Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Jakie opony zimowe ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76574)

cubeaim 07-10-2009 00:43

Odp: Opony zimowe do Kugi
 
Ja ten temat opon zimowych do kugi przerabiałem już rok temu.
Mam kugę 4x4 titanium z kołami 235/50/r18, a więc na zimę co by siary nie robić trzeba było kupić alufelgi i oponki 235/55/r17.
Wybór felg padł na przepiękne i stosunkowo niedrogie AEZ PHOENIX w szerokości 8cali. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a oponki to sprawdzone i niedrogie Nokiany WR G2 {kosztowały wtedy 430zł/szt}
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Auto prowadzi się pewnie, haldex nie musi ingerować przy przyszpieszaniu na płaskim ubitym śniegu. W chlapie tez zachowują się przewidywalnie , jak na opony kierujące zimą ponad 1.6t auto 4x4 :)
Dla zainteresowanych zdjęciem Kugi na felgach AEZ - pisać, to je zrobię.

takitam 07-10-2009 12:18

Odp: Opony zimowe do Kugi
 
1 załącznik(i)
to ja sie pochwale moimi kołami, felgi CMS, opony PIRELLI 235/55/17

Kuginsyn 15-10-2009 06:51

Odp: Opony zimowe do Kugi
 
A powiedzcie panowie.., jakie są oryginalnie np. w Titanium 17" zamontowane opony? Wielosezonowe one są, czy tylko letnie..? I po czym je poznacie?
Pozdro

Przemeq 15-10-2009 08:17

Odp: Opony zimowe do Kugi
 
Goodyear wrangler - wielosezonowe, wczoraj całkiem fajnie chodziły, ale ja i tak kupuje prawdziwe zimówówki, wielosezonówki to ściema.
Zamówiłem dunlop 3d 99H

heko 15-10-2009 08:23

Odp: Opony zimowe do Kugi
 
..doskonały wybór..świetna guma:one:

m@m 16-10-2009 23:17

Odp: Opony zimowe do Kugi
 
Witam. Zamierzam kupić na zimówki alufelgi 16"... A co z ET? W 18" mam ET 52,5, a w oglądanych przeze mnie 16" widziałem ET 43, 48, a nawet 38... Czy ktoś zmierzył się już z tym problemem? Czy do takich felg trzeba zakładać dystanse?
16" + opony wychodzi podobnie w kosztach jak same opony do 18"...

Mleczkins 17-10-2009 09:20

Odp: Opony zimowe do Kugi
 
Cytat:

Napisał cubeaim (Post 1259779)
Ja ten temat opon zimowych do kugi przerabiałem już rok temu.
Mam kugę 4x4 titanium z kołami 235/50/r18, a więc na zimę co by siary nie robić trzeba było kupić alufelgi i oponki 235/55/r17.
Wybór felg padł na przepiękne i stosunkowo niedrogie AEZ PHOENIX w szerokości 8cali. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a oponki to sprawdzone i niedrogie Nokiany WR G2 {kosztowały wtedy 430zł/szt}
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Auto prowadzi się pewnie, haldex nie musi ingerować przy przyszpieszaniu na płaskim ubitym śniegu. W chlapie tez zachowują się przewidywalnie , jak na opony kierujące zimą ponad 1.6t auto 4x4 :)
Dla zainteresowanych zdjęciem Kugi na felgach AEZ - pisać, to je zrobię.


Ja poproszę zdjęcia.:)

Przemeq 17-10-2009 09:39

Odp: Opony zimowe do Kugi
 
Cytat:

Napisał cubeaim (Post 1259779)
...Auto prowadzi się pewnie, haldex nie musi ingerować przy przyszpieszaniu na płaskim ubitym śniegu. ...

Po przedwczorajszej jeździe i wyprzedzaniu na białym błocie (gdzie auto delikatnie traciło na stabilności ale miałem wrażenie że wszystko jest pod kontrolą i właśnie tył + esp go wyprowadza) - zacząłem się zastanawiać - jaki jest objaw tego że nastąpiło przeniesienie napędu na tył? Czy świeci się coś czy tylko kwestia prowadzenia samochodu (która póki co jest dla mnie jeszcze niewyczuwalna)?

m@m 17-10-2009 09:52

Odp: Opony zimowe do Kugi
 
Mleczkins, a jakie ET masz w tych 17"?...

m@m 17-10-2009 14:53

Odp: Opony zimowe do Kugi
 
Widzę, że temat ET nie bardzo chce się rozwijać... Napiszę co znalazłem...

ET – offset czy odsadzenie – to głębokość osadzenia koła na piaście, decydująca o rozstawie kół na osi. Im większa jest wartość odsadzenia podawanego w /mm/, tym głębiej koło ‘chowa się’ w nadkolu. Jednocześnie tym mniejszy jest rozstaw kół na danej osi pojazdu, a co się z tym wiąże, samochód gorzej może się trzymać drogi.
Inne ET niż fabryczne praktycznie nie ma wpływu na zużycie elementów zawieszenia, ale pod warunkiem, że różni się w granicach normy. Norma ta pozwala na mniejsze ET od fabrycznego maksymalnie o około 1% rozstawu kół (dotyczy to zarówno auta, jak i felg).
([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]).
Czyli fabryczne 18" mają ET 55 przy szerokości 8J (a może 52,5 przy 7,5J). Nasze auto ma rozstaw kół przednich 1,574-1,58 m i tylnych: 1,584-1,59 m. To jak sobie policzyłem, to bezpieczne ET, to będzie takie do 40-38.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.