Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Pulsujące światła po odpaleniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257771)

Slawko 22-08-2023 20:33

Odp: Pulsujące światła po odpaleniu
 
Takie wytarcie to jeszcze nie wytarcie, jeszcze z 50k km zostało :)
Jak masz czas to wymień ten komutator, kosztuje grosze, ewentualnie potraktuj papierem ściernym lub pilnikiem aby z kształtu rowka takiego |_| zrobić taki \_/. Wtedy szczotki nie będą się "zacinać" w rowku. A szczotki w jakim masz stanie?

Ja też wymieniałem swój alternator bo u mnie szczotki wyparowały a rowki dwa razy głębsze. Też kupiłem używkę 150A, ale przed zamontowanie rozkręciłem go i dokładnie obejrzałem. Też miał rowki, ale tak max 0.3mm. Dodatkowo przeszlifowane go papierem tak aby zmienić kształt rowków i je zminimalizować.

kubaw20055 22-08-2023 20:47

Odp: Pulsujące światła po odpaleniu
 
Szczotki sa jeszcze w miarę dobrym stanie. Na wyłączonym silniku wszystko jest super. Po uruchomieniu zaczyna się pulsowanie świateł. Wraz z migotaniem świateł pojawiają się zakłócenia obrazu z kamery co dodatkowo irytuje. Spróbuje przeszlifowac te rowki, chociaż nie wiem czy problem nie tkwi gdzieś głębiej w alternatorze :(

Slawko 22-08-2023 21:06

Odp: Pulsujące światła po odpaleniu
 
Ja tam widzę trochę tłustego syfu, spróbuj to wszystko przemyć jakimś izopropamolem. Czoło szczotek też czymś odtłuszczającym potraktuj.
A szczotki ile wystają? Powinny ponad połowę otworu zasłaniać.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kubaw20055 23-08-2023 08:00

Odp: Pulsujące światła po odpaleniu
 
Szczotki wystają z obudowy do około połowy, więc chyba są w normie. A montowałeś od razu ten alternator 150A i też na nim miałeś to pulsowanie, a po wymianie zużytych elementów wszystko wróciło do normy czy od razu go rozebrałeś przed montażem?

Slawko 23-08-2023 08:14

Odp: Pulsujące światła po odpaleniu
 
2 załącznik(i)
Pulsowało mi tylko na starym który w pewnym momencie padł i ledwo do domu dojechałem. "Nową" używkę kupiłem 150A, stary był 120A. Przed zamontowaniem umyłem i rozebrałem aby zobaczyć jakie cudo kupiłem. Był prawie nowy i tak jak pisałem wcześniej wytarcia były minimalne, wystarczyło papierem trochę przetrzeć i prawie znikły a szczotki zakrywały prawie cały otwór.
Po zamontowaniu tego nowego pulsowanie zniknęło jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Bump: w załącznikach mój stary altek

Bump: Jako że nie miałem wcześniej doczynienia z alternatorem że sterowaniem po LIN to go wykluczalem bo miganie nie miało żadnego związku z obciążeniem i obrotami silnika i tworzyłem różne teorie. Dzisiaj, jak już zrozumiałem istotę tego sterowania wraz z BMSem to wiem, że wszystkie były durne.

kubaw20055 23-08-2023 08:40

Odp: Pulsujące światła po odpaleniu
 
No właśnie, zmiana prędkości obrotowej silnika nie wpływa na to migotanie. Znając moje szczęście, kupiłem tak samo "sprawny" alternator jak mój poprzedni:/

Slawko 23-08-2023 08:43

Odp: Pulsujące światła po odpaleniu
 
Jak oczyścisz komutator do żywej miedzi, umyjesz, będzie ok

kubaw20055 24-04-2024 10:46

Odp: Pulsujące światła po odpaleniu
 
Panowie, zaobserwowałem w ostatnim czasie przeciwieństwo problemu opisanego w tym temacie. Mianowicie przy wyłączonym silniku zauważyłem niejednostajne podświetlenie niektórych elementów w samochodzie. Np. podświetlenie daszków przeciwsłonecznych świeci raz mocniej, raz słabiej, to samo dzieje się w lampkach od spodu lusterek zewnętrznych:/ Co to może być?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.