Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Techniczne ABC (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=129)
-   -   Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=189040)

Arreat 16-02-2018 21:48

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
Poszukuję nowych alufelg polecacie jakieś konkretne firmy ? Na co zwrócić uwagę przy wyborze których się wystrzegać

prokop123 29-03-2018 08:22

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
Czy ma ktoś doświadczenie z elektrycznym lewarkiem ?
Warto kupić za 250 zł ?


https://images81.fotosik.pl/1029/952...d8f7101gen.jpg

lechwroc 06-04-2018 16:55

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
przyszedł czas na zmianę opon i muszę rozwiać wątpliwość.
Opony których używałem poprzedniego lata mają ok 4 mm bieżnika i w warsztacie sugerują zakup nowych opon.
Niestety nowe opony w "moim" rozmiarze (235/50/17) to ponad 600 za sztukę więc zastanawiam się czy da się jeszcze trochę pojeździć na tym co mam czy jednak odżałować te 2,5k i skusić się na nowe.
Z jednej strony do ustawowego 1,6 mm jeszcze trochę brakuje, z drugiej strony np Continental pisze, że 4 mm to już czas na zmianę.
proszę o opinie.

ethernal 07-04-2018 16:17

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zależy ile km rocznie robisz i gdzie jeździsz. Jeśli masz 4mm bieżnika, to dopiero jego połowa została zużyta. Osobiście bym jeszcze pojeździł na nich jeśli nie wyząbkowały i są równomiernie zużyte.
Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup nowych, poniżej kilka przykładów opon średniej klasy w przyzwoitych pieniądzach:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

I jeszcze [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bartulko 09-04-2018 17:42

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
A ile km przejechałeś ?? Ja na oryginalnych które były na aucie przy zakupie Michelin 235/50/17 przejeździłem tylko 1 sezon (około 30 tys km). Teraz do znacznika został może 1-2mm. Czy to tylko u mnie tak szybko się zużyły ??

JohnLenin 24-04-2018 18:21

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
Cześć. Potrzebuję porady. Przesiadłem się do Focusa III 2.0Tdci, sprężyny Eibach, czyli jakieś -30mm, gdzie sprzedający założył felgę o rozmiarze 17x7,5 et42 i oponę 225/45/17 Riken MAYSTORM 2 B2 które są jak nowe, ale niestety strasznie głośne, dlatego zamierzam je wymienić. Według tabelki Forda do FFIII powinna być opona 215/50/17. Czy na felgę jw polecacie oponę 215/50/17, czy lepiej założyć np 225/50, a nie 45?

daab 13-08-2018 17:25

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
Witam
Potrzebuję kupić felgi stalowe na zime oraz opony.Teraz auto stoi na oryginalnych aluminiowych felgach,rozmiar gum 205/50/R17.Chciałbym kupić 16 calowe stalówki.Prosze podać jaki rozmiar felg potrzebuje i jaki rozmiar opon.Auto jest z grudnia 2007 roku.
Pozdrawiam

wtmar 19-11-2018 21:44

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
Witam. Czy ktoś się spotkał z problemem odzyskania odszkodowania z AC z powodu niewłaściwego(niehomologowanego dla danego samochodu) rozmiaru opon?
Do Mondeo MK5 w rozmiarze 235/50/17 jest bardzo kiepski wybór opon a jak by szukać 225/50/17 to różnica w wysokości jest minimalna 1,52% czyli samochód będzie niższy o 5mm.

Hansolo 19-11-2018 21:51

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
Problem może nadejść . Dzisiaj czytałem że ubezpieczyciele mogą nie wypłacaćodszkodowań z powodu " rażącego zaniedbania ". Temat dotyczy opon zimowych mimo że nie są obowiązkowe w PL. Kup spokojnie Hankook Ventus Prime3 K125 w rozmiarze 235/50/17 . To dobre opony i cena nie z kosmosu. Założyłem je i mogę spokojnie polecić. Tak patrze że teraz ceny jednak wysokie. W lipcu za 4 sztuki w inter-cars płaciłem około 1400 zł.

wtmar 19-11-2018 21:58

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
Potwierdzam Ventus Prime 3 to świetne opony sprawdzone przez dobrego kolegę. Ale ja szukam zimowe opony oczywiście nie będę kombinował zakupię 235/50/17 poczytam opinie o tych:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

oraz o tych

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

choć wiem że toyo są raczej ok (szwagier ma w Leonie Cupra i nie narzeka)

Ja jeździłem na Nokian wrd3, Continental ts850 i 860 - Wszystkie ok ale ts zarówno 850 jak i 860 to rewelacja.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.