Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 2008-2016] System start-stop jak to powinno działac ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=261305)

mohinder 12-09-2023 09:26

System start-stop
 
Witam
Niedawno zakupiłem Forda Ka z 2013r i robię przy nim większe i mniejsze naprawy czy eksploatacyjne sprawy. Teraz troche nim pojeździłem i nie bardzo chyba działa system Start-stop. Podjeźdżam pod skrzyzowanie wrzucam luz i puszczam sprzęgło, zapala się kontrolka A w kółku i obok mrugający napis OFF i silnik nie gaśnie. Jak przytrzymam dłużej przycisk wyłączania systemu Start-stop to pojawia się zółta ikonka co dla mnie oznacza, że system jest wyłączony.
Dlaczego nie gasnie silnik? Czy jeszcze w jakis sposób jest układ wyłączony na stałe? Nie znalazłem nigdzie takiej informacji jak to zrobić.

adamura 08-10-2023 01:17

Napięcie ładowania alternatora
 
Witam wszystkich miłośników Forda KA.
Właśnie nabyłem takie autko mojej żonie i nie działa układ Start-Stop. Czasami pojawia się komunikat o jego wyłączeniu na wyświetlaczu. Podejrzewam, że jest za małe napięcie ładowania, bo wynosi 13,8-14,0 V. Sprawdzane w gniazdku zapalniczki autka. W moim S-Maxie dochodzi do 14,5 V.
Prośba o informację jak to wygląda u was z tym napięciem ładowania. Jakie ono ma wartości?

SRS 08-10-2023 15:14

Odp: Napięcie ładowania alternatora
 
Cytat:

Napisał adamura (Post 3472554)
Podejrzewam, że jest za małe napięcie ładowania, bo wynosi 13,8-14,0 V. Sprawdzane w gniazdku zapalniczki autka. W moim S-Maxie dochodzi do 14,5 V.

Ford Ka to Fiat 500 tylko z innym nadwoziem i wszystko jest ok , wystarczy doładować akumulator i system zacznie działać choć na krótki czas jeżeli auto jeździ na krótkich dystansach wystarczy przeczytać instrukcję obsługi ( w 3 poście jest link do niej )

mohinder 11-10-2023 03:14

Odp: System start-stop jak to powinno działac ?
 
Miałem dziwną sytuację ostatnio. Żona wreszcie zaczęła się uczyć jeździć tym autkiem i chciałem sprawdzić czy jesem w stanie coś zdziałać ręcznym w razie czego. Jechała tak około 20km/h a ja gwałtownie zaciągnąłem ręczny. Samochód zatrzymał się i silnik zgasł bo został zduszony. W momencie kiedy zgasł nie było naciśnięte sprzęgło ani hamulec tylko gaz. Żona nacisnęła sprzęgło bo chciała odpalać a ford sam uruchomił silnik. I to był jak na razie jedyny przypadek kiedy układ start-stop zadziałał. Tak to cały czas tylko zapal się kontrolka A off na wysiwtlaczu. Chyba czas przyjżec się akumulatorowi.

adamura 18-11-2023 00:44

Odp: Napięcie ładowania alternatora
 
Cytat:

Napisał SRS (Post 3472603)
Ford Ka to Fiat 500 tylko z innym nadwoziem i wszystko jest ok , wystarczy doładować akumulator i system zacznie działać choć na krótki czas jeżeli auto jeździ na krótkich dystansach wystarczy przeczytać instrukcję obsługi ( w 3 poście jest link do niej )

Zauważyłem, że wstawiony jest do samochodu zwykły akumulator 45Ah o prądzie rozruchowym 370 A. Czy nie powinien być wstawiony EFB o prądzie rozruchowym co najmniej 540 A? Może tu tkwi przyczyna.

SRS 18-11-2023 09:56

Odp: Napięcie ładowania alternatora
 
Cytat:

Napisał adamura (Post 3476189)
do samochodu zwykły akumulator 45Ah o prądzie rozruchowym 370 A

powinien być akumulator 60AH 500AMP EFB - BS51-10655-AA


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.