Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Skrzypiące tylne zawieszenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=73137)

kamilns 29-06-2020 18:19

Odp: Skrzypiące tylne zawieszenie
 
Skrzypia te gumy stabilizatora bo stabilizator rdzewieje. Albo kupic nowy stabilizator i nowe gumy albo musisz to rozebrac i dac smar staly jakis gesty zeby caly po skreceniu na boki sie nie wycisna.

Dominoos 01-07-2020 06:49

Odp: Skrzypiące tylne zawieszenie
 
Cytat:

Napisał hepos (Post 3262351)
Na stacji diagnostycznej nie wychodzi, ponieważ tam nie zasymulują szarpakami warunków, w których Twoje koło skrzypi.
Obstawiałbym gumy stabilizatora. Wymieniałeś?
Jeśli to gumy to jest jakby głośniej w upały.

Nie wymieniałem gum. Ale właśnie w upały najbardziej skrzypi. Jak jeżdżę w deszczu to jest cisza

kamilns 01-07-2020 08:03

Odp: Skrzypiące tylne zawieszenie
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] nasmaruj te gumy albo jezdzij tylko w deszczu.

hepos 01-07-2020 12:12

Odp: Skrzypiące tylne zawieszenie
 
Oczywiście tylko dla testu, aby sprawdzić czy się uciszy. Guma jak skrzypi to znaczy że jest sparciała i zgodne ze sztuką jest ją wymienić.

kamilns 01-07-2020 16:35

Odp: Skrzypiące tylne zawieszenie
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Wiesz ze drazek bedzie zerdzewiały i nawet jak wymienisz tulejke na nowa to trzeba ja nasmarowac? Niestety w mondeo nie mozna zrobic tego zgodnie ze sztuka.

hepos 01-07-2020 18:43

Odp: Skrzypiące tylne zawieszenie
 
Może i tak być. :)

Dominoos 15-07-2020 08:44

Odp: Skrzypiące tylne zawieszenie
 
Wczoraj odebrałem auto od mechanika. Okazało się, że przyczyną metalicznych uderzeń w tylnym lewym kole na dziurach lub progach zwalniających były wybite tulejki na belce. A skrzypienie w prawym kole było przez źle założoną sprężynę. Teraz delektuję się błogą ciszą, która mam nadzieję, będzie jak najdłużej. Pozdrawiam

Luqasekk 21-06-2021 19:52

Wielowahacz
 
Cześć, zwracam się do was z pytaniem o tytułowe wielowahacze. Owe wahacze znajdują się tylko w tylnej konstrukcji pojazdu czy też z przodu?
Może ktoś polecić jakąś firmę godna kupna zawieszenia? Przy wjazdach na progi zwalniające samochód mi piszczy i skrzypi niczym świnka Peppa a chciałbym zrobić samochód żeby tylko jeździć i tankować :p

Pozdrawiam,
Luqasekk

heis 25-06-2021 11:14

Odp: Skrzypiące tylne zawieszenie
 
Wahacze również są w przednim zawieszeniu. Z zamienników polecam LEMFÖRDER. Ale jak Twoje nie są przerdzewiałe to lepiej wymienić same tuleje.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.