Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2015- ] Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=268733)

Robert9011 11-07-2018 20:20

Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy
 
...

Robert9011 11-07-2018 20:26

Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy
 
Cytat:

Napisał bakutyl (Post 3004216)
To jest elektozawor czy czujnik cisnienia oleju ? Gdzie jest umiejscowiony ?

2 razy na serwisie usłyszałem „elektrozawór ciśnienia oleju”.
U mnie jeszcze było ciekawe zjawisko, że komputer permanentnie pokazywał komunikat „niski poziom oleju. Dolej oleju”. Oczywiście poziom był ok. W serwisie twierdzili, że nie miało to związku ale fakt jest taki, że od naprawy komunikat już nie wyskakuje.

Cytat:

Napisał bakutyl (Post 3004216)
Zastanawiam czy nie jest to jaka wada fabryczna, co za przypadek :roll:
.


Myślę, że tak. W kilku S-maxach to wyskakuje jak i słyszałem o silnikach w mondeo

Cytat:

Napisał drout (Post 3004304)

Też tak macie?


U mnie zaczęło się od ~180km/h. Potem z biegiem dni prędkość była coraz mniejsza przy której to wyskakiwało kończąc na ~140.
Po naprawie, po pół roku wyskoczyło od razu przy 140.

Ps. U mnie jeszcze coś inaczej wygląda. Mianowicie po prawej, przy wł. asystencie pasa ruchu nie mam takiej poświaty przed samochodzikiem. Co to? Aktywny tempomat, który szuka innych aut?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

drout 11-07-2018 20:55

Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy
 
Asystent hamowania ta ikonka. Kilka razy już się przydała.

Czyli po wymianie usterka nawraca? Nie podoba mi się to. Robił to ktoś w Wawie jeśli tak to gdzie?




Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

bakutyl 11-07-2018 21:00

Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy
 
U mnie wyskoczyl blad

P228C: Regulator cisnienia paliwa 1 Przekroczono granice sterowania - zbyt niskie cisnienie.

ale jaki wy mieliscie blad ?

w moim przypadku jade okolo 120 -140km/h, pedal w podloge i od razu odciece mocy i zolty klucz ;(

oczywoscie serwis na razie twierdzi ze juz minela gwarancja, ale jak sie okaze ze jest to wada fabryczna to bedzie mozna podjechac i zrobic na koszt serwisu.

Ten "elektro regulator cisnienia oleju" , moze byc albo w szynie CR albo na pompie wysokiego cisnienia .... tylko pytanie gdzie ?

Pozdrawiam

drout 27-07-2018 17:21

Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy
 
Dziś wymienione w ramach gwarancji. Mieli na półce w serwisie i przy okazji przeglądu wymienione.

Jeśli ktoś ciekaw to koszt w zakupie dla serwisu 250 netto czyli pewnie dla klienta koło 500 będzie

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Small2000 18-06-2019 12:37

Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy
 
Witam kolegów odświeżę nieco stary temat, gdyż ostatnio mi przytrafił się taki przypadek.
Jadąc autostradą przy prędkości 160 km/h nastąpiła redukcja mocy i zwolnienie oraz pojawił się żółty kluczyk. Powoli oddając gazu dale mogłem jechać, a po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika kluczyk ginął z tablicy.
Taką sytuację miałem 2 razy i zawsze przy prędkości 160, znaczy to że ja również mam problem z zaworem ciśnienia oleju. Jak to wygląd u Was po wymianie tego czujnika.

Robert9011 18-06-2019 12:40

Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy
 
U mnie wygląda to tak że jadąc w sobotę na urlop po raz 3 mi to wyskoczyło. Także nie wiem o co chodzi. Za tydzień jadę 3 raz na serwis na to samo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Small2000 18-06-2019 12:48

Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy
 
Kluczyk znika po wyłączeniu silnika, więc musiałbym podłączyć się do gniazda podczas jazdy i wtedy wywołać ten stan kiedy pojawi się kluczyk. Czy będzie taki sam ja tutaj podajecie tego na tę chwilę nie wiem. Miałem jeszcze podejrzenie w sprawie czujnika położenia wału, ale to chyba nie jest to.

hunter 20-06-2019 10:51

Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy
 
Mam to samo identyczne objawy, czy ktoś jest w stanie podać co dokładnie trzeba wymienić?

Small2000 22-06-2019 10:44

Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy
 
Dziś podłączyłem się pod auto i odczytałem kod błędu P06DD - działanie obwodu sterującego ciśnieniem oleju silnikowego lub obwód zablokowany wyłączony. Czyli by to znaczyła, że jest problem z czujnikiem ciśnienia oleju który należy wymienić. A może się mylę. Czytałem przed chwilą, że może to znaczyć problem z filtrem oleju (zły filtr) a niedawno wymieniałem olej raz z filtrem jakiś przypadek :<?
Tutaj znalazłem opis na filmie z tym samym błędem i wynika z tego, że można mieć właściwy filtr ale został założony odwrotnie, do góry nogami :) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i wtedy wyskoczy taki błąd.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.