Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Jaki interfejs ELM - dla Forscan i ELMConfig (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=218525)

paxtonix 21-02-2015 11:01

Odp: Jaki interfejs ELM - dla Forscan i ELMConfig
 
Lecę na najnowszych sterownikach z tej stronki [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a sterownik to 2.12.00 WHQL Certified

Nie bardzo mam jak sprawdzić bo po prostu nie mam innego auta żeby się podpiąć i sprawdzić czy zadziała. W ostateczności chyba posmaruję smalec na nowy interfejs :)


EDIT 1

Tak przeglądałem allegro za interfejsami i znalazłem rotundę (VCM+ IDS) tylko moje pytanie jest takie że ceny są bardzo rozbieżne. MOżna mieć za 900 zł ale też za 1900 zł. - jaka jest różnica między jednym a drugim bo 1k zł to sporo $$
ten tańszy jest na chińskich zamiennikach czy co ??

np tu

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - 1000 zł
i tu
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - prawie 2000 zł

mick1973 21-02-2015 16:52

Odp: Jaki interfejs ELM - dla Forscan i ELMConfig
 
Sterowniki wyglądają ok. Z tymi vcmami z ryżowego kraju bywa różnie z pewnością obydwa są z ChRL. Są trzy rodzaje wypełnienia tej samej obudowy i pomimo pełnego opisu nie wszystkie modele wszystko potrafią .Te droższe mają wifi . Różnica w elektronice jest spora najtańsze oferują sporo wolnego miejsca na podzespoły elektroniczne na płytce a powinno ich być dwie co nie jest regułą. Dla samej diagnostyki zakup jest bezsensowny chyba że masz kasę albo zamierzasz działać nie amatorsko w tym zakresie .

paxtonix 21-02-2015 23:18

Odp: Jaki interfejs ELM - dla Forscan i ELMConfig
 
dzisiaj testowałem ELM 327 na różne sposoby i udało się połączyć tylko na BR@ 9600. Co i tak ****o daje bo żeby poprawnie zapisać i odczytać parametry ze sterownika potrzeba min BR@56kb.. zostaje mi tylko forScan (który i tak łączy się z BR@500kb/s :O a Elm Config ma problem z 9,6kb :/...Ruskie to takie) .. no i trudno.:572:

W poniedziałek ogarnę sobie viakena z tej licytacji na początku postu i wtedy się podzielę doświadczeniem :) które i tak już macie :)

wtedy powrócę do tematu.. może nawet dzięki przetworzeniu wszystkich możliwości i informacji zrobię referat dla forumowiczów na temat poprawnego użytkowania :) :) hehe:mrgreen:

mayak 21-02-2015 23:28

Odp: Jaki interfejs ELM - dla Forscan i ELMConfig
 
Jeśli forscan łączy się na 500, to elmconfig też powinien z tą samą prędkością

paxtonix 21-02-2015 23:59

Odp: Jaki interfejs ELM - dla Forscan i ELMConfig
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 2356952)
Jeśli forscan łączy się na 500, to elmconfig też powinien z tą samą prędkością

a nie chce

Polarny 22-02-2015 11:27

Odp: Jaki interfejs ELM - dla Forscan i ELMConfig
 
Dla bezpieczeństwa nie kombinowałbym. Koszt nowego interfejsu to około 150 zł. A koszt uziemienia auta w razie, gdy stary interfejs zadziała źle, może okazać się większy. Tak więc moim zdaniem nie warto oszczędzać, bo to może być pozorna oszczędność.

mariusz_w4 22-02-2015 12:09

Odp: Jaki interfejs ELM - dla Forscan i ELMConfig
 
Cytat:


I widzisz mariusz już podstawowy błąd bo jak będziesz coś grzebał w ECU elmconfigiem i nie daj bóg przerwie ci komunikacje BT to masz uwalone auto. A na kablu masz pewność że się nic nie rozłączy :)
No racja,tyle że do podstawowej diagnostyki ,odczytania i kasowania błędów wystarczy.Kabel kupię tylko muszę poszukać czegoś co jest sprawdzone.

MaXyM 22-02-2015 12:47

Odp: Jaki interfejs ELM - dla Forscan i ELMConfig
 
Ja mysle ze nie ma co szukac. Viaken jest sprawdzony.

paxtonix 15-03-2015 16:32

Odp: Jaki interfejs ELM - dla Forscan i ELMConfig
 
Dobra po chwilowej nieobecności zaopatrzyłem się w Viakena. ( był mały problem z wysyłką do Niemiec spowodowany przez WER Zabrze Bo celniki muszą w każdą dziurę zaglądać ale w końcu się udało.)

Efekty takie same jak przy moim starym ELM327 czyli pożądanego efektu nie mam. O tyle lepiej że ELMConfig na viakenie odpala tylko:

Nic poza odczytaniem konfiguracji z BCM i IPC innego się nie da zrobić. Nie mogę nic zaprogramować czy pozmieniać w ustawieniach auta. Próbowałem nawet z najnowszą wersją ELMconfig 0.2.16c ale nic z tego.

Najbardziej zależało mi na wykasowaniu pamięci o zdarzeniu RCM a tu koledzy mi mówią że się nie da żadną wersją w mondeo (tylko FF/kuga/Cmax) :(
(rozpisałem się na ten temat [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) No szkoda..

Ale boli mnie tez że konfiguracji nie da się pozmieniać. Interesowało mnie aby przy zamykaniu auta składały się lusterka i zamykały szyby Bo u mnie to nie działa w ogóle.. nawet tzw. automatyczne otwieranie i zamykanie szyb nie działa muszę cały czas trzymać przełącznik żeby zamknąć ( z pilota też nie działa ani otwieranie ani zamykanie ) Kiedyś działało ale przy wymianie rozrządu odpięli aku i od tamtej pory te 2 funkcje nie działają..

Nie powiem bo bardzo przydatne funkcje czasem jak zapomnę zamknąć szyby to muszę się wracać do auta bo z pilota nie hula

Dla tego zmieniam strategię.. Jaki interfejs do 500Euro polecacie by działał z Fordem i miał możliwość aktualizacji oprogramowania do nowszych wersji Myślałem nad tym IDS-em z Allegro ale to taka zabawka z ryżowego kraju na chipsecie Sony i raz działa a raz nie.. Znając moje szczęście u mnie nie zadziała..

Polarny 15-03-2015 16:53

Odp: Jaki interfejs ELM - dla Forscan i ELMConfig
 
Kolego trochę źle podchodzisz do tematu.
Najpierw poczytaj o rozwiązaniach problemu które masz, a potem kupuj, a nie na odwrót. Bo znowu wydasz 500 EUR i nic z tego nie będziesz miał. Kupisz IDSa, to będziesz narzekał, że nie potrafisz go używać - albo że nie działa.

Składanie lusterek po zamknięciu auta - to tylko w poliftach. Poszukaj, gdzieś widziałem temat o tym. Kolega mm32 sporo się tam wypowiadał.

Aby zamykały się szyby po jednym kliknięciu, należy to po prostu zaprogramować. Otwierasz okno na sam dół, zamykasz do samej góry, a potem jeszcze raz naciskasz przycisk zamykania do góry i trzymasz chwilę. I tak każdą szybę.

Co do reszty - szukaj szukaj i jeszcze raz szukaj - ja nie mam wiedzy w temacie kasowania zdarzenia w RCM, więc nie pomogę. Jakbyś bywał w PL, to pewnie dowolny kolega z forum z IDSem by Ci to zrobił.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.