Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Szarpanie na 5 i 6 biegu przy niskich obrotach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=227677)

kobuszewski2 26-07-2015 20:29

Odp: Szarpanie na 5 i 6 biegu przy niskich obrotach
 
Zalałem Forte na 45 litrów ON, nic nie pomogło ;/

motorek4612 27-07-2015 08:05

Odp: Szarpanie na 5 i 6 biegu przy niskich obrotach
 
Cytat:

Napisał kobuszewski2 (Post 2428267)
Problem dotyczy: jazda szczególnie na 5 biegu - przy niskich obrotach - 1500/2000 - szapranie, nierówny ciąg.



Jedziemy 70-90 km/h taki zakres prędkości na piątym biegu - jest najbardziej odczuwalne = szarpanie tak jakby któryś z cylindrów przerywał, po prostu szarpanie tak do około 2000 obr./min. Na szóstym biegu jest podobnie również przy niskich obrotach ale tylko przy delikatnym muskaniu pedału gazu. Jeśli trochę przyspieszę szarpanie znika. Brak dymienia.

Na moje oko do jazdy z takimi prędkościami służą niższe biegi, diesel nie lubi niskich obrotów w sensie ze tak niskich na tak wysokich biegach.
W swojej karierze miałem różne auta i z praktyki wiem ze takie obroty przy takich prędkościach na tych biegach sa nie zdrowe dla silnika i nie powinno się jeździć w ten sposób, to nie benzyna ze na 5 biegu będzie jechać 50km/h i jeszcze będzie płynnie przyspieszać.
Rozwiązanie wg mnie twojego problemu to zmienić styl jazdy na bardziej energiczny na niższych biegach i po kłopocie:)

Hipos 27-07-2015 09:50

Odp: Szarpanie na 5 i 6 biegu przy niskich obrotach
 
Cytat:

Napisał kobuszewski2 (Post 2433332)
Zalałem Forte na 45 litrów ON, nic nie pomogło ;/

No to masz chyba następujące opcje na stole

1. polubić to co masz i ewentualnie jeździć z wyższymi prędkościami obrotowymi.
Staram się tak jeździć, aby obroty były od 2 tys w górę. U mnie przy niższych prędkościach wszystko jest OK, ale niskie prędkości obrotowe jednak odbijają się na zdrowiu, szczególnie dwumasy.

2. próbować naprawić
a. kontynuować czyszczenie chemią - chyba raczej w ramach procedury naprawczej i przy kontakcie z dystrybutorem na Polskę.
b. diagnozować na stole i próbować naprawić obecne wtryski - szczególnie, że teraz się doczytałem w pierwszym mailu o opiłkach w filtrze. Chemia jest na brud, a nie uszkodzenia mechaniczne.
c. kupić wtryski. Kameleon7 podawał gdzieś namiary na miejsce gdzie kupił swoje używki i miał szczęście trafić dobre.

Jest też szansa, że to nie są wtryski. Szczególnie, że diagnozy internetowe są obarczone dużym ryzykiem, bo nikt nie widzi pacjenta.

patryk1986 10-08-2015 19:37

Odp: Szarpanie na 5 i 6 biegu przy niskich obrotach
 
[QUOTE=kobuszewski2;2433332]Zalałem Forte na 45 litrów ON, nic nie pomogło ;/[/QUOI
Witam.I co z tym szarpaniem cos sie polepszyło czy dalej to samo?ja mam identyczne objawy jak Ty szarpanie na 5 i 6 biegu przy obrotach rzedu 1500-2000 oczywiscie jak dodam gazu to nie ma zadnego problemu z szarpniem.

kobuszewski2 18-08-2015 16:27

Odp: Szarpanie na 5 i 6 biegu przy niskich obrotach
 
Jestem po dwoch diagnozach mechaników, wykluczyli uszkodzenie mechaniczne , auto niebawem wyląduje u elektromechanika, zobaczymy.

S-MAX88 19-08-2015 08:37

Odp: Szarpanie na 5 i 6 biegu przy niskich obrotach
 
W tej sytuacji wziąłbym pod uwagę koło dwumasowe.
Właśnie przy wyższych biegach i na niskich obrotach pojawia się takie szarpanie, jeżeli koło już swoje przeżyło.

kobuszewski2 26-08-2015 08:04

Odp: Szarpanie na 5 i 6 biegu przy niskich obrotach
 
Z tym ze przy zapalaniu i gaszeniu brak stukow dwumasy

S-MAX88 26-08-2015 08:26

Odp: Szarpanie na 5 i 6 biegu przy niskich obrotach
 
Cytat:

Napisał kobuszewski2 (Post 2446355)
Z tym ze przy zapalaniu i gaszeniu brak stukow dwumasy


Bardzo możliwe. Objawy uszkodzonej dwumasy są różne.

Bartezz123 30-08-2015 21:43

Odp: Szarpanie na 5 i 6 biegu przy niskich obrotach
 
Witam.
Chciałbym zapytać czy ktoś rozwiązał problem poszarpywania?niedawno stałem sie właścicielem Smaxa i mam to samo,dodam ze wykluczam kolo dwumasowe bo to jest automat:)
pozdrawiam

kobuszewski2 15-09-2015 08:15

Odp: Szarpanie na 5 i 6 biegu przy niskich obrotach
 
elektryk sie poddal. Co teraz?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.