Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=68800)

artur1970 01-12-2015 21:42

Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?
 
To to takie duże obok tego małego :027:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mm32 02-12-2015 03:17

Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?
 
To to takie duże obok małego to moduł RFA do obsługi keylessa lub Ford Power'a.

Mesztica 06-12-2015 19:51

Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?
 
Po przeanalizowaniu całego tematu nie znalazłem odpowiedzi na pytanie jaki moduł będzie pasował do przedlifta kombi. Odnośniki do aukcji już nie działają a nikt nie opisał jakie symbole powinny być na module...

Czy może ktoś podpowiedzieć czego szukać?
- BS7T? ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...])
- 6G92? ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...])
- 8G92? ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...])
- 7G92? ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...])

Mam taką teorię, że pierwsza cyfra to rocznik produkcji (ktoś nawet coś o tym napisał), czyli do mojego Mk4 2008 pewnie 3 opcja się nada?

Nie wiem jeszcze jak się zabrać do demontażu tapicerki prawego boczku w bagażniku żeby poszukać czy mam odpowiednie wiązki (wersja Titanium). Ktoś coś podpowie? :)

I jeszcze jedna sprawa, czy do instalacji z przodu potrzebny jest kolejny moduł? Czy to jest niezależna instalacja?

mm32 06-12-2015 20:30

Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?
 
Cytat:

Napisał Mesztica (Post 2495450)
I jeszcze jedna sprawa, czy do instalacji z przodu potrzebny jest kolejny moduł? Czy to jest niezależna instalacja?

Jest tylko jeden moduł PDC obsługujący tylne i przednie czujniki.

Speedo 06-12-2015 22:28

Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?
 
3 i 4 opcja będą najbezpieczniejsze, ten z biperem pierwszy raz widzę, dziwo jakieś :) czy tylko o zdjęć położony na wierzchu?

Mesztica 07-12-2015 06:08

Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?
 
Cytat:

Napisał mm32 (Post 2495475)
Jest tylko jeden moduł PDC obsługujący tylne i przednie czujniki.

Czyli idąc dalej tym tropem powinienem mieć też w bagażniku wiązkę prowadzącą do przodu do czujników.

Podsumowując, szukam:
- wiązki wpięcia modułu do instalacji samochodu
- wiązki podpięcia przednich czujników

A do modułu wpinam jeszcze:
- wiązkę prowadzącą do czujników tylnych, której nie ma i którą muszę przeprowadzić pod zderzak
- bibczyk, który muszę również zakupić

Nie planuję póki co czujników do przodu, ale może gdybym gdzieś dorwał okazyjnie na aledrogo to lepiej od razu wiedzieć co i jak...

Mesztica 08-12-2015 11:45

Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?
 
No niestety poległem na demontażu plastiku pod szybą. Odkręciłem 3 widoczne śrubki i próbuję wyszarpać to ustrojstwo. Połamałem już jeden zatrzask i dalej nie mogę...

Ma ktoś może jakieś zdjęcie albo dobrą radę jak to zdemontować?

:)

AdamJ. 18-12-2015 12:59

Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?
 
Ok koledzy. Przeczytałem już chyba wszystkie wątki związane z montażem czujników parkowania OE i dalej nikt nie napisał czy założył przód i tył ori....dołożył przycisk...aktywował z pozycji kompa....i wszystko działa???
Pytam bo mam szczere chęci doposażyć auto ojca, mam dostęp do wszystkich części....ale czy to zadziała?
Jutro auto będzie u speca we Wrocławiu gdzie potwierdzą tylko że są wiązki i zostaje tylko montaż.

mm32 18-12-2015 15:35

Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?
 
Ja załozyłem ori czujniki,przód + tył + przycisk.Instalację miałem więc było to bardzo proste.

AdamJ. 18-12-2015 17:28

Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?
 
Cytat:

Napisał mm32 (Post 2501801)
Ja załozyłem ori czujniki,przód + tył + przycisk.Instalację miałem więc było to bardzo proste.

Dzięki za odpowiedź:)
Czyli wiązki miałeś już wyprowadzone (na co licze w moim przypadku że też tak będzię ;) )
Dołożyłeś tylko:
Wiązki x2
Moduł x 1
Przycisk P/ESP x 1
Brzęczki x 2??
?
Całość była "plug n play"?
Otwory robiłeś w oryginalnych miejscach bez ściągania zderzaków?
Kurcze czas goni mnie bo chciałem to przed świętami ojcu ogarnąć ;)
Wszystkie wskazówki mile widziane :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.