Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Wymiana zegarów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=329112)

tedi_k 16-02-2014 22:02

Odp: Podmiana Licznika
 
Cytat:

Napisał RECONDO (Post 2161068)
Wybacz ale mam wrażenie że chcesz czymś się popisać.. ...

Może masz rację - ale ja odnoszę wrażenie, że ktoś tu lewituje... Wybacz, ale jak Ty chcesz zmieścić do deski przedliftowej licznik poliftowy? Przecieź to jest chyba niewykonalne bez wymiany całej deski. Zupełnie inny kształt otworu na licznik, inne mocowania, inny kształt samego licznika.

Co tu jest do trzymania się w temacie? Da się wymieniać takie rzeczy, które się zmieszczą!

To trochę tak, jakbym ja zaczął pisać, że zamierzam założyć licznik convers+ z MND4 do mojego C-maxa.

RECONDO 16-02-2014 22:04

Odp: Podmiana Licznika
 
Wymieniony wcześniej użytkownik twierdzi że dokonał takiej wymiany. Zapytaj experta i poproś o zdjęcia.

tedi_k 16-02-2014 22:06

Odp: Podmiana Licznika
 
Założyć na kablach da się cokolwiek. Wtyczki w zegarach są takie same. Tylko do "wymiany" to się ma nijak. Nie musze pytać.

RECONDO 16-02-2014 22:09

Odp: Podmiana Licznika
 
Cytat:

Napisał asterix78 (Post 2088808)
Witam, licznik wymieniony na ten po lifcie efekt dużo fajniejszy jak na tym sprzed liftu. Jednak w tym jak i w poprzednim nie świeci kontrolka check engine po włączeniu zapłonu, w autoteście na teście zegarów wskazówki tylko lekko drgną. Po wymianie sensora prędkości prędkościomierz ożył, zostały jednak w liczniku błędy dtc: e197, e200, d262, e510 odnoszą się do tego że licznik nie działał i że auto nie odpalało po wymianie zegarów, czy skasuję je odpinając aku. Został jeden problem, licznik był rozbierany, być może do zmiany przebiegu i wskazówka prędkości została założona w spoczynku na 10km/h i musz e ją teraz obniżyć bo zawyża prędkość o ok.10 km, czy dużo jest roboty żeby wymontować licznik?

Żadna wzmianka o wiszących kablach.

tedi_k 16-02-2014 22:23

Odp: Podmiana Licznika
 
No to jest kwestia terminologii: Jeśli kolega nazwał licznik serii 4s6f-10849-xx "poliftowym", to mu się zmieścił w miejsce licznika 2s6f-10849-xx. Tyle, że to z "liftem" ma tyle wspólnego co nic. Zgodnie z mnie znaną terminologią "lift" Fusiona/Fiesty polegał m.in. na kompletnej zmianie deski i zmianie m.in. rodziny liczników na 6S6T-10849-xx

Jeśli kolega wymieniał licznik 2s6f- na 4s6f-, to znów nie widze problemu... Praktycznie P&P.

RECONDO 16-02-2014 22:29

Odp: Podmiana Licznika
 
Nie widziałem obu liczników w realu, gdybym miał oba i bardzo chciał to można popróbować. Asterix pisze o rozbieranym liczniku - nie zdziwiłbym się gdyby to była droga do zamontowania 6.... w miejsce 4...... i stąd te problemy z odpaleniem auta = brak komunikacji CAN zapewne. Do rzeczy. Za dużo w swoim aucie pozmieniałem by uwierzyć że się nie da, to zależy jak bardzo się chce. Fotka i dokładniejszy opis Asterixa rozwiązałby problem domysłów...

tedi_k 16-02-2014 22:37

Odp: Podmiana Licznika
 
Cytat:

Napisał RECONDO (Post 2161149)
...nie zdziwiłbym się gdyby to była droga do zamontowania 6.... w miejsce 4...

Ja widziałem. Nie da się - kształt płytki drukowanej jest dokładnie taki sam jak kształt licznika. Nie da się przerobić licznika 6S6T- na 2S6F- lub 4S6F-.

RECONDO 16-02-2014 22:41

Odp: Podmiana Licznika
 
Licznik 2............
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Licznik 4...............
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tedi_k 16-02-2014 22:43

Odp: Podmiana Licznika
 
Cytat:

Napisał RECONDO (Post 2161160)
...Licznik 4...............
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tylko, że to jest licznik przedliftowy od Focusa MK2/C-maxa...:wink:
Sprzedający na allegro nie takie głupoty wypisują...

RECONDO 16-02-2014 22:45

Odp: Podmiana Licznika
 
Na to wygląda.... numery na necie już sprawdziłem....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.