Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Dobranie właściwego modułu GEM. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=272174)

krzysiek1.6 09-11-2017 11:01

Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.
 
Rozumiem, że ten program służy nie tylko do konfiguracji gem, ale do wszystkich innych funkcji tj. zczytywania, kasowania kodów itd. ? Jestem na 4 roku studiów na wydziałe mechanicznym politechniki, także z różnymi programami do projektowania, liczenia przepływów czy obciążeń miałem styczność. Ogólnie jeśli chodzi o sprawy komputerowe to czuję się dość silny. Myślisz, że ELMconfig jest w moim zasięgu? Czy jako totalny amator mogę jakoś bardzo spierdolić sprawę - tak, że auto już nie ruszy czy coś? :D

Chodzi o kabel, który podłączam pod OBD a z drugiej strony przez USB to laptopa i ELMconfig mi go złapie?

A, i żeby zgrać konfigurację ze starego gema wystarczy go podłączyć i podpiąć komputer i on go załapie? Nie muszę znów konfigurować centrala ani nic takiego? Chyba podjąłem decyzję - rozglądam się za kablem Viaken.
:) :)

radek70 09-11-2017 11:24

Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.
 
Sygnalizuje Ci otwarcie maski, bo prawdopodobnie gem jest z auta z aktywowanym alarmem. Wtedy jest czujka w zamku maski, auta które wyjechały z fabryki bez alarmu nie mają tej krańcówki. Stop to wygląda na problem z masą albo w samej lampie, albo w kostce na lewym tylnym nadkolu. Program opisywany jest tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Do pełnej obsługi tylko Viaken na kablu STN1170. Możessz sobie ściągnąć ELMConfig i potestować na kompie offline nawet bez interfejsu

krzysiek1.6 09-11-2017 11:32

Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.
 
Moje auto jest wyposażone w alarm. Mam dwie czujki przy słupkach A, oraz taki mały okrągły dynks przy właczniku do podgrzewania tylnej szyby. Na tym dynksie jest mala diodka i okrągły przycisk, który służy do wyłączania alarmu (kod domyślny 1111). Nie wiem czy wiesz o co chodzi, mogę dołączyć zdjęcie. Myślę, że jeśli nie znajdę stacjonarnie to jeszcze dzisiaj zamówie ten kabel Viaken z Krakowa.

Mógłbyś trochę więcej powiedzieć na temat tej wiązki? Chyba, że jest jakiś inny temat z tym związany (nie znalazłem). Intryguje mnie to, że działa światło pozycyjne, ale gaśnie przy hamowaniu. To oznacza, że nie ma żadnego urwanego kabla ani nic takiego. Co więc może to powodować??

PS. Która wersja ELMConfigu najlepsza do mojej foki mk2 przedliftowej?

Zdjęcia sugerujące, że moje auto jest wyposażone w alarm: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Wybacznie ochydnie brudną konsolę auta :P

radek70 09-11-2017 11:59

Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.
 
Ale Ty masz dokładany alarm, a nie fabryczny aktywowany w GEM. ELMConfig zawsze najnowszy, musi działać. Temat nie o stopie, ale jest tam opis mas i lokalizacja kostki w nadkolu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] . Schematy Focusa są tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

krzysiek1.6 09-11-2017 12:23

Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.
 
Ok! Właśnie zamawiam kabel Viaken, jak dojdzie to pobawię się z konfiguracją GEMa.

A propos schematów i kostki. Ten schemat z dropboxa co mi podesłałeś to jakiś totalny kosmos :shock: :shock: , nie odnajdę się w tym. Natomiast do kostki w nadkolu myślę, że jakoś bym doszedł. Umiałbyś zasugerować w czym może być problem, żeby powodować takie objawy? Mówiłeś, że w lampie lub w kostce - jeśli tak to czy jest to jakiś urwany kabel, albo naderwany? Jeśli w kostce to czy jest to kostka do wymiany czy może też coś słabo styka i da się to naprawić lutownicą?

Dzięki za wyrozumiałość :D

radek70 09-11-2017 12:32

Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.
 
Cytat:

Napisał krzysiek1.6 (Post 2884639)
.
A propos schematów i kostki. Ten schemat z dropboxa co mi podesłałeś to jakiś totalny kosmos

Ja stary ogarnąłem schematy, to Ty tym bardziej :) Każda strona jest opisana czego dotyczy. Trzeba powiększać i przesuwać. Niestety stworzone w formacie A2 i przeniesine do PDF. Miernik w ręce, bo ewidentnie brakuje masy, czyli kable które przykręcone są do karoserii. Tą kostkę na nadkolu potrafi też zalać.

krzysiek1.6 09-11-2017 12:41

Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.
 
Haha no dobra, popróbuję. Choć sprawy elektryczne nigdy nie były moją mocną stroną. Znalazłem stronę nr 55 ze światłami stop. Niedługo do tego siądę. Zamówiłem ten kabel STN1170 kurierem, modlę się, żeby doszedł jutro. W takim przypadku jutro spróbuję skonfigurować GEMa i będę dalej tu postował. W innym przypadku pewnie kontynuuję temat w poniedziałek.

Dzięki wielkie!

PS czy jeśli problem jest z masą w lewej lampie, to nie powodowałoby to też niedziałania świateł pozycyjnych?

radek70 09-11-2017 13:11

Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.
 
Cytat:

Napisał krzysiek1.6 (Post 2884650)
to nie powodowałoby to też niedziałania świateł pozycyjnych?

Sprawdź jeszcze, czy żarówka dwuwłóknowa jest prawidłowo włożona.

irosz 10-11-2017 08:26

Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.
 
Popieram diagnozę Radka to na pewno problem z masą w lampie :D.

Buton 10-11-2017 09:20

Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.
 
U mnie to samo działo się ze światłem stopu. Winna była oprawka żarówki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.