Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=219669)

kocur 04-03-2015 22:18

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Czesi piją więcej piwa niż my - stąd te pomiary ;)

Widać po bagażnikach że według pomiarów są praktycznie identyczne - długość/szerokość/wysokość a do jednego wchodzi o 60 litrów więcej niż do drugiego czyli spora walizka :)

Co do czynnika nigdzie nie znalazłem - ale wystarczy jak nie telefon do ASO to wizyta, podnieść maskę i jest napisane czy przeżyjemy czy nie ;)

elektrownia 04-03-2015 22:22

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Według specyfikacji Mondeo MK5 ma 1852 mm szerokości
a nowy Superb 1867 mm.
Przypominam, że Mondeo MK4 ma 1886 mm szerokości

kruger 04-03-2015 22:46

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Kobieta oddała do ASO Passata bo trzeszczał niemiłosiernie i ukryła mikrofon (Turbo Kamera TVN). Ciekawe opinie pracowników serwisu:razz:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Czyli jak zawsze, Passat błyszczy tylko w salonie i w testach :619:

belinea122 04-03-2015 23:17

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Hehe dobre trzeszczy i ch..j bo trzeba było passata nie kupować :-)

Atlis 05-03-2015 00:21

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - VW ma inną metodykę pomiaru bagażnika i zawsze dolicza wnęki i przestrzeń dla koła zapasowego.

BTW co macie z tym czynnikiem? Boicie się, że się auto zjara? To najpierw trzeba się obawiać benzyny / ropy, bo jej będziecie mieć w baku czasami nawet prawie 70 litrów...

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - co mają wymiary zewnętrzne z wewnętrznymi? :) Wyobraż sobie, że po najnowszym faceliftingu mierzy Avensis na długość aż o 40mm więcej niż przed. Założysz się, że środku nic się nie zmieniło? Taki ciekawy sposób na podciągnięcie auta z powrotem do klasy średniej... ;)

siebek 05-03-2015 09:15

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Widziałem cennik i dane techniczne nowej Mazdy 6. Wychodzi na to, że z napędem na 4 koła zbiornik paliwa ma tylko 52l pojemności. Ciekawe czy w Mondeo AWD też zmniejszą zbiornik...

MAG 05-03-2015 09:33

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Cytat:

Napisał kruger (Post 2364064)
Kobieta oddała do ASO Passata bo trzeszczał niemiłosiernie i ukryła mikrofon (Turbo Kamera TVN). Ciekawe opinie pracowników serwisu:razz:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Czyli jak zawsze, Passat błyszczy tylko w salonie i w testach :619:

Prawie popłakałem się ze smiechu :P

Co prawda nie przymierzałem się do konkurentów Mk5, ale będąc w serwisie pytając się o jakies pierdołki, przy okazji usadowiłem sie w nowym Mondku i powiem, że jak dla mnie wygodniej sie wsiadało i wysiadało do Mk5 niz do Mk4.

Fotele jak dla mnie tez wydały sie wygodne, pomimo że mam sporą nadwagę to ich wyprofilowanie nie stanowiło dla mnie problemu, a lubie tak po sportowemu wyprofilowane "krzesełka" i np Recaro w Foce Mk3 ST sa dla mnie zbyt ciasne.

No ale bagaznik faktycznie sprawiał optycznie wrażenie dużo mniejszego od tego w Mk4 (mówie o kombi)

belinea122 05-03-2015 10:14

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Dostałem informację z salonu że odbiór samochodu planują na wtorek ;-)

krychos 05-03-2015 10:47

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
To przygotuj się mentalnie, że będziemy Cię prosili o obfitą fotorelację i zadamy Ci sporo pytań :)

belinea122 05-03-2015 11:17

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
spoko jak tylko odbiorę i ogarnę samochód to chętnie podzielę się odczuciami z użytkowania nowego Mondka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.