Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] niedziałający spryskiwacz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=86823)

Marstol 04-06-2010 16:20

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
Dołączę się do waszych problemów i opisze swój
a mianowicie : przestały mi działać spryskiwacze w Mondku przód i tył
zacząłem szukać w bezpiecznikach pod maską i pod schowkiem - bez efektu
więc korzystając z waszych rad dostałem się do pompki - odkręciłem nadkole ale nie całe tak aby trochę odgiąć i dostałem sie do pompki którą kilkoma ruchami wyjąłem ze zbiorniczka i wyciekł płyn - aby sprawdzić pompkę podłączyłem ją bezpośrednio do akumulatora i o dziwo działa ,
Następnie myśląc sobie nie dochodzi napięcie do pompki -zamocowałem pompkę poprawiając styki i działa zamontowałem i jest OK

Ale po zmontowaniu wystąpił inny problem :
WYCIEK - gdzieś nie wiem gdzie podczas włączenia spryskiwacza wycieka płyn
wydaje mi się że zbiorniczek na małą dziurkę i płyn ucieka
ale czy ze zbiorniczka ?? ciśnienie jest słabe i ledwo się leja na szybę przednią - było już tak wcześniej
czy to może być zbiornik czy raczej wężyk ???- Leje się tylko wtedy jak włączam spryskiwacz

Marstol 05-06-2010 08:39

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
Znalazłem dziurkę na wężyku i poprawiłem mocowanie na pompie i wszystko wróciło do normy oprócz ciśnienia, jak maska była w górze to było ok a jak zamknięta to brak ciśnienia a przyczyna tkwiła w wężyku pod maską który się zaginał podczas zamykania

Mam nadzieję że komuś pomogę
Pozdrawiam

monkeytree 07-05-2011 13:49

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
Cytat:

Napisał kaczozord (Post 1369974)
Kup sobie jakąś używkę @janosiklca. Sprawdź ją zaraz po kupnie pod sklepem lub na szrocie. Szkoda grzebać w tym przełączniku, jak za 40-50zł kupisz inny w dobrym stanie.

Mam wspomniany problem z niedziałającym spryskiwaczem przednim. W warsztacie stwierdzono, że muszę wymienić przełącznik, ale mechanik mówił, że będzie trzeba wymienić cały zespolony mechanizm (razem z przełącznikiem kierunkowskazów). Czy nie wystarczy wymiana tylko tej prawej strony? Szczególnie, że na szrotach i aukcjach sprzedawane są lewa i prawa oddzielnie. Czy nie będzie problemu z podłączeniem tylko jednego przełącznika?

zeberko 07-05-2011 20:03

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
Wymień tylko prawy przełacznik i zmień mechanika.

barteks2 30-07-2011 20:46

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
Jak sprawdzić poziom płynu do spryskiwacza?

moons 30-07-2011 21:03

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
Jeśli nie masz komputera pokładowego to tylko dolewając płyn :) Jeśli coś się da dolać to znaczy że trochę brakowało. Natomiast jeśli jest komp to na nim jest kontrolka niskiego poziomu płynu.
Pozdrawiam

dany1982 27-10-2011 22:27

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
Podepne sie do tematu.
Nie dziala spryskiwacz z przodu i z tylu ,natomiast wycieraczki dzialaja. Pompke spryskiwacza wymienilem na nowa i zadnych zmian. Pomimo, ze jestem poczatkujacym "mechanikiem-amatorem" to chyba nie ma mozliwosci zeby zle wymienic pompke . Co moze byc jeszcze przyczyna awarii ?
Z gory dziekuje za pomoc.

kulka_1979 07-07-2013 12:52

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
Witam,

odgrzeję trochę temat. Choć troszkę w innej kwestii. Ostatnio wyświetlił mi się komunikat "niski poziom płynu spryskiwaczy". Niestety nie zdążyłam uzupełnić tego płynu i użyczyłam autka do prowadzenia koledze, który uruchomił spryskiwacze (kilkakrotnie). Po przejażdżce powiedział, że nie działają mi spryskiwacze - więc odparłam, że nie mam płynu i to dlatego. Pojechałam na stację i kupiłam płyn - zalałam prawie pod korek i niestety spryskiwacze nie działają . I tu moje pytanie - co jest przyczyną ich niedziałania? Czy coś się spaliło? Czy coś trzeba wymienić ? a może podpiąć pod kompa i wykasować jakiś błąd? I oczywiście jak przywrócić sprawność spryskiwaczom???
Za wszystkie sugestie bardzo dziękuję i pozdrawiam wszystkich forumowiczów

kulka_1979

maciejka11 05-09-2013 22:02

Pomka spryskiwacza? czy Manetka?
 
Od razu pisze, tak czytałem tematy, ale do rzeczy,...

przestał działać spryskiwacz przedniej szyby, po naciśnięciu przycisku na manetce włączają się wycieraczki ( 3 ruchy ) ale nie leci płyn i w ogóle nie słychać pompki.

wyczytałem, że pompka i wycieraczki są połączone jednym obwodem, więc jeśli po naciśnięciu przycisku wycieraczki chodzą a pompka nie to...

jest walnięta manetka? czy pompka?

Pytanie banalne, ale wole zapytać niż robić niepotrzebną robotę i np., wymienię pompkę na nowa, a się okaże ze manetka jest do wymiany albo czyszczenia albo odwrotnie :wink:

Jeśli ktoś miał podobny problem i wie od czego zacząć będę wdzięczny za
pomoc

Marek 06-09-2013 06:49

Odp: Pomka spryskiwacza? czy Manetka?
 
Cytat:

Napisał maciejka11 (Post 2071295)
Od razu pisze, tak czytałem tematy, ale do rzeczy,...

Na przyszłość jak znajdziesz jakiś temat pasujący do Twojej usterki to się w nim dopisz. Na forum nie dublujemy tematów. Twój post dołączyłem do istniejącego już tematu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.