Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Samodzielna wymiana cewki zapłonowej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=172590)

bubel25 04-04-2014 21:54

Odp: Samodzielna wymiana cewki zapłonowej
 
A co sądzicie o takim zestawie:
Świece motorcrafty
Kable beru
Cewka zapłonowa valeo.

emizmak 16-04-2014 17:40

Odp: Samodzielna wymiana cewki zapłonowej
 
W końcu zaryzykowałem kupiłem świece, przewody i cewkę. Wszystko NGK.
Wymieniłem sam i teraz silnik pracuje idealnie, zegary również :)

Mam tylko pytanie - czy to możliwe, żeby auto miało mniejszą moc niż przed wymianą? Może trzeba skasować jakieś błędy na komputerze, czy coś?
Nie wiem kumpel się ze mnie śmieje, że się przyzwyczaiłem do mocy ;) (samochód kupiłem tydzień temu). Ale mnie się wydaje, że coś jest nie tak. Nawet na 3 biegu nie ma praktycznie różnicy w przyśpieszaniu niezależnie, czy pedał gazu mam wciśnięty do połowy, czy w podłogę... Wydaje mi się, że wcześniej (przed wymianą) jak były momenty gdzie nie szarpało, to zbierał się lepiej.

Jak ewentualnie można by sprawdzić, czy autko ma nominalną moc?

1olek 16-04-2014 20:59

Odp: Samodzielna wymiana cewki zapłonowej
 
Cytat:

Napisał emizmak (Post 2196085)
Jak ewentualnie można by sprawdzić, czy autko ma nominalną moc?

slyszales o czyms takim jak hamownia ?

Ja zakupilem czeska cewke TESLA :)

emizmak 17-04-2014 21:40

Odp: Samodzielna wymiana cewki zapłonowej
 
Słyszeć słyszałem, ale nigdy nie testowałem :)

Nie wiem nawet gdzie takową mam najbliżej, ani jakie będą koszty... Myślałem o jakimś prostszym rozwiązaniu. No ale zobaczymy, jak nie będzie innego wyjścia, to pojadę.

W każdym razie dzięki.

sgaczynski 12-05-2014 10:25

Odp: Samodzielna wymiana cewki zapłonowej
 
Witam
Mam mały problem z moim MD (2.0 Pb) :D

Objawy: nie równa praca silnika, wskazówka obrotomierza nie faluje lecz czuć jest nie równą pracę silnika (jakby na 3 gary)
Byłem u gazownika BRC podpiął stwierdził iż sonda jest na wykończeniu.
Podjechałem do 2 on podpiął sprawdził, wykręcił świece i okazało się iż świece są całe w oleju. Uszczelka stara. Powiedział aby kupić świece i uszczelkę.

Kupiłem nowe świece oryginalne oraz uszczelkę do komory zaworów.
Wczoraj wymieniłem wszystko po raz pierwszy ale poszło.

Po zakończeniu za wszystkiego uruchomiłem silnik i wszystko pracuje ok.
Niestety nadal mam te objawy pracy silnika. Dodatkowo obroty obniżyły mi się do 500obr. Wcześniej było ok 1000obr oraz dodatkowo wtryskiwacze MTM pomarańczowe zaczęły mi głośno pracować takie stukanie syczenie wcześniej było lecz słabe.

Dzisiaj sprawdzę przewody w nocy oraz wykręcę świece i sprawdzę szczelinę na świecach. Może to jest wina. ??

Zastanawiam się na wymianą cewki dodatkowo gdyż poczytałem i może to pomoże. Czasami podczas jazdy miał tak iż przy 4-5 tys dawałem mu gazu a on się dławił.

W te weekend wyczyszczę kolektor dolotowy, wyrzucę klapki, przeczyszczę przepustnicę i co tam się da.

Może ktoś miał podobne objawy?
Jakieś opcje mile widziane :D
Podsumowując objawy ;
niskie obroty, falowanie silnika, duże spalanie, brak mocy czasami, czasami odpala trudniej - długo trzeba skręcić.
Instalacja BRC S 24.
Sebastian.

darmodziej 12-05-2014 17:47

Odp: Samodzielna wymiana cewki zapłonowej
 
Cytat:

Napisał sgaczynski (Post 2209616)
sonda jest na wykończeniu.

Zacznij od wymiany sondy, bo to jest podstawa.

Grzesiek1975 15-10-2014 07:30

Odp: Samodzielna wymiana cewki zapłonowej
 
Witam. Mondeo 2.0 16 V 2003

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem ?
Auto mi szarpie na mniejszych obrotach, kupiłem cewkę (Beru 220 zł) ale wejście kabli WN jest przestawione w porównaniu do sewki istniejącej tzn 2 i 4 jest bliżej bloku a 3 i 1 z prawej strony.
Cewkę którą kupiłem ma wejścia na przewody odwrotnie, reszta zamienników zresztą też.
Jak wstawię nową to przewody WN są za krótkie.
Czy muszę w tej sytuacji wymienić również przewody WN (zamienniki są dłuższe od orginałów)

Grzesiek1975 15-10-2014 12:17

Odp: Samodzielna wymiana cewki zapłonowej
 
Znalazłem w ford e sklep taką cewkę z oznaczeniami kabli WN ja mam w aucie .
Czy montował ktoś z was cewkę Delphi ?
Jak się spisuje i czy długo pojeździ ?

jaca88 13-10-2015 13:36

Odp: Samodzielna wymiana cewki zapłonowej
 
Witam szanownych kolegów, przepraszam za odgrzanie kotleta, ale jednak.

pacjent to MK3 1.8 110PS, sprawa ma się tak, w zeszłym roku wymieniłem cewkę na NGK, przewody i świece zostawiłem stare, jeden przewód już miał na prawdę słabą kondycję i tak jeździłem jakiś czas, aż do wymiany świec na motorcraft i kabli na NGK. Czy w tym czasie podczas jazdy na starym osrzęcie mogłem uszkodzić cewkę? Pytam bo w okolicach dwóch tysięcy obrotów występuje 'kangurek'.

Pozdrawiam Jacek

mkalak 13-10-2015 18:17

Odp: Samodzielna wymiana cewki zapłonowej
 
Jaca 88 objawy "kangurka" jak opisałeś miałem ale winna okazała się jedna świeczka.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.