Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=195709)

mike1976 25-03-2014 20:07

Odp: Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi
 
u mnie przy tych samych objawach na diagnostyce zwykłej były kody błedy p 0167 p1564 wskazujące na sterownik pompy , na diagnostyce serwisowej pokazało te same błędy lecz w opisie zły kąt wtrysku po wyjęciu pompy wtryskowej ,ustawiony rozrząd na pompie i autko chodzi tak jak powinno a już chciałem wyciągać sterownik do naprawy i przychodziły czarne myśli na temat pompy wtryskowej ,także pierw porządna diagnostyka serwisowa fordowska ,może komuś to pomoże pozdrawiam

andrzej1987 25-03-2014 20:25

Odp: Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi
 
Otwórz maskę i zobacz czy podczas wciskania gazu się gumy pompują IC. jezeli nie to któreś podciśnienie spadło albo masz dziurę w dolocie

Bump: Do arturfocus3

marcinoz82 31-03-2014 20:10

Odp: Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi
 
Cytat:

Napisał Uziu (Post 2164799)
jezeli ma 7 tys to nie powinien byc zawalony , chyba ze na zupie latasz. Co do braku mocy ciaglego to nie filtr. Jak by byl zatkany to autko by po prostu gaslo, przerywalo.

Witam ponownie w koncu problem się rozwiązał auto wróciło do siebie po wymianie filtra paliwa...niestety przed wyrzuciłem kata niepotrzebnie i teraz mysle czy jest sens wstawic jakiś uniwersalny bo ten dźwięk mnie trochę denerwuje...może ktoś doradzić jaki wstawić?

KruczeK 31-03-2014 21:13

Odp: Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi
 
Wniosek?
Kupować tylko firmowe filtry paliwa do foczkensów.
Czyli te poniżej 100 zł można od razu odrzucić...

Choć i tak ciężko mi uwierzyć, że wymiana filtra naprawiła fure...

DjLeo 01-04-2014 17:20

Odp: Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi
 
1 załącznik(i)
Jest to możliwe. U mnie co prawda dynamika raczej nie wzrosła ale spalanie się zmniejszyło. Choć pewności nie mam. Może to placebo. :)

Niech to zdjęcie powie samo za siebie.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Syf tragiczny.

marcinoz82 01-04-2014 18:53

Odp: Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi
 
Cytat:

Napisał KruczeK (Post 2186755)
Wniosek?
Kupować tylko firmowe filtry paliwa do foczkensów.
Czyli te poniżej 100 zł można od razu odrzucić...

Choć i tak ciężko mi uwierzyć, że wymiana filtra naprawiła fure...

Sam byłem zdziwiony gdy mogłem normalnie wyprzedzać i auto wróciło do dynamiki jak wcześniej i jakby spalanie wróciło do normy a filtr kupiłem motorcrafta za 90zł z przesyłką . Szkoda tylko katalizatora....

Arturfocus3 06-04-2014 14:33

Odp: Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi
 
Przepraszam, że nie odzywałem sie tak długo, ale auto zostało naprawione jakieś dwa tygodnie temu. Przyczyna: wtryski. Wymieniony został cały komplet i autko idzie tak jak powinno :surprise: Jeśli ktoś ma podobny problem nie popełniać mojego błędu i sprawdzić wtryski dwa razy !

VmaxEr 06-03-2021 15:05

Ford Focus mk1 1.8 TDDI Kombi DUŻO PALI
 
Witam pacjent Ford Mk1 .Chcialbym poznać wasze opinie na temat spalania. Ile robicie na pelnym baku km? na autosradzie i w miescie. Ja robie ok. 720 km na autostradzie jadac jakies 130km/h. Myślę ze to słaby wynik ponieważ przed ,,MECHANIKAMI' palil jakies 5.5 litra w trasie. Problem zaczal sie od padniecia pompy wtryskowej . poszla do regeneracji, zamontowali, auto pojezdzilo z kilka miesiecy i znowu padla pompa tym razem poszla na gwarancje. Machniok załozył i nie moglem wyjechac pod małą goreczkę. Po czym wrocilem autem i tam tam cos poustawiał ze , fakt auto bylo zrywniejsze ale za to paliło 2 razy tyle . I Prawdopodobnie coś z pompą trzeba na rozrządzie przeskoczyć o jeden ząbek czy cos takiego tak bynajmniej znajomi radzili zeby sprawdzic. Co sądzicie?

ghoes 14-03-2021 20:12

Odp: Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.