Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] wycięcie Katalizatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=268173)

pasiek 23-08-2017 08:47

Odp: wycięcie Katalizatora
 
W latach osiemdziesiątych nie było dpf-u katalizatora , jeździły stary, jelcze za nimi dym leciał jak z dobrego ogniska , elektrownie fabryki dymiły aż miło, nikt w tv nie mówił o emisji itp. A ludzie jakoś zdrowsi byli , wiem co piszę bo wychowałem się w tych latach. Teraz to sprawa wizerunkowa , bo bio jest trendy ( niedługo wszystko będzie bio ) bo eko jest trendy teraz to sprawa wizerunkowa.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

mtl 23-08-2017 08:56

Odp: wycięcie Katalizatora
 
Kolejny raz zachowam się k* nieasertywnie i spróbuję dotrzeć do "pustych łbów z internetu": [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dzwiedziu 23-08-2017 09:01

Odp: wycięcie Katalizatora
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 2848141)
świat chcesz uzdrowić ? to zacznij od chemii, którą karmisz dzieci, zacznij od tych słodzików, E od 111 do 999
a dopiero potem bierz się za katalizatory.

Umiesz czytać ze zrozumieniem, czy z automatu klepać klawiaturą byle bezsensowne posty nabijać?
Co wyżej napisałem? Przeczytaj kilka razy, może zrozumiesz.

Cytat:

Napisał Fulara (Post 2848141)
chce mieć wybór, czy chce mieć czujnik pierdzenia, czy nie.

Zaprojektuj sobie od podstaw swój wymarzony samochód.

Cytat:

Napisał Fulara (Post 2848170)
gdzie się podziało pokolenie solidarności, jasny gwint...

Czyli wszyscy wywalajmy katalizatory, dpf, zaślepiajmy sondy, montujmy "czujniki pierdzenia" .........

Fulara 23-08-2017 09:03

Odp: wycięcie Katalizatora
 
Cytat:

Napisał dzwiedziu (Post 2848191)
...

szkoda nawet komentować :) lubisz być jak piesek w klatce, to bądź posłuszny systemowi, wykonuj polecenia i siedź cicho. ale daj innym ludziom być wolnym i żyć normalnie. nie każdy jest niewolnikiem.

Cytat:

Napisał dzwiedziu (Post 2848191)


Czyli wszyscy wywalajmy katalizatory, dpf, zaślepiajmy sondy, montujmy "czujniki pierdzenia" .........

skuli mnie, to możesz sobie nawet kilo cukru do silnika nasypać, postawić bączka z dzieciństwa na dachu i pomalować auto ma różowo. róbta co chceta, twoje mienie, twój wybór.

dagie 23-08-2017 14:55

Odp: wycięcie Katalizatora
 
Cytat:

Napisał pasiek (Post 2848176)
W latach osiemdziesiątych nie było dpf-u katalizatora , jeździły stary, jelcze za nimi dym leciał jak z dobrego ogniska , elektrownie fabryki dymiły aż miło, nikt w tv nie mówił o emisji itp. A ludzie jakoś zdrowsi byli , wiem co piszę bo wychowałem się w tych latach.

Hmmm, zdrowsi byli? To dlatego średnia długość życia była o jakieś 10 lat niższa niż teraz?
Mieszkałem na Powiślu w Warszawie. Elektrociepłownia, samochody bez katalizatorów, smród spalin. Teraz samochodów jeździ z 10 razy więcej, aż strach pomyśleć co by było, gdyby wszyscy wywalili katalizatory,filtry. Ale co ja tam wiem. Ciekaw jestem czy palicie papierosy przy dzieciach albo pozwalacie na to innym, przecież w porównaniu do wulkanu taki papierosek to pikuś.

Pinhead_PL 23-08-2017 15:45

Odp: wycięcie Katalizatora
 
Ile było samochodów 30 lat temu a ile jest dzisiaj ? O tej różnicy zapominają fani wycinania katalizatorów. 15 lat temu katalizator kosztował kilka tysięcy złotych, dzisiaj można kupić zamienniki po kilkaset złotych. No ale i tak zawsze będzie to więcej niż stalowa rurka i emulator lambdy.

RamzyY 24-05-2018 18:03

Odp: wycięcie Katalizatora
 
siemka ;) odkopka tematu ale z pominięciem ekologii ;p
Foka MK1 1,6 16V bez gazu 191kkm na blacie, na kompie majster wyczytał padnięty KAT i polecił wycięcie KATa od góry i zaspawanie, żeby na przeglądzie nie przywalił się widząc z poziomu kanały "kombinowane". Podobno moja foka ma 2 lambdy -nie wiem, nie przypatrywałem się bitgumując podwozie. Fura jest zdrowa, silnik też i nie będę się z nią prędko rozstawał więc poradźcie:
wycinać KATa od góry i zakładać kątownik na drugą sondę czy kupować KATa
(np [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...])
btw silniczek generuje 100KM, ale coś(pewnie KAT) je ewidentnie blokuje
co proponujecie

Magicspeaker 25-05-2018 07:57

Odp: wycięcie Katalizatora
 
Cytat:

Napisał Marek (Post 2847728)

Poproś USA, Chiny, Indie itp... aby zaprzestały truć atmosferę, a tak czepiasz się kropli w morzu, że powodzią jest :)

Nie ma potrzeby patrzeć tak daleko. Wystarczy jesienna pora i jakiekolwiek polskie miasteczko, w którym po prostu nie da się oddychać. I nie winię tu samnochodów (chociaż w pewnej mierze mają w tym udział), ale przede wszystkim sposób ogrzewania domów i to co się w tych piecach spala. Poza tym polecam zapoznanie się z tzw. polska normą czystości powietrza, która jest znacznie zaniżona względem norm WHO.

analyzator 25-05-2018 08:19

Odp: wycięcie Katalizatora
 
Już niedługo będą dokładnie analizować spaliny na przeglądach. Zmienią się temat na forum - jak wstawić dpf/kata na budżecie bo mi papiery zatrzymali. O ile jeszcze z katem przy autach sportowych rozumiem to już w cywilnych przy tak niskim koszcie nie bardzo. A diezle co zostawiają chmurkę to już bym właścicieli aresztował.

lotek 25-05-2018 08:48

wycięcie Katalizatora
 
Masz dylemat czy wydać na naprawę 330 pln, czy dać „Mirkowi” 150 za wycinkę i bujać sie na przeglądach? Nie mam pytań.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.