Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Centralny zamek nie zawsze blokuje tylne drzwi. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=260707)

motorek4612 19-03-2017 19:10

Odp: Centralny zamek nie zawsze blokuje tylne drzwi.
 
Ja bym sprawdził przelotki w drzwiach, bardzo prawdopodobne ze przewody są popękane lub nawet przerwane i tu będzie kłopot....polutować i cieszyć się dalej z jazdy autem.

irok84 19-03-2017 20:07

Odp: Centralny zamek nie zawsze blokuje tylne drzwi.
 
Cytat:

Napisał motorek4612 (Post 2771355)
Ja bym sprawdził przelotki w drzwiach, bardzo prawdopodobne ze przewody są popękane lub nawet przerwane i tu będzie kłopot....polutować i cieszyć się dalej z jazdy autem.

Ciężko się do tego dostać?

motorek4612 19-03-2017 20:20

Odp: Centralny zamek nie zawsze blokuje tylne drzwi.
 
Cytat:

Napisał irok84 (Post 2771457)
iężko się do tego dostać?

nie- otwierasz drzwi, wysuwasz gumowa osłone z drzwi i oceniasz stan przewodów, jesli mam racje to na bank kilka z nich bedzie popekanych lub całkowicie zerwanych. Lutujesz skladasz i cieszysz sie tym ze wszystko działa.pozdro.

irok84 19-03-2017 20:33

Odp: Centralny zamek nie zawsze blokuje tylne drzwi.
 
Cytat:

Napisał motorek4612 (Post 2771472)
nie- otwierasz drzwi, wysuwasz gumowa osłone z drzwi i oceniasz stan przewodów, jesli mam racje to na bank kilka z nich bedzie popekanych lub całkowicie zerwanych. Lutujesz skladasz i cieszysz sie tym ze wszystko działa.pozdro.

Ok, dzięki, sprawdzę jutro w dzień.

Bump:
Cytat:

Napisał tombalt (Post 2771242)
Uszkodzone zamki... Można naprawiać ale padnie szybko znowu, tylko wymiana

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

@tombalt, o jakiej naprawie piszesz? Dobranie się do zamka i spryskanie WD40, czy coś ambitniejszego? :)

cliner 19-03-2017 23:36

Odp: Centralny zamek nie zawsze blokuje tylne drzwi.
 
WD 40 na moduł zamka,raczej mało skuteczny...często wysiada elektronika modułu(naprawa to tylko wymiana).

irok84 28-03-2017 12:55

Odp: Centralny zamek nie zawsze blokuje tylne drzwi.
 
Na chwilę obecną "naprawiło się". Od kilku dni działa bez zarzutów. Ostanio więcej jeżdżę i podejrzewam, że dzięki temu mam lepiej doładowany akumulator.

Co zauważyłem, to że przy zamykaniu auta na zapalonym silniku, przygasają światła - jakby zamykanie zamków mocno obciążało układ elektryczny.

Chyba faktycznie problem leży w "zmęczonych" zamkach.

marcinDZN 20-04-2017 08:56

Odp: Centralny zamek nie zawsze blokuje tylne drzwi.
 
Miałem podobny problem z zamykaniem tylnych drzwi w swoim maxie wizyta u elektryka pomogła, mianowicie z tego co mi powiedział przekaźniki były już padnięte. Wymienił i działa do dzisiaj.

irok84 31-05-2017 19:02

Odp: Centralny zamek nie zawsze blokuje tylne drzwi.
 
No i kupiłem zamek razem z wewnętrzną klamką. I co? I problem nadal występuje :( A już nawet elektryk go oglądał i stwierdził ze to będzie zamek... a jednak nie. W dodatku problem się nasilił jakis czas temu i teraz tylne drzwi zamykają się dopiero za nawet dziesiątym razem. Siły już do tego nie mam.

irok84 01-06-2017 08:31

Odp: Centralny zamek nie zawsze blokuje tylne drzwi.
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Potrafisz powiedzieć, gdzie znajdują się przekaźniki, które miałeś wymienione?

"Mój" elektryk twierdzi, że przepatrzył całą instalację i jego zdaniem jest ok. Obawiam się tylko, że on na nią rzeczywiście tylko patrzył :(

marcinDZN 04-06-2017 07:57

Odp: Centralny zamek nie zawsze blokuje tylne drzwi.
 
poszukaj w bagażniku po prawej stronie z tego co pamiętam tam powinny się znajdować.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.