Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Techniczne ABC (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=129)
-   -   Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=189040)

MichalTJE 05-11-2014 21:48

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
... poszedłem jednak w dedykowane dla Kugi... 235/55/17... wiadomo co by ubezpieczyciel wymyslił w razie draki...
Pozdrawiam

slick 10-11-2014 16:28

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
Cytat:

Napisał MichalTJE (Post 2295747)
... poszedłem jednak w dedykowane dla Kugi... 235/55/17... wiadomo co by ubezpieczyciel wymyslił w razie draki...
Pozdrawiam

Ale generalnie będzie Ci się jeździć dobrze i bez stresu i problemów.

c-matix 10-11-2014 17:15

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
Cytat:

Napisał MichalTJE (Post 2295747)
... poszedłem jednak w dedykowane dla Kugi... 235/55/17... wiadomo co by ubezpieczyciel wymyslił w razie draki...
Pozdrawiam

I dobrze bo 235/55/17 maja srednice 689mm, a wiec 16 by odpowiadały w dopuszczalnym przedziale 2% musiały by być 225/65/16.

juri2069 17-11-2014 21:13

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
Witam czy opony letnie lepiej teraz kupować jak również i felgi czy zaczekać na wiosne kiedy to popyt i konkurencja będzie ogromna?

slick 18-11-2014 20:57

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
To jest bardzo dobre pytanie. Na pewno w sezonie zimowym zimówki są droższe i letnie w swoim sezonie tak samo. Generalnie to można kupować na przełomie lutego marca bo wtedy jeszcze sklepy sobie nie windują cen a już najlepiej kupić jak są sezonowe wyprzedaże, można jeszcze coś znaleźć choć pewnie większość się wyprzedała jak wszystko z metalowych koszyczków dyskontów na B i L ;)

Marek 19-11-2014 06:14

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
W czasach takiej konkurencji już nawet pora roku nie ma znaczenia. Chciałem kupić nowe zimowe i różnica w cenie sierpień, a listopad -8zł/szt na popularnym serwisie aukcyjnym :).

juri2069 19-11-2014 15:20

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
No właśnie rozglądałem się za felgami R17 i o mondeo można kupić za 1600-1800 wszelakie rodzacje i firmy także myślę że cena jest bardzo dobra.
A myślę że na wiosnę ceny również będą dobre ze względu na ogromny popyt. Także pewnie się jeszcze chwile wstrzymam :)

juri2069 19-11-2014 23:06

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
Mam tutaj kilka przykładowych opon danej marki , wg różnorakich testów są to opony jedne z lepszych.....
Tylko zastanawia mnie rozmiar , zauważyłem że 225/45 R17 są zawsze tańsze od innych rozmiarów i nie wiem czemu:)
Czy 215/50 lub 215/55 będą fajnie pasowac do auta?
Poproszę o jakieś doradzenie z własnego doświadczenia. Wybór padł na Nowe alu r17 oraz do tego muszę dobrać jakieś opony teraz bądź na wiosne.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wszystkie opony mają bardzo dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni , w miarę niskie opory toczenia oraz hałas w normie .

A z felg to w ogóle się nie znam na modelach , markach oraz nie wiem jaka szerokość i rozstaw śrub ale to dopiero zagłębię się w temacie. Ale będę chciał zakupić coś na kształt tych.
Ktoś doradzi?? Ja będę raczej chciał założyć coś pod czerń. :)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

MatiX 24-11-2014 08:51

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
jak się ma zamiana aluminiowych 17 cali na stalowe 15 cali ?
czy można zrobić taką podmianę zwiększając profil opony. Głównie chodzi mi o to czy felga o parametrach Rozmiar: 6 x 15 Rozstaw śrub: 5 x108 ET (odsadzenie): 52,5
Otwór centralny: 63,3 - wejdzie w miejsce standardowej 17stki? Czy będzie problem bo zacisk hamulca jest bardzo duży w tym modelu?

jacekn8 02-12-2014 18:41

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
Mam pytanie do użytkowników Mondeo Mk4 z felgami 16, 17 cali. Jeżdzę na standardowych 16 z oponami 215/55r16. Myślę zmienić na oryginalne 17tki. Jednak w moim rejonie drogi nie są najlepsze i często przychodzi mi jeździć drogami połatanymi, wyboistymi lub całkowicie dziurawymi o koleinach nie wspominając. Zaletą 16stek jest to że nie trzeba zbytnio zwalniać, choć niejednokrotnie prawie się zatrzymuję. Jednak znaczną część przebiegów robię po autostradach i całkiem równych krajówkach. Pytanie: czy warto przejść na 17 cali ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.