Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Nie zamykający sie zamek drzwi kierowcy z pilota (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297875)

Parch 02-04-2019 11:38

Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy
 
Cytat:

Napisał lukast (Post 3113429)
Natomiast nie sądziłem że by wymienić zamek muszę zdemontować klamkę zewnętrzną.

Trzeba to zrobić, bo inaczej nie wydobędziesz zamka, który jest połączony ze "stelażem" klamki. Demontaż/montaż klamki zewnętrznej jest banalny. Zaczynacz od zdjęcia gumowej zaślepki z boku drzwi i widzisz otwór, w który musisz włożyć kluczyk torx. Odkręcisz sobie w ten sposób bębenek. Potem zdejmiesz klamkę pod którą jest, o ile dobrze pamiętam, śrubka trzymająca stelaż zamka. Potem to już odkręcisz śruby trzymające zamek od wewnątrz drzwi, a następnie odepniesz linkę od klamki wewnętrznej i wydobędziesz cały zamek ze "stelażem".
Cytat:

Napisał lukast (Post 3113429)
Jeśli chodzi o poszycie to trzeba odkleić całe czy wystarczy fragment w okolicach zamka ?

Fragment w okolicach zamka. Tyle ile potrzeba, żeby mieć swobodny dostęp do wnęki i móc swobodnie wypiąć linkę klamki wewnętrznej.

lukast 02-04-2019 11:43

Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy
 
Cytat:

Napisał Parch (Post 3113434)
Zaczynacz od zdjęcia gumowej zaślepki z boku drzwi i widzisz otwór, w który musisz włożyć kluczyk torx. Odkręcisz sobie w ten sposób bębenek. Potem zdejmiesz klamkę

zaślepka - widoczna jak rozumiem po otworzeniu drzwi ? Tam odkręcam torx i bębenek wyciągam na zewnątrz drzwi ? Klamka wówczas też już na niczym się nie trzyma i wyciągnę ją poprzez pociągnięcie ?

Parch 02-04-2019 11:46

Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy
 
3x TAK.

lukast 02-04-2019 11:49

Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy
 
Cytat:

Napisał Parch (Post 3113439)
3x TAK.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - wielkie dzięki !
Dzięki twoim poradom myślę ogarnę temat wymiany bez problemu (o czym przekonałem się już raz przy wymianie lusterka ;) A i innym być może taki opis tutaj sie kiedyś przyda.

Parch 02-04-2019 11:59

Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy
 
To jeszcze tylko takie coś napiszę a propos:

Cytat:

Napisał lukast (Post 3113429)
Co do samego zamka - używek jest sporo na rynku - ceny różne - ale te w lepszym stanie dochodzą do 350zł

Jak w ubiegłym roku szukałem zamków dla siebie (wymieniałem na zamki z Dead Lockiem), to za wszystkie 4 zapłaciłem 200 PLNów.8)
Po prostu trzeba polować na okazje. Oczywiście jak ktoś potrzebuje na już, to z reguły albo nie ma, albo ceny są "z kosmosu".


Jako ciekawostkę powiem Ci, że ja mam zamek, którego potrzebujesz. Sprawny. Zdemontowany z mojego bolidu właśnie na potrzeby wymiany na zamek z DL. Samą wymianę opisywałem tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Nie sprzedam Ci go jednak, bo coś czuję, że niedługo również będę potrzebował silniczka. Silniczki można co prawda kupić nowe, ale ceny przewyższają koszt używanego zamka.

lukast 02-04-2019 14:31

Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy
 
Cytat:

Napisał Parch (Post 3113441)
Nie sprzedam Ci go jednak, bo coś czuję, że niedługo również będę potrzebował silniczka.

:) Szkoda - poszukam na spokojnie czegoś - nie pali się.

lukast 02-04-2019 23:38

Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jeszcze takie pytanie w kwestii demontazu boczka drzwi kierowcy. Co z tym panelem sterowania szyb, wyciaga go sie do gory przed zdjeciem boczka, siedzi tylko na zatrzaskach?

Parch 03-04-2019 06:56

Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy
 
Tak, trzyma się tylko na zatrzaskach. Wyciąga się do góry podważając, najlepiej od przodu, czyli od strony okrągłego przełącznika sterowania lusterkami.

mex12 01-07-2019 15:44

Nie zaykający sie zamek drzwi kierowcy z pilota
 
Witam s max 2006 rok 2.0 tdci cos mi sie stało z drzwiami kierowcy nie zamykaja sie z pilota a pozostałe sie zamykaja tylko te kierowcy natomiast po włozeniu kluczyku recznie sie te drzwi zamykaja cos z jakims modułem sie dzieje czy miał ktos z tym doczynienia dzieki pozdrwaiam

sopelos 01-07-2019 16:56

Odp: Nie zaykający sie zamek drzwi kierowcy z pilota
 
Musiałbyś sprawdzić wiązkę kabli w przelotce do drzwi. U mnie też czasem lewa strona się nie domyka, trzeba trochę poruszać wiązką i w końcu się zamkną. Ostatecznie i tak trzeba będzie iść do elektryka żeby to zrobił porządnie...

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.