Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] 2 x ryglowanie drzwi = dźwięk klaksonu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=243122)

krajas1985 01-07-2020 16:36

Odp: 2 x ryglowanie drzwi = dźwięk klaksonu
 
Czy to możliwe że w moim Focusie nie ma podwójnego ryglowania drzwi, pomimo że na wyposażeniu jest tempomat, komputer pokładowy czy czujniki cofania? Czy opcja podwójnego ryglowania to jakiś super dodatek za który trzeba ekstra płacić ?

edarek 24-06-2021 21:40

Odp: 2 x ryglowanie drzwi = dźwięk klaksonu
 
Witam. Odgrzebię kotleta, bo mam mały problem. Znaczy ja nie, ale kobita mi marudzi. Mam Focusa Trend z 2018 roku z silnikiem 1,6 benzyna. Kilka dni temu chciałem sprawdzić, czy jest domykanie szyb po przytrzymaniu przycisku na kluczyku i niestety nie ma. Nie ma też już sygnału po wciśnięciu drugi raz przycisku zamykania drzwi, a wcześniej był. Nie zwróciłem na to uwagi, dopiero dzisiaj moja połowa powiedziała, że nie trąbi. Nie wiem, czy ja coś popieprzyłem, czy przestało samo z siebie. W instrukcji jest tylko wyjaśnione do czego to służy i jak przestawić kluczyk na otwieranie za jednym naciśnięciem tylko drzwi kierowcy, albo wszystkich. Ma ktoś może pomysł, jak przywrócić sygnalizowanie zamknięcia auta? Jaka to kombinacja na kluczyku?

Edit: No i sprawa się wyjaśniła. Kluczyk nie ma nic do rzeczy, po prostu klakson zaniemógł. Teraz muszę znaleźć przyczynę.

wasi69 27-06-2021 18:03

Odp: 2 x ryglowanie drzwi = dźwięk klaksonu
 
Pewnie jakiś gryzoń pomógł

edarek 30-06-2021 09:14

Odp: 2 x ryglowanie drzwi = dźwięk klaksonu
 
Być może gryzoń, nie wiem. Sprawdziłem bezpiecznik i przekaźnik. Przekaźnik klapie, napięcie dochodzi do bezpiecznika po wciśnięciu na kierownicy. Może ktoś mi powiedzieć, gdzie schowali klakson? Przez gril go nie widać, ani w komorze w okolicach chłodnicy. Wyczytałem, że w starszych wersjach był między zbiorniczkiem płynu do spryskiwaczy, a zderzakiem, ale nie wiem, czy w końcówce tego modelu jest tak samo. Jak się do niego dostać? Nie chcę wydawać kasy za naprawę takiej pierdółki.

slawko_k 30-06-2021 18:38

Odp: 2 x ryglowanie drzwi = dźwięk klaksonu
 
A mi się to podoba. Na dużych parkingach zdarzało mi się korzystać.

wasi69 30-06-2021 18:58

Odp: 2 x ryglowanie drzwi = dźwięk klaksonu
 
Cytat:

Napisał edarek (Post 3352957)
Jak się do niego dostać?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zdjecie przy zbiorniczku spryskiwaczy po prawej stronie. Spróbuj odkręcić osłone silnika i zobaczysz czy masz dostęp :) mam jeszcze chyba klakson zapasowy

edarek 30-06-2021 20:06

Odp: 2 x ryglowanie drzwi = dźwięk klaksonu
 
Cytat:

Napisał wasi69 (Post 3353065)
... Zdjecie przy zbiorniczku spryskiwaczy po prawej stronie. Spróbuj odkręcić osłone silnika i zobaczysz czy masz dostęp :) mam jeszcze chyba klakson zapasowy

Dzięki! Też znaleźli miejsce na klakson. W razie czego mam jakiś, który miał być w motocyklu założony. Zrobię najwyżej z kabli i konektorów przejściówkę z fordowskiej wtyczki. Miejsca jest dość sporo, o ile u mnie jest to samo, bo silnik widzę masz inny.

Edit: Zastanawiam się, czy nie łatwiej wyjąć reflektor i z góry do niego się dobrać. Tylko nie wiem, czy oprócz tych dwóch śrub na górze ma jeszcze inne mocowanie.

Bump: Widzę, że tamat się nie odświeża po edycji, to cokolwiek napiszę, że dopisałem wyżej. ;)

Grzegorz MX 03-07-2021 12:30

Odp: 2 x ryglowanie drzwi = dźwięk klaksonu
 
Cytat:

Napisał edarek (Post 3351996)
Witam. Odgrzebię kotleta, bo mam mały problem. ..

Edit: No i sprawa się wyjaśniła. Kluczyk nie ma nic do rzeczy, po prostu klakson zaniemógł. Teraz muszę znaleźć przyczynę.

najczęściej rdza lub kurz który włazi pod membranę (metalową). On działa tylko powinna być taka śrubka do regulacji trzeba ją delikatnie poluzować. Najpierw sprawdź czy cewka ma jakiś opór. Jak upalona to całość do wymiany.

edarek 03-07-2021 12:35

Odp: 2 x ryglowanie drzwi = dźwięk klaksonu
 
Przy okazji przeglądu przed wyjazdem, załatwiłem sprawę sygnału. Klakson padł, nawet komputer zarejestrował błąd.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.