Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] lekko przytarte ramię felgi aluminiowej, co z tym można zrobić? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=223315)

Artidrops 16-04-2015 21:44

Odp: lekko przytarte ramię felgi aluminiowej, co z tym można zrobić?
 
Weunek kawał dobrej roboty, sam dużo rzeczy robię przy samochodzie bo lubię i nie jest to trudne. To że oddam komuś auto np do wymiany klocków czy pomalowania felgi czy innej naprawy nie znaczy, że zrobi to lepiej. Podsumowując temat autor ma dużo sposobów na usunięcie usterki, a co wybierze należy do niego. Równie dobrze może się zdarzyć, że dzień po renowacji wpadnie znów na krawężnik ( nie twierdzę, że źle jeździ ale różne sytuacje mogą się zdarzyć na drodze) i co wtedy. Na allegro można za 200-300zł felgę w idealnym stanie kupić i może to jest rozwiązanie dla osób, którym przeszkadza każde zadrapanie. Uszkodzoną felgę do renowacji a nową na auto i w ten sposób zawsze jest jedna na zapas.:razz: (to tak żartem)

dario6273 16-04-2015 21:44

Odp: lekko przytarte ramię felgi aluminiowej, co z tym można zrobić?
 
Cytat:

Napisał Polarny (Post 2389186)
Efekt zaraz po malowaniu zawsze jest halo (no chyba, że jest malowanie miejscowe, to nie). Natomiast chętnie zobaczę te felgi po dwóch zimach.
Druga sprawa - zdjęcia po z odległości nie oddają niczego.

Nie że się czepiam, ale znalezienie nawet dobrego lakiernika to trudna sprawa - często nawet cena nie idzie w parze z jakością.

Zrobisz jak chcesz. Ja sam mam felgi lekko "ryśnięte" przez poprzednika na rantach i ciągle głowię się czy ruszać je (ale nie samemu) czy sobie odpuścić (bo wiadomo, że to będzie koszt). Póki co wygrywa opcja numer 2 (-:

Polarny jak chcesz dobrego lakiernika :027: to mój kolega jest w tym dobry:one:

weuek 16-04-2015 22:50

Odp: lekko przytarte ramię felgi aluminiowej, co z tym można zrobić?
 
Cytat:

Napisał Artidrops (Post 2389227)
To że oddam komuś auto np do wymiany klocków czy pomalowania felgi czy innej naprawy nie znaczy, że zrobi to lepiej.

Właśnie przy zakładaniu tych felg (a konkretnie to podczas malowania zacisiku) zauważyłem, że przy wymianie płyny nie dokręcili mi odpowietrznika...

Polarny 17-04-2015 20:18

Odp: lekko przytarte ramię felgi aluminiowej, co z tym można zrobić?
 
Wszystko można zrobić samemu. Kwestia posiadania dobrych narzędzi. A niestety malowanie wymaga. Jeżeli nie, to schodzi później jak skóra po wizycie w Egipcie. Niemniej każdy sam decyduje.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.