Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Klocki i tarcze - wymiana (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=13497)

Tomos 24-04-2015 11:11

Tarcze + Klocki
 
Aha. Dobra, wielkie dzięki za rady. My z ojcem już właśnie zamówiliśmy tarcze oraz klocki hamulcowe (wszystkie firmy Ferodo) do naszej Fuzji. Zobaczymy jak będą się sprawować :D

Lewian 24-04-2015 11:12

Odp: Klocki i tarcze - wymiana
 
Będzie git, tylko dobrze załóżcie bo to najczęstszy powód problemów z hamulcami.

michalpodroznik 24-04-2015 11:24

Odp: Klocki i tarcze - wymiana
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :

Najlepszy i najprostszy patent na założenie sprężyny od zewnętrznej strony zacisku to miękki, wytrzymały drut. Robisz sobie z tego drutu cięgło, którym naciągasz tę sprężynę, aby weszła w dolne gniazdo. Oczywiście wcześniej mocujesz sprężynę w górnym gnieździe. Jedną ręką ciągniesz za cięgło owinięte wokół sprężyny, a drugą ręką trzymasz sprężynę, aby nie wystrzeliła.

P.S. Klocki hamulcowe TRW (do przednich hamulców) wytrzymują średnio 55-60 tys. km.

Tomos 24-04-2015 11:35

Tarcze + Klocki
 
A wiecie może, jak jest z klockami hamulcowymi firmy Ferodo :?: :!: Czy są dobre jakościowo :?: Ile wytrzymują KM :?:

Lewian 24-04-2015 11:40

Odp: Klocki i tarcze - wymiana
 
Najwyższa półka.
Nikt Ci nigdy nie powie ile dane klocki wytrzymają bo zbyt wiele czynników na to wpływa ;)

michalpodroznik 24-04-2015 11:59

Odp: Klocki i tarcze - wymiana
 
Jedno tylko jest pewne - nie warto kupować klocków hamulcowych z firm konfekcjonujących. Takie klocki kosztują za zestaw do przodu circa kilkadziesiąt złotych (np. ostatnio widziałem w sklepie moto zestaw za 66,00zł), ale jakość ich jest tak marna, że nie warto. Hamulce przednie to najważniejsza, obok opon i układu kierowniczego, rzecz w samochodzie - bezpieczeństwo na drodze.

Dobre klocki na przód do fusiona kosztują od 120-130zł w górę. Ja tydzień temu kupowałem TRW. Zapłaciłem 120,00zł brutto.

Lewian 24-04-2015 12:00

Odp: Klocki i tarcze - wymiana
 
No akurat dziś na rynku jest bardzo wiele firm, które są jedynie konfekcjonerem i ceny ich wcale nie są niższe ;) Weź pod uwagę chociażby ATE.

michalpodroznik 24-04-2015 12:17

Odp: Klocki i tarcze - wymiana
 
Ja mówię o klockach, których cena wynosi kilkadziesiąt złotych. Z reguły taki wyrób to jedna wielka tandeta.

Lewian 24-04-2015 12:45

Odp: Klocki i tarcze - wymiana
 
Ja też pisałem o klockach ;)

rfk 24-04-2015 12:50

Odp: Klocki i tarcze - wymiana
 
Cytat:

Napisał michalpodroznik (Post 2393390)
Z reguły taki wyrób to jedna wielka tandeta

Potwierdzam. Miałem w ręku dwa klocki (co prawda do Astry, ale to samo tyczy się pozostałych) jeden TRW, drugi produkcji krajowej. Różnica wielkości powierzchni roboczej (ciernej) ok. 20 % na korzyść TRW. Jaka będzie różnica w skuteczności hamowania i żywotności, łatwo się domyśleć.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.