Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Courier (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=192)
-   -   [Transit Courier] DPF w silniku 1,5 Duratorq (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305201)

luckyboy 08-09-2020 08:30

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Kiedyś napisałem do serwisu Skody z zapytaniem serwisowym. Za jakiś czas przez przypadek trafiła do mnie korespondencja z serwisu z zleceniem serwisowym przeglądu okresowego. Serwis stwierdził po VIN że auto klienta nie spełnia norm emisji spalin (dieselgate), a pomimo tego napisano, aby nie wykonywać akcji serwisowej (zamiany oprogramowania).

Taka dygresja a propos dieselgate [emoji1787]

Piasek80 08-09-2020 10:09

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Bo "akcja serwisowa" VW to też niezły kwiatek: na forach vaginiarzy aż grzmi od postów ludzi co w/w dokonali i się zaczęły problemy. Podstawowe to odczuwalny spadek mocy i wzrost spalania.

Rafał K. 14-09-2020 13:39

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Dealer z Siedlec odrzucił moją reklamację z tytułu rękojmi. Domagałem się wymiany samochodu na wolny od wad. W swojej odpowiedzi Dealer zakwestionował wszystkie podniesione w piśmie twierdzenia i okoliczności( historię serwisową auta), twierdzi, że na podstawie historii serwisowej auta jest ono w pełni sprawne technicznie i nie wykazuje żadnych wad czy usterek. A użycie przez adwokata słów awaria, czy usterka jest nadużyciem, ponieważ od daty wydania auta żaden z podzespołów samochodu nie uległ awarii czy był niesprawny, lub pracował wadliwie. Zdaniem Dealera , większa częstotliwość wymiany oleju w tym pojeździe jest wynikiem czysto eksploatacyjnym oraz wyboru przeze mnie pojazdu z silnikiem wysokoprężnym, wyposażonym w system ograniczający emisję spalin!!!! Dalej Dealer twierdzi, że wraz z autem otrzymałem książkę serwisową i instrukcję obsługi auta. Dealer w swoim piśmie podkreśla, że w dziale Kontrola Emisji Spalin na stronach 1-4 tego działu opisane są zasady eksploatacji pojazdu wyposażonego w filtr cząstek stałych,( raczej opis działania systemu, w który nie mogę samodzielnie w żaden sposób ingerować- wersja TREND) jak również w książce serwisowej na str. 21 jest zawarta informacja, że pojazd może zażądać wymiany oleju pomiędzy przeglądami. Awarie zgodnie z informacjami zawartymi w książce serwisowej zgłaszałem telefonicznie do Ford Assistance, oni kierowali pojazd do najbliższego serwisu( Lublin). Dealer Forda u którego kupiłem auto(Siedlce) twierdzi, że nic mu nie wiadomo o usterkach w użytkowanym przeze mnie samochodzie. Kończy pismo zaproszeniem do oddalonego o 120km serwisu w Siedlcach w celu weryfikacji i opisania usterek, jeśli twierdzę, że takowe występują. Powodem odrzucenia reklamacji jest nieterminowe jej zgłoszenie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami jest to roczny termin od wystąpienia usterki. Samochód kupiłem we wrześniu ub. roku. Pismo Dealer otrzymał przed upływem tego terminu. Z całą pewnością mam inne książki, bo nie mam w nich takich zapisów. Zmienili książki, dodając zapis o możliwości wymiany oleju pomiędzy przeglądami? Jak macie w swoich?

Piasek80 14-09-2020 14:59

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
I jak pięknie można "spuścić klienta" że aż poczuł dreszczyk emocji przed czekającą go podróżą.
Można ?
Pewnie że można
Wystarczy tylko przyjąć stanowisko iż wszystkie podnoszone kwestie wad i awarii to "cecha szczególna produktu" nie zaś wada a klient nie wie co kupił i użytkował niezgodnie z przeznaczeniem.

Rafał K. 07-10-2020 20:07

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
28 006 km i historia powtarza się po raz siódmy. Tym razem był rzeczoznawca i komisyjnie pobrany olej silnikowy. Zakupiłem też próbkę porównawczą nowego oleju. Wysyłam do laboratorium, zobaczymy jakie będą wyniki.

Cibor12 07-10-2020 20:29

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Cytat:

Napisał Rafał K. (Post 3287237)
28 006 km i historia powtarza się po raz siódmy. Tym razem był rzeczoznawca i komisyjnie pobrany olej silnikowy. Zakupiłem też próbkę porównawczą nowego oleju. Wysyłam do laboratorium, zobaczymy jakie będą wyniki.

Czekam na info❗

Piasek80 08-10-2020 04:56

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Cytat:

Napisał Rafał K. (Post 3287237)
historia powtarza się po raz siódmy.

przez takie właśnie akcje od fabrycznie nowych aut trzymam się z daleka.
Kupiłbyś rocznego rozbitka, zrobił, a jakby odstawiał jak Twój - jedna wizyta u speców, tysiak i po problemie.
Z tą różnicą że kosztowałby Cię 40% mniej

Marek 10-10-2020 08:15

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Cytat:

Napisał Piasek80 (Post 3287290)
przez takie właśnie akcje od fabrycznie nowych aut trzymam się z daleka.

Dobrze, że używane zawsze są super i bez miny.

Zawsze lubię czytać jak ludzie co mają nastoletnie auta plują na nowe ciesząc się , że mają starego chrupka...
Podejrzewam, że gdyby mieli zapas kasy to pierwsi byli by w salonie wybierać, a tak trzeba sobie jakoś obrzydzic fakt, że inni mogą sobie na to pozwolić.

Wpadki zdarzają się w każdej marce. Od lat w telewizji są przypadki ludzi walczących z dilerem o zwrot bubla. Mimo to tysiące nowych aut wyjeżdża na drogi, a odsetek min nie jest duży.

Piasek80 10-10-2020 08:18

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Cytat:

Napisał Marek (Post 3287803)
Podejrzewam

to przestań bo błędne wnioski wysnuwasz...

Marek 10-10-2020 09:15

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Nie przestanę.
Ty możesz swoje mądrości wypisywać to i ja również Sobie pozwalam

Rafał K. 14-10-2020 22:19

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Mam wyniki badań. Według specyfikacji otrzymanej z serwisu - olej Ford-Castrol Magnatec Professional D 0W-30 powinien mieć następujące parametry:
Lepkość kinematyczna w 100*C powinna wynosić 9,6 ( w badaniach 7,007 to jest - 27%) Lepkość kinetyczna w 40*C powinna wynosić 45( w badaniach 28,64 to jest -36,5%) auto od ostatniej wymiany oleju przejechało 5465km, zapewne tylko dlatego, że ostatnio mało jeżdżę bo zmieniłem pracę. Jeśli po przejechaniu około 1/3 dystansu (15 000km) pomiędzy przeglądami, podczas których powinna sie odbywać planowa wymiana oleju, stracił on mniej więcej 30% swoich właściwości smarnych, to ciekawi mnie jakie parametry miałby po przejechaniu pełnych 15 000km. Co ciekawe w badaniach- zawartość oleju napędowego w oleju silnikowym wynosi poniżej 1%. Tak dobrze miesza się z olejem, że badania go nie wykrywają :?.

Cibor12 26-10-2020 06:05

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Rafał i co teraz? Ja na dziś mam 6k przebiegu od wymiany, już słyszę że silnik nie jest smarowany, zaraz awaria znowu. Jedno jedyne co mnie pociesza to fakt że ASO dokłada wszystkich starań by wyeliminować problem. Tylko nie mam kiedy podjechać, a codziennie przejeżdżam obok innego ASO, lecz ci mają wywalone jedz Pan tam gdzie kupił, my mamy dość swoich problemów.

Marek 26-10-2020 07:50

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Cytat:

Napisał Rafał K. (Post 3288921)
zawartość oleju napędowego w oleju silnikowym wynosi poniżej 1%. Tak dobrze miesza się z olejem, że badania go nie wykrywają .

Skoro było badanie i jest 1% czyli nie miesza się ON z olejem?
Gdyby się mieszał wyszedł by w badaniu?
Czy spadek jakości o 30% Jest wynikiem mieszania z ON.?

Rafał K. 26-10-2020 20:37

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Gdyby paliwo nie mieszało się z olejem silnikowym, to nie tracił by on tak szybko swoich właściwości smarnych. Jak wiadomo to lepkość jest parametrem odpowiedzialnym za prawidłowe smarowanie. Silnik najbardziej zużywa się podczas rozruchów, dopóki nie osiągnie optymalnej temperatury pracy. Tutaj akurat ten parametr wypada najgorzej. Po przejechaniu około 1/3 dystansu międzyprzeglądowego lepkość oleju, mierzona w temp. 40st.C odbiega od zalecanej przez Forda o 36,5%, w temp. 100 st.C o 27%. Biegły w swojej opinii stwierdził, że akcja serwisowa 19B19 nie wyeliminowała problemu a serwis nie potrafi usunąć usterki.
Sewris nie robi wszystkiego, aby usunąć problem! Serwis podejmuje tylko pozorne działania obliczone na uspokojenie właściciela, z nadzieją że jakoś dobrną do końca gwarancji. Ostatnio na FB pojawia się reklama tej marki. Piszcie komentarze, mówcie prawdę, niech inni nają świadomość tego, w co się pakują.

Marek 27-10-2020 19:50

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Jeszcze raz...skoro ktoś zrobił analizę składu i on jest mniej niż 1% To jak ma się mieszać ON z olejem i nie wyjść w analizie?

denon2000 28-10-2020 06:51

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Cytat:

Napisał Marek (Post 3291923)
Jeszcze raz...skoro ktoś zrobił analizę składu i on jest mniej niż 1% To jak ma się mieszać ON z olejem i nie wyjść w analizie?

Kluczowe jest, czy olej napędowy wchodzi w reakcję z silnikowym? Proces mógłby następować przy określonych warunkach i być rozciągnętym w czasie. Tłumaczyłoby wtedy tak relatywnie niską zawartość ON a zarazem tak dużą degradację właściwości fizyko-chemicznych oleju silnikowego.

Rafał K. 28-10-2020 18:58

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Gdyby paliwo nie mieszało się z olejem, to nie tracił by on swoich właściwości, a Ford nie ogłaszał by z tego powodu akcji serwisowej. Żaden koncern nie przeprowadza dobrowolnie tego typu akcji bez ważnej przyczyny.

patnet 02-11-2020 14:35

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Dostałem kilka dni temu list dotyczący akcji serwisowej 20B33 Transit Courier DV5 DPF , czy mieliście wykonywane takie akcje ? Na co zwrócić uwagę przy odbiorze auta ?
Pierwszy raz DPF wypalał mi się po przejechaniu 800km (auto nowe z salonu) przejechałem obecnie ok 6000km i DPF wypalał się ok 6-7 razy

Zauważyłem jeszcze jeden problem z autem , kiedy zmieniam bieg z 3/4 lub z 4/5 to czasami jest dziwne szarpnięcie , wyglada to tak jakby brakowało przez chwile paliwa a później jest specyficzne szarpnięcie autem , problem narasta przed wypalaniem DPF , po wypaleniu wydaje się być ok...

Rafał K. 08-11-2020 11:22

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Wrzuć treść tego listu, porównam z akcją 19B19. Pewnie to jest to samo a numer akcji wynika z roku ogłoszenia. Nie oddawaj tego listu w serwisie. Zachowaj go, napewno Ci się jeszcze przyda ;). Co do szarpania, to norma. Zauważyłem jednak, że na niższych biegach szarpie w końcowej fazie puszczania sprzęgła.

Cibor12 13-12-2020 16:12

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Cytat:

Napisał Rafał K. (Post 3294543)
Wrzuć treść tego listu, porównam z akcją 19B19. Pewnie to jest to samo a numer akcji wynika z roku ogłoszenia. Nie oddawaj tego listu w serwisie. Zachowaj go, napewno Ci się jeszcze przyda ;). Co do szarpania, to norma. Zauważyłem jednak, że na niższych biegach szarpie w końcowej fazie puszczania sprzęgła.

Mam dokładnie to samo, byłem z 4 serwisach. Każdy zlewa. Wymieniam olej co 6k przebiegu, na szczęście przedłużyłem gwarancję, wywala komunikat awaria silnika konieczny serwis. Mój ford był już 12 razy na lawecie w przeciągu 2 lat. A ostatnio padł mi czujnik temperatury paliwa. Nigdy więcej salonowego samochodu, NIGDY!!

Cacodaemon 30-12-2020 21:42

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Jakie paliwo stosujecie i na jakich stacjach. czy ford podawał wam normy jakościowe paliwa... zawartość dodatków itd.

Marek 31-12-2020 10:44

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Serio?
Kupując nowe auto masz sprawdzać jakie normy ma spełniać paliwo?
Zakładając , że tankuje na BP ON to co robię źle?

O zawartość tlenu w powietrzu też trzeba dopytać? (Żart)

Cacodaemon 03-01-2021 16:54

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Ciekawym artykułem jest [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Proszę zadzwonić do serwisu i zapytać doradcę o paliwo, jakie powinno być lane do auta.

Rafał K. 20-01-2021 21:30

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
U mnie dalszy ciąg dobrej passy. Po wymianie oleju podczas planowego przeglądu na 30 000km przejechałem 1 156 km i powtórka z rozrywki po raz siódmy. Auto ponad tydzień w serwisie. Po tygodniu zadzwonił pracownik serwisu, zapytać co właściwie się z autem dzieje? Wcale to nie był żart. Auto po prostu tudzień sobie tam leżakowało. W samochodzie odessano i uzupełniono olej( tak twierdził pracownik wydający auto) wgrano nowe oprogramowanie( który to już raz?) i WSZYSTKO posprawdzano. Nie wnikałem już co oznacza wszystko. Napisałem do sprzedawcy ponowną reklamację i cierpliwie czekam na odpowiedź. Tak się złożylo , że auto uległo awarii po wysłaniu przeze mnie tego pisma, wiec mailem poinformowałem sprzedawcę o tym, że samochód będzie odholowany do lubelskiego serwisu. Podobno nie kontaktowali sie w tej sprawie. Na pocieszenie otrzymałem informację, że INŻYNIEROWIE z Ford Polska radzą co zrobić z tym autem :D. Mogę im podpowiedzieć - żyletki. Przetopić i zrobić żyletki!

Micki194 29-03-2021 13:28

Problemy z silnikiem 1,5 TDCI
 
Witam czy w modelu Forda Transita Courier rocznik 2020 o silniku 1,5 l TDCI ma ktoś z państwa problemy z częstym obowiązkiem wymiany oleju średnio co 2 4 tyś km. Moje auto ma ma 13 tyś km przejechane i teraz jest umówiony na już 3 wymianę oleju w silniku. Serwis forda tłumaczy iż to normalne i tak algorytm w oprogramowaniu zaczytuje takie zużycie. Proszę o pomoc.

Rafał K. 05-04-2021 13:17

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Tankuję tylko na Orlenie z instrybutora ON :lol:. Zresztą wszyscy biorą paliwo z Orlenu. W Lublinie są duże magazyny paliw. W kolejce stoją tam cysterny wszystkich popularnych koncernów.
U mnie dalszy ciąg walki. Tym razem sprzedawca z Siedlec gra na czas. Napisali mi, że po przeanalizowaniu dokumentacji, stwierdzono liczne nieprawidłowości podczas wizyt w lubelskim serwisie. Domagali się dostarczenia samochodu z Lublina do Siedlec. Podawałem dogodne dla mnie terminy i cisza. Napisałem kolejne maile. Stwierdzono, że bez awarii niczego nie są w stanie zbadać. Czekam na pojawienie się usterki po raz kolejny. Wtedy laweta ma zabrać auto do Siedlec. Po prostu celowa gra na czas. Będę domagał się aby wskazano mi na piśmie jakie nieprawidłowości wykryto w Lubelskim serwisie Forda:).

Cibor12 16-04-2021 09:38

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Cześć właśnie sobie siedzę w aucie i czekam aż się dpf dopali. Tak już 30 min czekam i czekam, drugi cykl taki dziś, ze zniecierpliwiem czekam na 16 awarie silnika przy przebiegu 69k.
Spalanie na biegu jałowym 1,2/1,5 L
Obroty pod 1000
Lusterka, szyby podgrzewane gorące.

Może się zapli? Na szczęście stoję na monitorwanym parkingu. ��

Artur Parzoch 19-04-2021 18:38

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Witam,

Mam podobny problem z tym samochodem.

Ford z 2018r. 1.5 Duraq TDCi

samochód kupiony 4 miesiące temu w grudniu 2020.

wymieniany olej 0km, ok. 3500km , 6000km, i teraz 10000km.

Wymieniany raz był też filtr DPF.

Salon po ostatnim przeglądzie stwierdził że ten model ma wadę że podczas wypalania filtra DPF dostaje się paliwo do oleju . Tzn. podczas wypalania samochód dotryskuje paliwo aby podnieś temp. spalania a jak się przerwie tą procedurę to paliwo trafia do oleju .

Problem w tym że :
1. FORD zapomniał dać kontrolki która o tym informuje, albo ta kontrolka nie działa.

Zaproponowali że będą mi wymieniać olej za darmo w ramach gwaracji do końca gwarancji (mam wydłużoną do 4 lat), tylko pytanie czy się nie rozmyślą .
oczywiście między przeglądami.

Ktoś ma jakiś pomysł ?

marcinghj 23-05-2021 16:43

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Witam
z jaką częstotliwością wypala się u was filtr dpf ?

Moje auto ma najechane 14500 km i wypala się co 50 km a mieszkam na wsi a do miasta mam 15km, jak tak dalej pójdzie to zaraz będę musiał wymienić olej a tym bardziej że 2 tyś km temu już wymieniłem.
Jutro będę dzwonił do serwisu w celu usunięcia usterki dpf lub co powoduje zwiększoną produkcje sadzy i nie dam sobie wmówić że nie umiem jeździć .
Auto z grudnia 2020 15 dtci 100km
Pozdrawiam

Krasomowca 27-05-2021 19:20

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
A jak Pan uzyskał tę gwarancję wydłużoną do 4 lat? mam dokładnie ten sam problem z tym autem, i właśnie mi się kończy jego dwuletnia gwarancja... w trakcie której miałem z 4 serwisy.


Cytat:

Napisał Artur Parzoch (Post 3336746)
Witam,

Mam podobny problem z tym samochodem.

Ford z 2018r. 1.5 Duraq TDCi

samochód kupiony 4 miesiące temu w grudniu 2020.

wymieniany olej 0km, ok. 3500km , 6000km, i teraz 10000km.

Wymieniany raz był też filtr DPF.

Salon po ostatnim przeglądzie stwierdził że ten model ma wadę że podczas wypalania filtra DPF dostaje się paliwo do oleju . Tzn. podczas wypalania samochód dotryskuje paliwo aby podnieś temp. spalania a jak się przerwie tą procedurę to paliwo trafia do oleju .

Problem w tym że :
1. FORD zapomniał dać kontrolki która o tym informuje, albo ta kontrolka nie działa.

Zaproponowali że będą mi wymieniać olej za darmo w ramach gwaracji do końca gwarancji (mam wydłużoną do 4 lat), tylko pytanie czy się nie rozmyślą .
oczywiście między przeglądami.

Ktoś ma jakiś pomysł ?


baku33 11-06-2021 13:37

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Witam, mam dokładnie to samo ze swoim Fordem. Czy mógłby któryś z Panów napisać jak się sprawa zakończyła?

Rafał K. 27-07-2021 15:08

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Znalazłem dojście do strony ze skargami w UE ( namiary podała Inspekcja Handlowa) wiem co i jak napisać. Potrzeba jedynie kilka osób z tym samym problemem. Wspomnimy o ekologii, bo to w jej imię Ford wyrzeźbił ten wspaniały silnik. W prosty sposób wskażemy że dealerzy Forda świadomie sprzedają klientom wadliwe auta, wprowadzając ich w błąd celowo. A to już są nieuczciwe praktyki handlowe.

baku33 28-07-2021 19:09

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
To działajmy. Ja się na to piszę. Co trzeba robić?

Rafał K. 28-07-2021 21:00

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Potrzebuję dane - Imię i Nazwisko, oraz dane identyfikacyjne samochodu VIN i dane dealera ( sprzedawcy) samochodu. Proszę podać w wiadomości prywatnej na forum, lub skontaktować się ze mną telefonicznie 575 949 700. Potrzeba kilku osób aby UOKiK zajął się sprawą niedozwolonych praktyk handlowych. Im więcej osób się zgłosi , tym lepiej. Podobnie ze skargą do UE.

Pozycz 31-08-2021 12:37

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Witam,
mógłby ktoś napisać czy rozwiązał problem przybywania oleju w silniku?

Cibor12 12-09-2021 20:00

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Cytat:

Napisał Pozycz (Post 3365472)
Witam,
mógłby ktoś napisać czy rozwiązał problem przybywania oleju w silniku?

Raczej większość z nas ma samochody na gwarancji jeszcze, bądź nie chce grzebać w ECU. Mój mechanik, tylko się roześmiał. Do zrobienia. Ale gwarancja mnie trzyma.

Rusher 15-10-2021 09:20

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Witam, nie chce zakładać nowego wątku.

Niestety posiadam kilka aut z tym silnikiem, problem dorósł do tego stopnia z po ostatniej aktualizacji wylał się dosłownie olej z silnika a komputer nie poinformował o rozrządzeniu oleju. (czeskiej wymiany od 3 tysięcy do 9 tysięcy). Pytanie brzmi moje, czy ktoś wyłączał (np. forscanem) automatyczne wypalenie DPF i zmętniał moc na 100km ? (mam 75km wersje)

Cibor12 01-01-2022 17:08

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Znów awaria... 2600 km od awarii do awarii.

marcinghj 20-01-2022 11:24

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Dzisiaj nie wytrzymałem i sam wymieniłem olej po 6 tyś. od ostatniego serwisu we fordzie wylałem 7,5 litra a wlałem 4,5 litra oleju to aż 3 litry ropy dostało się do oleju. Jeszcze wmawiają nam że źle jeździmy nigdy już nie kupię forda.

marcinghj 08-02-2022 18:11

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Dzisiaj rozwiązałem problem z bardzo częstym wypalaniem filtra dpf. średnio co 50 -80 km wypalał. Zawsze tankowałem olej b7 na Orlenie po zmianie na olej b0 z Watis przejechałem do tej pory 200 km i jeszcze nie wypalał. pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.