Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Jakie wycieraczki polecacie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=31658)

ocznik 02-01-2008 21:37

Cytat:

Napisał tomiscorpio
A co do oryginalnych czesci to tez kupuje szczegolnie swiece filtry

tomiscorpio, mi sie cos wydaje ze pisales ze masz stozek dlatego Twoje Scorpio łyka każde mondeo... stożki tez wymieniasz dotego na orginalne?

co do produktow tej samej firmy pod logami marek samochodow to nie zgodze sie ze sa to te same czesci. mialem do czynienia troche w firmach produkujacych rozne czesci jak i paru znajomych ze studiow i niestety te same czesci robione przez ta sama firme pod rozne "loga" maja rozne parametry uzytkowe, na plus jednak na te drozsze.
moze wysokosc ceny nie jest adekwatna do zmiany jakosci ale to inna bajka.

mario_p 20-01-2008 20:52

Re:
 
Cytat:

Napisał tomiscorpio
Wycieraczki normalne do 50zl caly czas kupuje i nie potrzebuje wynalazkow typu plaskie za 100zl . Zreszta jestem ciekaw jak te plaskie przy duzych predkosciach szcieraja.

Mam te plaskie z Ford sklep i przy ok 150-160 km/h zbieraja idealnie, jedyny problem mialem taki ze zostawaly mi siwe plamy na szybie (oczywiscie od strony kierowcy, jakos zawsze tak bywa) jak szyba byla popaprana z innych aut (deszcz- no problem) i uzywalem spryskiwaczy, okazalo sie ze odpowiednia regulacja kierunku dysz naprawila problem.
A jak zmieniam piora to stare tez zawsze woze w bagazniku na wypadek gdyby te nowe nagle sie komus "przydaly".
Pozdro.

mirusiek 20-01-2008 22:02

Re: Jakie wycieraczki polecacie
 
Boshowskich nie dam sobie wiecej wcisnac. Najdalej po 2miesiach miałem je do wymiany w okresie ostatniej jesieni zimy. Mazały, kwiczały i prosiły o szybką śmierć. :fcp23


Właśnie miałem to samo w Polsce. Teraz mieszkam w Islandii, prawie 8 miesięcy temu kupiłem wycieraczki Bosha ( nie było innych w sklepie) i do dziś sprawują się idealnie. pogoda sprawia że wycieraczki są podstawowym elementem wyposażenia samochodu. :fcp1
Może ten polski Bosh to nie ten sam co w Europie :fcp9

szperaczz 20-01-2008 22:24

Re:
 
Cytat:

Napisał Robert 68
Idąc Twoim tokiem myślenia to po co kupować orginalne świece, przewody, klocki hamulcowe etc. jak i tak są one robione przez te same firmy co robią tani badziew. Zapakują w kartonik i zapłacimy więcej. Oj z takim tokiem myslenia to tylko na "szrot" można trafić ale WLKP znana jest z oszczędności więc mnie to nie dziwi.
:fcp2

straszne glupoty piszesz wystarczy tylko poszukac i to co jest w kartoniku motocrefta mozna kupic taniej :fcp2

Motocraft to niejest firma produkujaca tylko firmujac swoim logo czesci innych producentow i automatycznie cena idzie do gory :fcp4

a pozatym kupowac np amorki w aso zamiast w sklepie Sascha lub Kayabe i placic wiecej niz za produkty lepsze to niejest oszczednosc tylko mondre myslenie

:fcp4

Robert 68 21-01-2008 09:50

Re: Re:
 
Cytat:

Napisał szperaczz
straszne glupoty piszesz wystarczy tylko poszukac i to co jest w kartoniku motocrefta mozna kupic taniej :fcp2

Oczywiście, że można kupić taniej orginały Ford-a. Przykładem niech bedzie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (Pozdrawiam :fcp29 ) z tego forum.

Cytat:

Napisał szperaczz
Motocraft to niejest firma produkujaca tylko firmujac swoim logo czesci innych producentow i automatycznie cena idzie do gory :fcp4

Ale ze wzrostem ceny dostajesz również gwarancję, że dana część jest określonej jakości oraz że bez żadnego problemu zamontujesz ją w swoim samochodzie i będzie się sprawować tak jak powinna. Za to się niestety płaci. Co do "podróbek" tej gwarancji już nie masz. Wybór zawsze pozostaje w Twoich rękach. Być albo mieć

Cytat:

Napisał szperaczz
a pozatym kupowac np amorki w aso zamiast w sklepie Sascha lub Kayabe i placic wiecej niz za produkty lepsze to niejest oszczednosc tylko mondre myslenie

ASO to również sklep tyle, że firmowy. A czy amorki Sascha lub Kayabe są lepsze od orginałów? Myślę, że są podobnej jakości ale nie zawsze pasują do naszych samochodów ponieważ rzadko kto kupując nowe amorki sprawdza ich charakterystykę pracy. Z innymi rzeczami jest podobnie, kupujesz klocki hamulcowe firmy X i nagle stwierdzasz, iż hamulce się pogorszyły dlaczego przecież mam nowe klocki? Ale zapomniałeś, iż te klocki mogą nie współpracować z orginalnymi tarczami Forda. I zaczyna się.....szukanie kompromisu.

Kończąc napiszę tak........czy również w innych dziedzinach życia kierujesz się takimi zasadami jak przy samochodzie? Kupujesz telewizor LCD firmy X bo przecież i tak w środku jest to samo co w Panasonic-u czy Sony. Wolisz oglądać film w jakości XviD czy DVD? Wybór jak zawsze należy do konsumenta.

:fcp2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.