Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] aktualizacja dla sync 3 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=264180)

tedi_k 15-09-2019 21:26

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Cytat:

Napisał kolopeter (Post 3172592)
bo aktualizacja vbf robi więcej szkód niż pożytku. ...

Więcej to może nie, ale potrafi zrobić "definitywne kuku"...
Trzeba pamiętać, że całkiem sporo już jest na rynku urządzeń przerobionych z USA na "full Europę 64GB". Na sofcie do 3.0 włącznie pracują one bez problemu bez flashowania "dużej płytki" VBFami...
Urządzenia USA w wersji 8GB dość często miały natomiast inny procesor dużej płytki niż te w wersji "z navi USA" 32GB. Pierwsze miały procesor SPC5644CVLU8 a drugie SPC5644CVLU1.
Ta subtelna różnica końcowego 8 i 1 to max. częstotliwość pracy procesora - urządzenia 8GB miały procesor 80MHz, a 32GB procesor 120MHz.
Dopóki nie ogramy flasha "dużej" płytki jakimś innym VBFem niż oryginalny, to nic się nie dzieje i wszystko działa OK, bo zaszyte w tej płytce oryginalne oprogramowanie inicjuje procesor na 80MHz i to najwyraźniej wystarcza do pracy wersji "full Europa".
Gorzej jeśli taką płytkę ogramy VBFami od "nowego Sync3" (wersji 3.2/3.3/3.4). Tu są używane już jedynie procesory 120MHz - do tego od innego producenta - dla "starego" Sync3 były stosowane kości o oznaczeniu jak wyżej, produkcji NXP. "Nowy" Sync3 zrobiony jest z użyciem kości SPC56EC64L7 produkcji STmicroelectronics. Kości są w pełni kompatybilne.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] oraz [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
"Pozyskanie" wiedzy, że różnica pomiędzy prockami 80MHz i 120MHz ze "starego" Sync3 może "być definitywna" kosztowało mnie jedną "dużą płytkę"...:mad:
Żadne "powroty do oryginału" nic już nie dają, choć flashowanie się udaje. Pamięć parametrów jest całkowicie "rozjechana" i płytka nie ma już interfejsu diagnostycznego. Nie jest możliwy ani odczyt ani zapis jakiejkolwiek konfiguracji.

leszcz 16-09-2019 11:47

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3174027)
kosztowało mnie jedną "dużą płytkę"...

to jest dość przykre :( ale taka jest chęć pozyskania wiedzy.
Gdzieś tam w necie jest rozpiska płytek które przyjmują nowszą "wiedzę" bez bólu

Mateusz1991 16-09-2019 11:55

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Witam, jestem świeżo upieczonym użytkownikiem Focusa z 2016, chciałbym zrobić aktualizację SYNC 3 wersja 2.2 w związku z tym pobrałem plik ze strony forda. Wyczytałem że aby plik wgrał się dobrze musi być opisany po numerze VIN natomiast plik który pobrałem jest opisany zupełnie inaczej, czy to tak ma być?

robo007 16-09-2019 15:27

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
VIN jest potrzebny tylko do serwera Forda aby wygenerowała się aktualizacja i to wszystko. Nic więcej nie jest ci potrzebne. To co ściągnąłeś z serwera wygrywasz na USB po wcześniejszym sformatowaniu do EXfat. A tak poza tym aktualizacje dla wszystkich są jednakowe - nie ma przypisania do VINu

tedi_k 16-09-2019 17:02

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 3174157)
...w necie jest rozpiska płytek które przyjmują nowszą "wiedzę" bez bólu

Mamy ją własną... Eksperyment był robiony z premedytacją. APIM EU NNAVI nie majątek i ma dużą płytkę taką jak trzeba... A mała płytka z połową RAM będzie leżała i spokojnie czekała na swój czas do uzupełnienia braków. Jeść nie woła.

forttres 18-09-2019 20:06

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 3174157)
Gdzieś tam w necie jest rozpiska płytek które przyjmują nowszą "wiedzę" bez bólu


Możesz wstawić linka do tej rozpiski i jak sprawdzić to w apim, czy przyjmie nową wiedzę.

jagred 19-09-2019 08:11

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Chcialem wczoraj wgrac sobie kalibracje do mojego S3, jednak po wybraniu plików w UCDS mam Status ERROR przy pliku 1u5t-14g375-ha. Plik pobralem z 3 roznych zrodel wiec to cos u mnie.
Ma ktos jakis pomysl?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

leszcz 19-09-2019 12:52

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Cytat:

Napisał jagred (Post 3175126)
Ma ktos jakis pomysl?

oczywiście . kup oryginalny kabel

mawo 19-09-2019 14:26

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
witam, zalega komus flash sdin8de4-32g ?

jagred 19-09-2019 18:20

Odp: aktualizacja dla sync 3
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 3175204)
oczywiście . kup oryginalny kabel

Eh bez sensu :(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.