Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2008-2011] Wymiana fabrycznych głośników (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=310936)

Antej 10-12-2020 14:07

Odp: Focus MK2 2010 Wymiana głośników na niefabryczne
 
Bardzo się zdziwisz zmieniając radio na sony albo na FXa.
Fabryczny BT Audio też gra porządnie, głośniki to dopiero na końcu.

konieczko5 10-12-2020 16:46

Odp: Focus MK2 2010 Wymiana głośników na niefabryczne
 
Potwierdzam, że zmiana na sony daje olbrzymią poprawę.

CHARONSKI 10-12-2020 18:00

Odp: Focus MK2 2010 Wymiana głośników na niefabryczne
 
Rzeczywiście,miałem w MK2 Sony i grało o 2 klasy lepiej niż w M3.5 w standardzie.Dopiero wymiana głośników i dołożenie 2 wzmacniaczy(w MK3.5) spowodowało lepszy efekt niż w MK2.

Vlodyx 11-12-2020 13:39

Odp: Wymiana głośników na niefabryczne
 
Dzięki wszystkim za odpowiedzi! Nie widzę powodu, aby się nie posłuchać :) Jutro jestem umówiony po odbiór radyjka i zobaczymy co i jak. Dam znać jak wrażenia i czy zmiana głośników aktualna :)

sylwesterz 11-12-2020 14:00

Odp: Focus MK2 2010 Wymiana głośników na niefabryczne
 
Cytat:

Napisał CHARONSKI (Post 3302362)
...Dopiero wymiana głośników i dołożenie 2 wzmacniaczy(w MK3.5) spowodowało lepszy efekt niż w MK2.

Czy możesz coś więcej napisać? Jest jakiś wątek na ten temat, bo nie mogę znaleźć?

CHARONSKI 11-12-2020 16:48

Odp: Wymiana głośników na niefabryczne
 
Już parę razy gdzieś o tym pisałem,ja włożyłem w tylne drzwi, 2 wzmacniacze klasy D na TPA3116 sub,plus konwerter RCA T.S.K TD-22, wymieniłem głośniki na sonowskie niebieskie 2omowe, oczywiście przynajmniej trochę trzeba wygłuszyć drzwi matą.Łączny koszt wzmacniacze plus konwertery kupione oczywiście na alliexpres to wydatek łącznie ok 100zł.Glosniki niebieskie dostałem gratis.Po tej modernizacji basy wymiatają:)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

sylwesterz 11-12-2020 18:54

Odp: Wymiana głośników na niefabryczne
 
Podziękował :)

olw96158 17-01-2021 11:16

Wymiana głośników Lift
 
Cześć!
Jakiś czas temu kupiłem Focusa Hatchback MKII 2010r i okazało się że przedni lewy (dolny) oraz lewy tylni głośnik zakończyły swój żywot, przygłuchłem już trochę na prawe ucho dlatego chciałbym coś z tym zrobić.
Zielonego pojęcia nie mam na temat wymiany audio w samochodach, ale zestaw narzędzi i lutownicę mam więc chciałbym wymienić je samemu. Chciałbym wymienić dwa przednie głośniki (te na dole drzwi, chyba średniotonowe (?)) oraz przedni prawy przerzucić do tylnich lewych drzwi żeby ograniczyć koszty operacji (chodź nie wiem czy coś takiego jest możliwe). Czy taka operacja będzie bardzo trudna?
Radio mam oryginalne - CD6000
Tutaj pojawiają się pytania, jakie głośniki wybrać ( najlepiej z alledrogo, budżet studencki - im taniej tym lepiej ale też nie chce bardzo oszczędzać żeby nie okazało się że będzie gorzej niż jest ) Na co uważać? Na co zwrócić uwagę? Każdą uwagę przyjmę sobie do serca i z góry dziękuję za pomoc!

Ridick4991 09-10-2021 21:23

Jakie głośniki na przód i tył
 
Cześć,
Będę chciał wymienić komplet głośników w swoim autku. Oryginalne głośniki mi nie odpowiadają. Szukam głośników które zaoferują mi dobry niski bas i przyjemną barwę dźwięku. Drzwi dodatkowo będę wygłuszał. Pacjent to Focus MK2 FL 3D. Jakie głośniki kupić na przód i tył żebym był zadowolony?

Antej 10-10-2021 05:51

Odp: Wymiana fabrycznych głośników
 
I znow ten sam temat.
Zaczynasz od głośników, a radio pewnie fabryczne.
Zmienisz radio na fabryczne sony, albo nawigacje FX to okaze się ze obecne glosniki graja zupełnie dobrze.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.