Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wyciek płynu chłodzącego - uszkodzony zbiornik wyrównawczy? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=204494)

zbiban1967 23-08-2015 11:46

Odp: Pęknięty zbiornik płynu chłodniczego, ocena korka.
 
Cytat:

Napisał Lukaster (Post 2445077)
Czy kupiliscie może z tego sklepu?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Długo już go macie? Żeby wymienić trzeba spuscic stary płyn?

To ten sklep ,kupowałem już u nich parę rzeczy. Od założenia może 1/5 miesiąca. Płynu wyleci tyle co ze zbiornika i przewodów. Ja wykorzystałem to i uzupełniłem świeżym.

karloss 28-08-2015 14:47

Odp: Pęknięty zbiornik płynu chłodniczego, ocena korka.
 
Jestem świeżo po wymianie zbiornika wyrównawczego. Miałem identyczne objawy co kolega Lukaster.
Ciekło delikatnie, więc łączyłem to z upałami i zaworem w korku od zbiornika.
Nawet kupiłem drugi korek zamiennik, bo nie chciałem wydawać prawie 50zł i okazało się, że raz to nic nie pomogło (w dalszym ciągu był ubytek płynu) a dwa sam korek tak się zablokował na gwincie, że ledwo go odkręciłem.
Koniec końców kupiłem oryginalny zbiornik i założyłem stary korek.
Nie wiem może niepotrzebnie tyle wydałem, ale oglądałem zamiennik i nie wzbudził we mnie zaufania, tym bardziej po doświadczeniach z tym korkiem.
Po wymianie musiałem dolać jakieś 1,2 litra płynu, dlatego warto zaopatrzyć się np. w koncentrat fordowski.

Rafał A.(antek) 28-08-2015 15:17

Odp: Pęknięty zbiornik płynu chłodniczego, ocena korka.
 
Cytat:

Napisał salom (Post 2444359)
Zbiornik kup używany, a korek nowy w sklepie.
Zdarza się że pekają zbiorniczki, nie klei sie ich, tylko wyrzuca.

i to jest doba odpowiedz.

Cytat:

Napisał Lukaster (Post 2444341)
Czy kupić oryginalny używany zbiornik za 60 zł czy nowy zamiennik za 150 zl, który jest bez otworu na czujnik ostrzegania o niskim poziomie płynu?

A gdzie ty tam w zbiorniku masz taki czujnik?

wojtusss 06-09-2015 11:17

Pęknięty zbiorniczek wyrównawczy
 
Witam, mam wyciek płynu chłodniczego i z moich obserwacji wynika, że sączy się spod zbiorniczka wyrównawczego. Mam pytanie czy opłaca się kleić poxipolem czy lepiej od razu kupić gdzieś na szrocie cały (w układzie chłodniczym jest ciśnienie i nie wiem czy klej podoła). Jak zdemontować ten zbiorniczek? Mondeo mk3 2004, 1,8 benzyna

salom 06-09-2015 13:42

Odp: Pęknięty zbiornik płynu chłodniczego, ocena korka.
 
Jak nie wierzysz w to co już jest napisane powyżej, to spróbuj zrobić po swojemu.

wojtusss 19-09-2015 20:50

Gdzie kupię zbiorniczek wyrównawczy do płynu chłodniczego?
 
Witam, mam popękany zbiorniczek od spodu bo są wycieki płynu i leci ewidentnie spod zbiorniczka. Nie chcę się bawić w klejenie, na allegro są pojedyncze sztuki w granicach 150-170 zł (używane i wyglądają na zmęczone) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tu znalazłem w sklepie za 150zł nowe ale nie mają już na stanie. Miał ktoś podobny problem? Może ktoś dysponuje jakąś "metą" do zakupu. W Warszawie i okolicach mogę zrobić to osobiście. Boję się jedynie, że podjadę na szrot i za stary zbiorniczek usłyszę cenę podobną co na allegro

Edi 20-09-2015 05:24

Odp: Gdzie kupię zbiorniczek wyrównawczy do płynu chłodniczego?
 
Puki nie pojedziesz to się nie przekonasz, istnieją również inne sklepy niż ten który podałeś i oczywiście jeszcze ASO, Szrot i aledrogo to w sumie to samo tak pozatym. Tak poza sklejenie tego to w całe nie taki głupi pomysł jeśli jest mały wyciek. Napewno szybciej i taniej by było niż czekać na dostawę.

Mariusz 20-09-2015 07:06

Odp: Gdzie kupię zbiorniczek wyrównawczy do płynu chłodniczego?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wojtusss 20-09-2015 09:10

Odp: Gdzie kupię zbiorniczek wyrównawczy do płynu chłodniczego?
 
O taką opcję mi chodziło ;) składam zamówienie. Nie będę bawił się w klejenie bo to rozwiązanie tymczasowe, jedynie spawanie plastiku mogłoby pomóc a to też wiąże się z jakimiś kosztami więc lepiej kupić zamiennik

Edi 20-09-2015 12:15

Odp: Pęknięty zbiornik płynu chłodniczego, ocena korka.
 
Właśnie myślałem o zimnym sprawie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.