Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Jaki polecacie akumulator? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=331979)

tommacpt 11-12-2010 12:00

Odp: Jaki kupić akumulator do 2.0 TDCI
 
Kod znajdziesz na specjalnej kartce, ja mam u siebie radio Sony i kod był w instrukcji do radia. Szukaj kartki z napisem Key-Code.

Opti123 12-12-2010 10:58

Odp: Jaki kupić akumulator do 2.0 TDCI
 
:)
dzięki,
akumulator wymieniony, na włączonym silniku więc nie było problemu z wbiciem kodu do radia

swoją drogą umiejscowili go w średnio dostępnym miejscu

nowy akumulator, firmy na b.... z serii "s" był niedoładowany

maureliusz 12-12-2010 11:57

Odp: Jaki kupić akumulator do 2.0 TDCI
 
GRATULUJĘ POMYSŁU!
Nie wiem jaki jest system w focusach, ale generalnie NIE WOLNO ODPINAĆ AKUMULATORA PODCZAS PRACY SILNIKA, bo szlag trafi alternator.

Pomyśl o tym następnym razem.

mckwacz 12-12-2010 18:25

Odp: Jaki kupić akumulator do 2.0 TDCI
 
Ja akumulator wymieniałem w ten sposób:
1. za pomocą dwóch kabelków podłączyłem nowy akumulator do gniazda zapalniczki w samochodzie
2. wymontowałem stary akumulator i podłączyłem go do gniazda zapalniczki w bagażniku
3. zainstalowałem nowy aku i odłączyłem stary (z bagażnika)

W ten sposób nie musiałem wbijać kodu radia i programować szyb, komputera etc.

--
Pozdrawiam (mc)

Opti123 12-12-2010 22:55

Odp: Jaki kupić akumulator do 2.0 TDCI
 
good to know, genialny pomysł mógł się okazać delikatnie mówiąc chybionym?
no tego się nie spodziewałem, jeśli mogłem uszkodzić alternator, to czy skutki powinienem odczuć już? czy mogą wystąpić z pewnym opóźnieniem??

ingenieur28 24-01-2014 18:01

Jaki akumulator zamiast oryginalnego silver calcium 2,0 tdci
 
Witam, problem jest taki ze musze wymienic akumulator. W srodku jest chyba jeszcze oryginalny od produkcji (2007) silver calcium 80Ah firmy Ford 315x175x175. Pytanie jest takie czy moge wsadzic ''dowolny'' akumulator o takich samych parametrach czy musi byc koniecznie silver calcium? I jesli silver calcium to musi byc firmy Ford?? Mieszkam w Niemczech i powiem szczerze ze po dlugich poszukiwaniach stweirdzilem ze te silver calcium to ciezko dostac, natomiast silver calcium forda to juz chyba z cudem graniczy by znalezc cos takiego.. Moze poleci mi ktos z doswiadczeniem jakas firme dobrych akumulatorow? Znalazlem przykladowo cos takiego (jakies calcium calcium)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

SRS 24-01-2014 18:25

Odp: Jaki akumulator zamiast oryginalnego silver calcium
 
możesz założyć też 80 AH, Wapn/Srebro,

michu182 24-01-2014 21:14

Odp: Jaki akumulator zamiast oryginalnego silver calcium
 
ja mam Centre Future i nie narzekam. Krecil w FF I i kreci w FF II juz trzecia zime.

Johnny Bravo 25-01-2014 12:50

Odp: Jaki akumulator zamiast oryginalnego silver calcium
 
osobiście polecam Varte Silver oznaczenie do foki E38 - wymiar ten sam co oryginał...jak wiadomo - Varta to Varta może trochę droższy ale jak to się mówi cena wynika z jakości:-)

Adi_ 25-01-2014 14:19

Odp: Jaki akumulator zamiast oryginalnego silver calcium
 
Gdybym wybierał jeszcze raz to został by przy oryginale.

Ja własnie mam Varte ale nie wiem czy z alternatorem cos mam nie tak ale ogolnie to nie jestem zadowolony bo podczas zapalania zapala mi się kontrolka abs (napięcie spada ponizej 11 voltów) napiecie po zapaleniu po min 30 sek skacze z 12 na 12,5 a następniepo 2-3 min skacze na 14,38 ( przy oryginalnym napiecie rosło stopniowo i wszystko działo sie znacznie szybciej) modól ładowania coś nie może się dopasować lub coś z tym antkie jest nie tak.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.