Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=94138)

MARESM1 26-01-2015 13:12

Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.
 
Posiadam Mondeo mk4 2,0 140 kucy diesel oczywiście i tak jak u kolegi ggali też mam szarpanie (pływanie) silnika podczas przyspieszania najmocniej odczuwalne na 3 biegu przy nierozgrzanym silniku . Po rozgrzaniu problem znika - nie mam pojęcia co to może być ...

maciekj 27-01-2015 19:57

Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.
 
siemka u siebie tez czasem poczuje takie dławienie...pytanko do fachowców czy moze to byc wina pedału gazu???

Corter 27-01-2015 20:18

Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.
 
Miałem taką teorię, że może ktoś zdjął pedał gazu i odłączył wtyczkę przy wymianie filtra kabinowego i potem nie robił synchronizacji, ale nie wiem czy to możliwe. Piszą żeby pedału nie odłączać a jedynie odkręcić, bo się jakieś ustawienia rozkalibrują.

rzeczka0311 06-02-2015 12:41

Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.
 
Cieszy mnie że temat się ruszył bo irytuje mnie to szarpanie.
Czy ktoś może potwierdzić że po odpięciu pedału gazu i ponownym podłączeniu trzeba coś "synchronizować"/regulować?
Filtr wymieniałem sam(odpinałem pedał), żadnego błędu nie było.
Niestety nie jestem pewien czy to szarpanie było wcześniej przed wymianą.

Bump:
Cytat:

Napisał maciekj (Post 2341684)
czy moze to byc wina pedału gazu?

Na chwilę podpiąłem używany/sprawny pedał bo myślałem że może mam padnięty potencjometr...ale niestety nie pomogło. Problem szarpania nadal jest.

Najbardziej dziwi mnie to że gdy podczas szarpania włączę tempomat....szarpanie ustaje i jest wszystko ok.
Co może być przyczyną??:(

rzeczka0311 17-03-2015 14:59

Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.
 
Dodatkowo czasem/rzadko podczas przyspieszania zdarza się "falowanie mocy" auto przyspiesza dobrze i nagle słabiej i znowu dobrze.

Hipos 17-03-2015 15:34

Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.
 
Cytat:

Napisał rzeczka0311 (Post 2371127)
Dodatkowo czasem/rzadko podczas przyspieszania zdarza się "falowanie mocy" auto przyspiesza dobrze i nagle słabiej i znowu dobrze.

Tu podobny temat [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Problemem może być elektrozawór sterujący pracą turbiny, do 2.0tdci DW10, są takie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a tu najtaniej [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Z mojego doświadczenia w poprzednich samochodach, lepiej kupić nowy niż używkę.

KrisW 17-03-2015 17:14

Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.
 
Zmieńcie stację benzynową i wlejcie coś do czyszczenia wtrysków. U mnie pomogło.

maniunio 17-03-2015 20:20

Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.
 
A właśnie, że najtaniej jest tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

rzeczka0311 18-03-2015 12:38

Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.
 
Cytat:

Napisał krzysiekwitula (Post 2371218)
Zmieńcie stację benzynową

Od początku tankuję (z takiego czy innego powodu) na BP a ostatnio nawet Ultimate zatankowałem żeby być pewnym czy to nie jakość paliwa powoduje kłopoty.
Cytat:

Napisał krzysiekwitula (Post 2371218)
wlejcie coś do czyszczenia wtrysków

doradzisz jakiś konkretny specyfik? Bo na rynku jest wiele ale niektóre (z tego co słyszałem ) powodują więcej złego niż dobrego. Przebieg u mnie to 170 tys.

Bump:
Cytat:

Napisał Hipos (Post 2371150)
Problemem może być elektrozawór sterujący pracą turbiny

czytałem tematy, ale kłopot z "falowaniem mocy" zdarzył mi się 2-3 razy w ciągu roku, natomiast te cholerne "drgawki" przy stałej prędkości dokuczają mi codziennie.
Czy według was w tej kwestii przyczyną może być również ten zawór? Bo wymiana go to żaden koszt i 5 min roboty.
Chętnie podpiął bym auto pod dobry komputer żeby fachowiec się wypowiedział ale w okolicach Radomia większość to raczej naciągacze niż fachowcy, może ktoś poleci jakiegoś sensownego człowieka?

jvc 18-03-2015 13:01

Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.
 
Cytat:

Napisał rzeczka0311 (Post 2371728)
doradzisz jakiś konkretny specyfik? Bo na rynku jest wiele ale niektóre (z tego co słyszałem ) powodują więcej złego niż dobrego. Przebieg u mnie to 170 tys.

Polecam coś takiego jak na zdjęciu. Stosuję to od ładnych kilku lat.
Butelka po lewej 50ml przy każdym tankowaniu. Ta po prawej stronie raz do roku cała zawartość.
Specyfiki kupisz u heko.
http://i1287.photobucket.com/albums/...psmnbhdo9i.jpg


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.