką.
Obecnie mam tak ze w pozycji 0 światła mi się właczają automatycznie co jest troche wkuzrające na 0 powinny być wyłączone a na automat właczać się kiedy jest zmierzch a normalnie to się przełącza samemu na włacozne (tylko wtedy trzeba będzie zawsze wyłączać ręcznie) w przypadku gdyby ledy przejeły pozycję 0 byłoby dobrze - bez właczania zawze można jechać a po zmroku się przełączy ręcznie lub automat ze wyłącza ledy i włacza normalne po zmierzchu (ale nie wiem czy dałoby się to tak zamontować).

Misieksmig 17-10-2013 21:22

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał tom170 (Post 2091185)
Obecnie mam tak ze w pozycji 0 światła mi się właczają automatycznie co jest troche wkuzrające na 0 powinny być wyłączone a na automat właczać się kiedy jest zmierzch a normalnie to się przełącza samemu na włacozne (tylko wtedy trzeba będzie zawsze wyłączać ręcznie) w przypadku gdyby ledy przejeły pozycję 0 byłoby dobrze - bez właczania zawze można jechać a po zmroku się przełączy ręcznie lub automat ze wyłącza ledy i włacza normalne po zmierzchu (ale nie wiem czy dałoby się to tak zamontować).

Myślę, że tak. W taki sposób funkcjonują światła dzienne montowane przez serwis forda.

piotrekxplod 21-10-2013 13:02

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał tom170 (Post 2091185)
z Chin ale wyglądają super

Można by polemizować...

gerwek 21-10-2013 20:22

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Piotrze ty tu zarejestrowany jestes xd

voley 25-10-2013 18:14

Światła do jazdy dziennej focus titanium
 
Witam. Chciałbym zasięgnąć porady odnośnie montażu świateł do jazdy dziennej. Czy w Fordzie Focusie mk3 titanium jest jakieś złącze do którego można podłączyć takie światła przez proste wetknięcie wtyczki, czy może trzeba tradycyjne wczepić się w inne?

piotrekxplod 02-11-2013 11:08

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Jestem jestem już parę dobrych lat, ale raczej nie zaglądam;) Pozdro!
voley - jeżeli nie masz DRl w reflektorach, to wtyczki do wetknięcia nie ma, musisz "tradycyjnie" wczepić się w inne jak to określiłeś

kuba_kuba 27-12-2013 17:58

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Witam,

Jestem swiezy na forum, to moj pierwszy post. Pozdrawiam wszystkich!

Chcialbym odswiezyc temat. Pokusilem sie o instalacje lamp karmax drl-309 do mojego FF MK3 w miejce fabrycznych halogenow. Calosc dziala swietnie, jednak podczas instalacji wyszedl maly 'kwiatek'. Szczelina miedzy plaszczyzna lampy, a krawedzia oryginalnej ramki chromowanej to okolo 10mm, podczas gdy przy oryginalnym rozwiazaniu z halogenem wynosila 2-3mm. Czy ktokolwiek z Was mial podobny problem? Sprzedawca zapewnial, ze oczywiscie lampy pasuja jak ulal. Wielkie dzieki za kazde info i pomoc. Zdjecie ponizej.

http://www.iv.pl/images/75086994827551430147.jpg

Link w koncu dziala :)

pjetrucha 27-12-2013 21:51

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Link do zdjęcia nie działa.

sunnyluk 03-01-2014 20:44

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Kolego powiedz proszę w jaki sposób podłączyłeś te swoje ledy? Czy wyłączałeś w ASO światła skandynawskie i w pozycji "0" włączają się tylko ledy?

bonzo000 04-01-2014 08:59

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Pomiędzy zderzak a halogen w miejsce gdzie są śruby włożyć jakieś tulejki i odkręcić wszystko z sobą .Jak coś to zrobię rysunek i zapodam.

sunnyluk 04-01-2014 11:23

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Będę wdzięczny za rysunek lub jakieś zdjęcia oraz o sam schemat podłączenia, kiedy i w jakiej pozycji te ledy się zapalają i co ze światłami skandynawskimi?

medard 08-02-2014 17:31

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Witam mam c-max z2011 i czy ktoś coś robił w temacie jak wyżej tzn światła do jazdy dziennej .Jakie link, zdjęcie mile widziane, cena ważna no i najważniejsze miejsce montażu oprócz halogenów bo dużo używam

boncio 10-02-2014 10:54

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
A może tutaj? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Masz tam też odnośniki do innych tematów.

medard 10-02-2014 17:41

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Witam Boncio za linka załatwił sprawę i pomógł wyczerpać interesujący mnie temat.

xxDD 13-02-2014 11:17

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Hej,
może miał ktoś z was do czynienia z tą chińszczyzną?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Podobają mi sie bo wyglądają jak org. reflektory z LED w Focusie, a z drugiej strony można w nich zamontowac normalną żarówkę (nie ksenon), czyli nie powinno być problemów z oślepianiem oraz policją. Do tego lampy maja elektr. regulację wysokości, także w ogóle jest luzik i można to fajnie pewnie wyregulować. Kwestia tylko jak to świeci, bo wyglada to to ładnie.

Duuuzy 13-02-2014 14:42

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał xxDD (Post 2158846)
Hej,
może miał ktoś z was do czynienia z tą chińszczyzną?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Podobają mi sie bo wyglądają jak org. reflektory z LED w Focusie, a z drugiej strony można w nich zamontowac normalną żarówkę (nie ksenon), czyli nie powinno być problemów z oślepianiem oraz policją. Do tego lampy maja elektr. regulację wysokości, także w ogóle jest luzik i można to fajnie pewnie wyregulować. Kwestia tylko jak to świeci, bo wyglada to to ładnie.

Też widziałem te lampy na e-bay, wyglądają ładnie, to prawda. Ciekawe jak z trwałością, itp...

Polarny 13-02-2014 19:39

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
A za tą cenę nie uda się przypadkiem zamontować oryginalnych Xenonowych lamp?

A jeżeli chodzi o te lampy, to sam kiedyś zastanawiałem się jak to świeci w porównaniu do oryginałów. Ktoś gdzieś widział porównanie oryginalne lampy vs chińczyki? Swoją drogą te chinole są naprawde drogie, więc może przebadali je porzadnie?

xxDD 27-02-2014 09:28

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał Polarny (Post 2159166)
A za tą cenę nie uda się przypadkiem zamontować oryginalnych Xenonowych lamp?

A jeżeli chodzi o te lampy, to sam kiedyś zastanawiałem się jak to świeci w porównaniu do oryginałów. Ktoś gdzieś widział porównanie oryginalne lampy vs chińczyki? Swoją drogą te chinole są naprawde drogie, więc może przebadali je porzadnie?

Za taką cene nie da się zamontować org. xenonów z samopoziomowaniem i sprsykami. Natomiast takie lampki wydaja mi się fajna alternatywką dla ori, nie wiem tylko jak z jakością tego, trwałoscia, świeceniem itd. Ktoś, coś wie wiecej?

_Piotr 14-04-2014 16:27

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cześć,

Zastanawiam się nad [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Czy ktoś już miał z nimi styczność ? Czy da się je skonfigurować do automatycznego trybu świateł ? No i najważniejsze pytanie czy są cokolwiek warte :)

Misieksmig 24-08-2014 20:57

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Mam pytanie do osób, które mają zamontowane światła dzienne oferowane przez forda [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
światła te spełniają również rolę pozycyjnych i tu moje pytanie - czy macie możliwość włączenia świateł pozycyjnych z jednej strony samochodu tzn. zapłon wyłączony dźwigienka migacza góra bądź dół i świeci prawa lub lewa strona pojazdu? Zauważyłem ostatnio, że w moim pojeździe tył i owszem świeci lewa bądź prawa strona ale przód już nie - świeci z obu stron.

razes 25-08-2014 10:46

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał Misieksmig (Post 2259598)
Mam pytanie do osób, które mają zamontowane światła dzienne oferowane przez forda [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
światła te spełniają również rolę pozycyjnych i tu moje pytanie - czy macie możliwość włączenia świateł pozycyjnych z jednej strony samochodu tzn. zapłon wyłączony dźwigienka migacza góra bądź dół i świeci prawa lub lewa strona pojazdu? Zauważyłem ostatnio, że w moim pojeździe tył i owszem świeci lewa bądź prawa strona ale przód już nie - świeci z obu stron.

Trochę to śmieszne i nielogiczne, ale u mnie jest tak:
- wyłączony zapłon, dźwignia kierunkowskazu "w lewo" - to świecą się "pozycje" lewa przód (w reflektorze) i tył oraz obie dzienne ledy.
- wyłączony zapłon, dźwignie kierunkowskazu "w prawo" - świecą pozycyjne przód i tył a dzienne ledy NIE ŚWIECĄ !

mmisza 25-08-2014 13:57

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał razes (Post 2259807)
Trochę to śmieszne i nielogiczne, ale u mnie jest tak:
- wyłączony zapłon, dźwignia kierunkowskazu "w lewo" - to świecą się "pozycje" lewa przód (w reflektorze) i tył oraz obie dzienne ledy.
- wyłączony zapłon, dźwignie kierunkowskazu "w prawo" - świecą pozycyjne przód i tył a dzienne ledy NIE ŚWIECĄ !

To masz odpowiedź z którego kabelka brany jest "sygnał" do centralki LED :)

Misieksmig 25-08-2014 15:36

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
O widzę, że kolega mmisza zmienił pojazd na nowszy model ;) , a pamiętasz może czy u Ciebie też tak było że nie dało się włączyć tylko jednej strony prawej bądź lewej świateł pozycyjnych?

mmisza 25-08-2014 18:09

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał Misieksmig (Post 2259958)
O widzę, że kolega mmisza zmienił pojazd na nowszy model ;) , a pamiętasz może czy u Ciebie też tak było że nie dało się włączyć tylko jednej strony prawej bądź lewej świateł pozycyjnych?

Zejdę do garażu i napiszę :)

U mnie LED-y działają dokładnie w taki sam sposób jak u kolegi razes-a

scorpion26 26-08-2014 10:19

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
ma ktoś opis bezpieczników te od strony pasażera?

boncio 26-08-2014 16:41

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Opis bezpieczników jest w instrukcji obsługi: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Tutaj wszystkie z rocznika 2011, w tej [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jest na stronie 208.

Misieksmig 27-08-2014 16:27

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Cytat:

Napisał mmisza (Post 2260062)
Zejdę do garażu i napiszę :)

U mnie LED-y działają dokładnie w taki sam sposób jak u kolegi razes-a

A to ciekawe...zakładaliśmy ledy w tej samej ASO i u mnie działają inaczej aniżeli u Ciebie. Ciekawe czy jest ktoś u kogo po założeniu dodatkowych świateł dziennych działa funkcja z migaczami prawidłowo?

scorpion26 02-09-2014 17:05

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Da się zmienić tryb skandynawski na jakiś inny o ile jest albo wylączyć w systemie lampy tylnie tak żeby świeciły tylko z przodu tak jak może być w lampach dziennych?

scorpion26 24-09-2014 22:32

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
mam pytanie trochę z innej beczki który bezpiecznik odpowiada m.in. za termometr zewnętrzny?

p.saw 19-10-2014 17:28

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
Czy ktoś miał przyjemność z tymi światełkami? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
Ponieważ za jakiś tydzień pojawi się w stajni nowa foka, to pomyślałem o doposażeniu. Do tanich nie należą ale jak dla mnie wyglądają chyba najlepiej z tych, które dotychczas widziałem. No i maja funkcję pozycyjnych :).
Ciekaw jestem jak z trwałością, no i czy ASO nie będzie kręcić nosem. Muszą przy okazji wyłączyć tryb skandynawski i "pozbawić" samochód fabrycznych pozycji.
Firma ze Szczecina, może ktoś zna lub miał styczność?
Dzięki za każda informacje i opinie.:)

Misieksmig 19-10-2014 19:40

Odp: światła do jazdy dziennej po montażu
 
No cóż każdy wybiera co komu się bardziej podoba...Jeśli o mnie chodzi to te oferowane przez Forda podobają mi się bardziej. Co do podłączenia to raczej problemów technicznych nie będzie (ledy oferowane przez Forda też zastępują pozycyjne).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.