Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2.2 TDCI - brak mocy silnika i przyśpieszenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=279899)

bambucza 05-07-2016 10:26

Odp: 2.2 tdci brak mocy...brak błędów i komunikatów
 
Cytat:

Napisał Fooji (Post 2617993)
Miałem ten sam błąd, nawet sam zakładałem z jego powodu wątek na tym forum. Wystarczyła podmiana sondy lambda. Aż dziwne że przy okazji nie wyskakuje Ci kontrolka check engine.

Czyli wyszło tak jak napisałeś :razz: wymieniłem sondę lambda i wszystko jest ok. Jak na teraz.... Jutro przejadę się dłuższym odcinkiem autostrady to wszystko wyjdzie w praniu ale na ten teraz problem jest już rozwiązany. DLA POTOMNYCH: WINOWAJCĄ BYŁA SONDA LAMBDA

Czekamy jeszcze na odpowiedź jarecki 30 de czy u niego też problem został rozwiązany w ten sam sposób.

Po kilku godzinach zaraz po odpaleniu wyskoczył mi błąd silnika.... hmmm.... możliwe, że to może być świeca żarowa (bo gdzieś tam mi się przewijał kiedyś takowy błąd) ale dla pewności, że to nie jest znowu to samo jutro podjadę na sprawdzenie tego, chyba zaczyna mnie to męczyć :(

jarecki30_de 07-07-2016 19:12

Odp: 2.2 tdci brak mocy...brak błędów i komunikatów
 
Ale moc masz czy dalej takie same objawy jak wcześniej?
Ja czekam na sondę zamówiłem w Anglii dlatego tak długo...

bambucza 09-07-2016 08:15

Odp: 2.2 tdci brak mocy...brak błędów i komunikatów
 
U mnie wszystko OK, jest moc, zrobiłem trasę autostradą... Nie odcina mi mocy przy stałej prędkości ani wogóle. Czyli na 100% wymiana lambdy.
Błędy jakie mi wypaliło to rzeczywiście były błędy o świecy żarowej tak jak podejrzewałem. Ja sondę zamawiałem z naszego al..... Trzeba tylko patrzeć żeby była do naszego 2,2.

jm1981 09-07-2016 09:48

Odp: 2.2 tdci brak mocy...brak błędów i komunikatów
 
Witam

Borykam się z identycznym problemem, czy mógłby ktoś podać jakiś numer tej sondy?

pozdrawiam

bambucza 09-07-2016 10:01

Odp: 2.2 tdci brak mocy...brak błędów i komunikatów
 
Wooow, szczerze pisząc to nie zwróciłem uwagi na numer. Szukałem do 2.2 175 ps i znalazłem od Mondeo z 2010 r.

Jak się nie mylę to będzie chyba ta... U mnie na pewno musiała być 6 pionowa
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jm1981 09-07-2016 10:13

Odp: 2.2 tdci brak mocy...brak błędów i komunikatów
 
To teraz mam dylemat, którą wymienić, bo dopatrzyłem się dwóch sond, tak jak w tej aukcji:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

U mnie pokazał się błąd z taką informacją - rząd cylindrów 1, czujnik 1.
Czyli tak jakby chodziło o tą pierwszą, u mnie ona jest w takim niebieskim oplocie.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jolaipawel@gmail.com 10-07-2016 23:11

Odp: 2.2 tdci brak mocy...brak błędów i komunikatów
 
w czasie jazdy wyswietlil mi sie komunikat awaria silnika i wykrzyknik w czarnym trojkacie . Po przycisnieciu Ok wszysko zniknelo. Czy ktos wie co to znaczy Mondeo Titanium S 2010

Swoop 10-07-2016 23:54

Odp: 2.2 tdci brak mocy...brak błędów i komunikatów
 
Może to znaczyć cokolwiek bez podpięcia kompa ciężko zdiagnozować

jm1981 11-07-2016 10:19

Odp: 2.2 tdci brak mocy...brak błędów i komunikatów
 
Moi Drodzy

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jaki jest numer pierwszej sondy dedykowany do mondeo mk4 2.2 TDCI? Zdemontowałem u siebie i widnieje numer 0 258 017 185/186, po wpisaniu tego numeru w internecie wyświetla mi , że jest od Focusa 1.6TDCI i sam nie wiem czego mam szukać.

pozdrawiam

bambucza 11-07-2016 14:41

Odp: 2.2 tdci brak mocy...brak błędów i komunikatów
 
hmm.... czekaj, czekaj..... ja wklepywałem (jak mi przyszła) numer sondy w google i też mi wychodził focus... daj mi kilka godzin ewentualnie wieczorem to postaram się odkopać

maaam :) znalazłem :)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

taki numer miałem na tej co mi przyszła z all..... i to mi wyskakiwało z google


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.