Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Nie zamykający sie zamek drzwi kierowcy z pilota (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297875)

lukast 22-02-2019 21:49

Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy
 
Witam ponownie,
Niestety chyba za szybko sie ucieszylem. Problem powrocil, przy czym teraz nie jest permanentny. Drzwi kierowcy ryglują się z pilota losowo. Czesto po pierwszym wcisnieciu przycisku ryglowania na pilocie drzwi kierowcy nie rygluja sie (nie migaja tez wtedy kierunkowskazy). Musze wtedy ponownie raz lub wiecej razy wcisnac przycisk ryglowania na pilocie-za ktoryms razem zaskoczy, migną kierunkowskazy i auto jest cale zamkniete. Czyli sam zamek dziala, ale jakby nie zawsze ? Prawie nigdy za pierwszym razem. Rece opadają.. Ktoś spotkał sie z takimi cudami?

lukast 24-02-2019 23:04

Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy
 
Nikt nie odpisze? :( Zakladajac ze zamek jest sprawny, co moze byc przyczyna tego ze drzei kierowcy zamykaja sie najczesciej dopiero po dwukrotnym wcisnieciu z pilota przyvisku zamykania? Rzadko kiedy zamknie za pierwszym razem.

Juzek 25-02-2019 07:14

Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy
 
Rozbierz drzwi i wyjmij zamek. Podłącz go do wiązki, zamknij rygiel i próbuj zamykać. Wtedy zobaczysz co próbuje zamykać a nie może.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

lukast 02-04-2019 08:38

Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy
 
Odgrzewam kotleta. No więc po ponownym nasmarowaniu i rozebraniu zamek przez ostatni miesiąc działał dobrze - ale od 2-3 dni znowu losowo się przycina - tzn. nie zawsze zamyka drzwi kierowcy. Forscan po takim nie zadziałni zamka pokazuje błąd modułu zamka. Jestem już tym zmęczony i chcę wymienić cały zamek (zamiast go w kółko reanimować). Problem w tym że nie pamiętam jaki powinienem kupić - auto nie ma podwójnego ryglowania. Ale słyszałem że zamki różnią się ilością pinów ? Auto to S-Max z 2014.
Podpowie ktoś ? Z góry dzięki.

Parch 02-04-2019 08:40

Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy
 
Musisz kupić zamek z 6. pinami. Wersja europejska. Jeśli kupisz zamek z 10. pinami (z Dead Lock), to też będzie działać.
Jeśli chcesz kupić zamek używany, to szukaj jak najmłodszego.


P.S. Zamki używane możesz szukać także dla Galaxy mk3 lub Mondeo mk4. Są takie same.

lukast 02-04-2019 10:16

Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy
 
Cytat:

Napisał Parch (Post 3113360)
Musisz kupić zamek z 6. pinami. Wersja europejska. Jeśli kupisz zamek z 10. pinami (z Dead Lock), to też będzie działać.
Jeśli chcesz kupić zamek używany, to szukaj jak najmłodszego.


P.S. Zamki używane możesz szukać także dla Galaxy mk3 lub Mondeo mk4. Są takie same.

Dzięki wielkie za odpowiedź. Czy wymianę takiego zamka ciężko ogarnąć ? Jeśli chodzi o zamki to problem w tym że na znanym portalu aukcyjnym prawie nikt nie podaje z jakiego auta pochodzi (z jakiego rocznika).

Parch 02-04-2019 10:26

Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy
 
Z tego co pisałeś wcześniej, to wymieniałeś silniczek. Żeby to zrobić trzeba zdemontować cały zamek, więc czynności będą takie same.
Co do wieku zamków, to trzeba sprawdzać na naklejkach daty produkcji. Temat niestety dosyć ciężki.

lukast 02-04-2019 11:09

Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy
 
Cytat:

Napisał Parch (Post 3113401)
Z tego co pisałeś wcześniej, to wymieniałeś silniczek. Żeby to zrobić trzeba zdemontować cały zamek, więc czynności będą takie same.
Co do wieku zamków, to trzeba sprawdzać na naklejkach daty produkcji. Temat niestety dosyć ciężki.

No niestety silniczek wymieniał mi mechanik - nie ja. Więc stąd moje pytanie czy ciężko to ogarnąć bo tym razem wolałbym kupić i wymienić sam.

Parch 02-04-2019 11:22

Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy
 
Cytat:

Napisał lukast (Post 3113418)
No niestety silniczek wymieniał mi mechanik - nie ja.

Tak myślałem. W takiej sytuacji nieuchronnie powstaje pytanie, czy aby na pewno silniczek został wymieniony? Niestety obecnie nie można nikomu ufać, zwłaszcza w przypadku wymiany na używaną część.
Cytat:

Napisał lukast (Post 3113418)
Więc stąd moje pytanie czy ciężko to ogarnąć

Jeśli masz zdolności manualne i jesteś cierpliwy, to spokojnie ogarniesz temat sam.
Zdolności manualne będą ci potrzebne, żeby:
1. zdemontować boczek drzwi;
2. zdemontować zamek, zaczynając od klamki zewnętrznej i bębenka;
3. przełożyć siłownik zamka lub cały zamek, w zależności od tego co kupisz
4. poskładania wszystkiego z powrotem.
Cierpliwości będziesz potrzebował przy:
1. odklejaniu pianki wygłuszającej drzwi - najlepiej wspomóc się suszarką/opalarką, przy obecnych temperaturach masa klejąco-uszczelniająca jest doszyć sztywna;
2. wydobywaniu zamka z poszycia drzwi - trzeba się trochę pogimnastykować, ale bez problemu da radę to zrobić.

lukast 02-04-2019 11:30

Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy
 
Cytat:

Napisał Parch (Post 3113422)
W takiej sytuacji nieuchronnie powstaje pytanie, czy aby na pewno silniczek został wymieniony?

Tak, widziałem mój stary silniczek był spalony - przed wymianą ryglowanie nie działało w ogóle.

Jeśli chodzi o wymianę to sam boczek już demontowałem (lusterko ;). Natomiast nie sądziłem że by wymienić zamek muszę zdemontować klamkę zewnętrzną. Jeśli chodzi o poszycie to trzeba odkleić całe czy wystarczy fragment w okolicach zamka ?

Co do samego zamka - używek jest sporo na rynku - ceny różne - ale te w lepszym stanie dochodzą do 350zł - to połowa ceny nówki z 2 letnią gwarancją. Niby dużo mniej - ale kupując taką używkę nie wiadomo jak długo pochodzi - a te zamki w fordach to się sypią jak czytam wyjątkowo często.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.