Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] aktualizacja dla sync 3 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=264180)

teiksef 25-05-2024 23:48

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Google ma z kolei średnią kategoryzację. Na wyjeździe z Krakowa (np. rejon Polsadu) w kierunku Olkusza uparcie pcha przez Giebułtów. Z Krakowa do Nowego Sącza próbował mnie zrzucić na 94kę dla zaoszczędzenia 4 minut (to akurat brak sensownego wpływu kkategoryzacji na algorytm, bardziej skomplikowane). Czasem jest zbyt krajoznawczy.
W kraju stawiam na UMP (nie ma niestety opcji z korkami), za granicą będę kontynuował jazdę z Garminowym CNE. Fordowe Here przydadzą się może na backup do okazjonalnych tras (w Escape nie mam europejskiego TMC, które chyba zresztą może być słabszą alternatywą od informacji z Google czy Garmin Drive).
Ech, a jakby ktoś wiedział, jak skompilować mapy do formatu Here, to możnaby Syncowi podłożyć...

teiksef 01-06-2024 18:15

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Dodam jeszcze że mapy przydają się dla ograniczeń prędkości, jakie są tam przypisane drogom/ulicom.
No i przydają się ad hoc, bo nie trzeba bawić się w podłączanie telefonu, gdy po prostu trzeba znaleźć adres w okolicy.

marekelb 02-06-2024 19:43

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Cytat:

Napisał aqua (Post 3493751)
....
Nawiązując do korespondencji, chciałbym Pana poinformować, że wgranie informacji o przeprowadzonej aktualizacji systemy SYNC oraz plików map do naszej bazy danych, może potrwać od kilku do kilkunastu godzin.
....

Wysłałem do Forda plik zaktualizowanego Sync-a 12.05 a dzisiaj dopiero dostałem możliwość aktualizacji map, więc po równych 3 tygodniach.

Zastanawiam się, czy robić aktualizację map, skoro błędami potrafi sypnąć.

aqua 02-06-2024 19:59

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Cytat:

Napisał marekelb (Post 3494676)
Wysłałem do Forda plik zaktualizowanego Sync-a 12.05 a dzisiaj dopiero dostałem możliwość aktualizacji map, więc po równych 3 tygodniach.

Zastanawiam się, czy robić aktualizację map, skoro błędami potrafi sypnąć.

Te mapy to tylko dla własnej satysfakcji tzn. mam najnowsze ale do nawigacji polecam wybrać coś innego kompatybilnego z android auto.

Wysłane z mojego Pixel 6a przy użyciu Tapatalka

marekelb 02-06-2024 20:08

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Jak dla satysfakcji, to sobie chyba odpuszczę. Mapy Google na AA w użyciu mam.

Rysiu1985 14-06-2024 21:31

Sync 3 nie aktualizuje się
 
Witam. W focusie mk3 z 2017 roku mam radio sync 3 w wersji 2.3, z mapami F6.1. Próbowałem je zaktualizować przez wifi, ale po godzinie niby to pobierania pliku, pasek postępu nie przesunął się nawet o milimetr, a łącze jest stabilne. Spróbowałem więc zaktualizować to WULGARYZM (inaczej się chyba tego nazwać nie da) przez usb. Ze strony forda pobrałem najnowszą wersję jaką wyświetlał dla mojego numeru vin, czyli 3.0. Pendrive podłączyłem przed dłuższą trasą, bo miało to trwać niby 30-60 min. Pojawił się piękny komunikat "Aktualizacja oprogramowania systemu" który pozostał ze mną do końca trasy, czyli jakieś 2,5h. Wyłączenie samochodu i wyciągnięcie pendrive nic nie zmieniły, nie pojawił się żaden błąd, tylko dalej co uruchamiałem samochód to miałem komunikat o aktualizacji. Przywróciłem radio do ustawień fabrycznych, komunikat zniknął, ale ponowna próba aktualizacji skończyła się identycznie jak pierwsza. Ktoś ma pomysł jak je zaktualizować??

arturek 15-06-2024 06:16

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Witam

1) Sprawdziłbym na innym pendrive

2) Do sprawdzenia jedna kwestia w pendrive => ktoś z kolegów pisał,
że poza tym że ma być exFAT, to druga sprawa do sprawdzenia:
- np. Windows 10 /11 formatuje jako GPT (piszę z pamięci)
- kolega zmienił z GPT na MBR i jemu poszła instalka

https://i.imgur.com/PfQgGAd.jpg

https://i.imgur.com/jGM6lKd.jpg

pozdrawiam
Arturek

Rysiu1985 15-06-2024 09:56

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 3495637)
Witam

1) Sprawdziłbym na innym pendrive

2) Do sprawdzenia jedna kwestia w pendrive => ktoś z kolegów pisał,
że poza tym że ma być exFAT, to druga sprawa do sprawdzenia:
- np. Windows 10 /11 formatuje jako GDI (piszę z pamięci)
- kolega zmienił z GDI na MBR i jemu poszła instalka

Nie spotkałem się żeby windows formatował go jako gpt :/ dyski tak, jak mają startować z uefi, ale pendrive dostaje domyślnie mbr :/ Sprawdzić mogę na innym, bo ten był samsunga 128gb mu nie podpasował. Sprawdzę na starym kingstonie 8gb, ale raczej wątpię, bo to wygląda jakby zaczynał aktualizację, ale nic dalej nie robił. Przy czym bez znaczenia jest czy jest to aktualizacja po wifi czy usb. Oprócz napisu pobieranie/aktualizacja nic się więcej nie dzieje, bez względu na czas :/

EDIT

Zmiana pendrive nic nie daje. Jest exFAT i sektor rozruchowy MBR. Ktoś zna magika od takiego sprzętu z okolic Szczecina lub Gorzowa??

kemal_ 15-06-2024 23:11

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
U was też tak jest że próbujecie ustawić głośność podpowiedzi w nawigacji np. ściszyć a przy kolejnej wskazówce głośność znowu jest przywrócona do standardowego poziomu?

arturek 16-06-2024 11:56

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Nie - nie mam z tym problemów

Zmianę głośności komunikatów można zrobić tylko w momencie wypowiadania komunikatu

pozdrawiam
Arturek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.