Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] olej w gumie intercoolera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89997)

Jester 03-03-2010 10:44

Odp: olej w gumie intercoolera
 
Odpływ jest częścią układu olejowego i znajduje się w dolnej części obudowy pomiędzy wirnikami turbiny. To dość gruby metalowy króciec zakończony zwykle gumową rurką doprowadzającą olej do miski. Wystarczy zsunąć rurkę i sprawdzić czy olej swobodnie spływa.

Wojtek 03-03-2010 10:51

Odp: olej w gumie intercoolera
 
Dzięki , sprawdzę jutro w warsztacie.

Ale na większych obrotach zapchany odpływ nie ma znaczenia ?

Jester 03-03-2010 14:00

Odp: olej w gumie intercoolera
 
Większe obroty = większe ciśnienie oleju = więcej oleju przecieka przez uszczelnienia.

Wojtek 03-03-2010 14:06

Odp: olej w gumie intercoolera
 
Cytat:

Napisał Jester (Post 1377026)
Większe obroty = większe ciśnienie oleju = więcej oleju przecieka przez uszczelnienia.

Ale to dobrze , że przecieka przez uszczelnienia ?
Proszę napisz mi co mają sprawdzić w warsztacie. Chcę być przygotowany do rozmowy....

Jester 03-03-2010 15:28

Odp: olej w gumie intercoolera
 
To źle. Trzeba odkręcić odpływ i sprawdzić czy olej swobodnie spływa do miski. Jeśli nie spływa to jest spalany w silniku.

Wojtek 03-03-2010 15:56

Odp: olej w gumie intercoolera
 
Cytat:

Napisał Jester (Post 1377081)
To źle. Trzeba odkręcić odpływ i sprawdzić czy olej swobodnie spływa do miski. Jeśli nie spływa to jest spalany w silniku.

I to by się zgadzało z objawami które mam. Z mądrym miło pogadać.
Dzięki.

mkaminski100 03-03-2010 16:05

Odp: olej w gumie intercoolera
 
Jester. Wytlumacz mi prosze to co napisales, bo nie kumam. Jezeli turbo jest nieszczelne to olej i spaliny przedostaja sie przez uszczelnienia i sa znow spalane, ale w takim przypadku im wyzsze obroty (wyzsze cisnienie i obroty turbo) tym wiecej sie tego pali. Wlasnie mam uszkodzone turbo i po pierwsze wyje, a po drugie po kazdym przegazowaniu dymi na niebiesko.
Zasilanie czy odplyw turbo nie ma polaczenia ze spalaniem oleju w silniku, no chyba, ze turbo jest nieszczelne. olej w turbinie nie przejdzie nigdzie indziej niz na goraca (wydech) lub zimna (zasilanie) strone. Jezeli byloby zle smarowanie (slyne sitko w 1.6) to turbo zatrze sie naprawde szybko.
Ciupaga - jestes pewien, ze olej nie jest np palony na uszczelniaczach? Wlasnie na niskich obrotach cisnienie w dolocie i wydechu jest na tyle male, ze moze zbierac olej. Wtedy jednak bedzie dymil po przegazowaniu.
Poza tym przyjrzalbym sie systemowi odpowietrzania silnika. nie wiem jak to jest u Ciebie, ale moze wlasnie na niskich obtotach zasysa opary z olejem, choc to troche dziwne.

Wojtek 03-03-2010 16:11

Odp: olej w gumie intercoolera
 
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 1377112)
Ciupaga - jestes pewien, ze olej nie jest np palony na uszczelniaczach? Wlasnie na niskich obrotach cisnienie w dolocie i wydechu jest na tyle male, ze moze zbierac olej. Wtedy jednak bedzie dymil po przegazowaniu.

Tylko nie wiem jakie uszczelnienie.
Ale tak jest , że po przygazowaniu jest niebieski dym. Ale tylko po dłuższym postoju na wolnych obrotach. w czasie normalnej jazdy po dodaniu gwałtownie gazu jest czysto.

Ale u mnie jest raczej problem przed turbiną. Dlatego już druga ledwie zipie...

Jester 03-03-2010 17:19

Odp: olej w gumie intercoolera
 
Ja pisałem o innej sytuacji. Zatkany jest odpływ oleju z turbiny. Olej nie może spływać do miski więc, ponieważ jest tłoczy go pompa olejowa pod ciśnieniem, szuka sobie ujścia i przedostaje się przez normalnie trzymające uszczelnienia. Jeśli przedostaje się na stronę koła sprężarki to jest spalany w silniku, jeśli na stronę koła napędowego to trafia do wydechu - albo spali się w katalizatorze albo wyleci wydechem, a z ostatniego tłumika będzie kapał olej.

Wojtek 03-03-2010 17:31

Odp: olej w gumie intercoolera
 
Jester , nie wiem , czy piszesz o moim problemie , ale jest tak.

Turbina już przepuszcza olej , interculer w oleju . Z tłumika nic nie cieknie.
Ten odpływ mnie zaciekawił... Może to właśnie moja usterka.

Jutro będę w warsztacie i muszę im pokazać palcami co mają sprawdzić. Dlatego tak szczegółowo się dopytuję.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.