Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] 1.8 duratec Obroty spadają po odpaleniu i samochód gaśnie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=333077)

konieczko5 30-01-2023 13:41

Odp: 1.8 duratec Obroty spadają po odpaleniu i samochód gaśnie
 
Nie.

Damian76 30-01-2023 15:16

Odp: 1.8 duratec Obroty spadają po odpaleniu i samochód gaśnie
 
Tak u mnie brzęczy.

Jones_1 30-01-2023 15:59

Odp: 1.8 duratec Obroty spadają po odpaleniu i samochód gaśnie
 
Cytat:

Napisał buczu920 (Post 3442321)
Zamontowałem klapki i jestem w szoku.. Silnik wkręca się lepiej na obroty, nie szarpie, ładnie przyspiesza i w ogóle jakbym jakiś inny Silnik zamontował :) Zobaczymy jeszcze jak będzie z rana przy odpaleniu.. Jeszcze jedna rzecz czy u was też przepustnica brzęczy? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

no to przekonałeś mnie żeby nie demontować tych klapek :pomysl:
dziwne że nie zauważyłeś po demontażu że auto zrobiło się mułowate
co do przepustnicy u mnie nic nie brzęczy
ktoś już na forum o tym wspominał tyle że brzęczała ale żadnych negatywnych objawów z autem
jeszcze co do gaśnięcia samochodu to jednak się uprę i to nie będzie od klap wirowych ale..?

buczu920 30-01-2023 17:40

Odp: 1.8 duratec Obroty spadają po odpaleniu i samochód gaśnie
 
Zauważyłem po demontażu, że auto inaczej się zachowuje ale miałem wrażenie, że wcześniej też tak przerywał i kiepsko chodził do 2000 obrotów ale teraz jak zamontowałem nagle zrobiło się dziwnie z jeżdżeniem, wszystko lekko, delikatnie, bez szarpania.. Pomyśle co jeszcze zrobić z przepustnicą bo ta śruba mnie denerwuje i brzękanie :D W dodatku sprawdze jak łańcuch i luzy bo według specyfikacji to łańcuch po 200 tys trzeba skontrolować (u mnie troche szumi z pokrywy) i luzy ale to jak znów światło wróci do garażu :D

zielon 30-01-2023 20:15

Odp: 1.8 duratec Obroty spadają po odpaleniu i samochód gaśnie
 
Obstawiam ze to nie wina klapek w kolektorze. 85000 km bez klapek zrobiłem.

buczu920 31-01-2023 09:02

Odp: 1.8 duratec Obroty spadają po odpaleniu i samochód gaśnie
 
Ja tylko je zamontowałem ponownie i auto całkiem inaczej pracuje, w dodatku dziś normalnie odpaliło. Zobaczymy jak będzie przy większym mrozie. W moim przypadku montaz klapek pomógł. Na yt facet ma identyczny problem po wyjęciu klapek. Samochód odpalał normalnie a po wyjęciu wskakiwał na obroty i nagle spadały. Na zagranicznym forum jest też to opisane więc coś w tym jest ale może u ciebie czujnik już inaczej oblicza powietrze czy coś no nie wiem ciężko to wytłumaczyć

Jones_1 31-01-2023 15:35

Odp: 1.8 duratec Obroty spadają po odpaleniu i samochód gaśnie
 
OK rozumiem, zawsze to jakaś informacja odnośnie tych klap :pomysl:

Lok125 22-04-2023 08:32

Odp: 1.8 duratec Obroty spadają po odpaleniu i samochód gaśnie
 
Cytat:

Napisał buczu920 (Post 3442448)
Ja tylko je zamontowałem ponownie i auto całkiem inaczej pracuje, w dodatku dziś normalnie odpaliło. Zobaczymy jak będzie przy większym mrozie. W moim przypadku montaz klapek pomógł.

I jak to na dzień dzisiejszy dzień wygląda? Problem powrócił? Mam 1:1 ten sam problem co Ty Pozdrawiam! :surprise:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.