Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] Doinstalowanie modułu BT/VC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=63841)

Bialy837 01-05-2024 17:37

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
A więc, zamówiłem moduł 212, po przewertowaniu kilkudziesięciu stron w poszukiwaniu info między 112 i 212 wyszło mi że większej mogę podpiąć 212.
Wymieniłem moduł no i pojawiło się info o aktualizacji modułu bvc, następnie pojawiły się problemy, nie odpala mi CD, klikając przycisk w moim FXie mam tylko na ekranie AUX In, konwers pokazuje CD aktywne u nawet pokazuje co jest na płycie, ale nie odpala, radio raz działa i da się włączyć,.drugim razem nie ma i przycisk nie reaguje, navi,mapy i pozostałe przyciski działają. Streaming oczywiście tez się nie pojawił, ale to pewnie do odpalenia przez kompa, no ale martwi mnie to CD i radio bo coś nie styka gdzieś, ktoś miał podobnie?

EDIT: Będę naprawdę wdzięczny jeżeli ktoś ma jakiekolwiek informacje, gdzieś w jakimś archiwum jakiegoś forum mi mignęło że moduł 212 i FX mogą się nie lubić, ale to była tyko wspominka żeby przeszukać forum bo już temat kiedyś był, niestety w archiwum nie ma szukajki

barwa73 16-05-2024 12:41

Moduł bluetooth dołożony i nic nie słychać.
 
Witajcie. Potrzebuję pomocy. Dołożyłem moduł (z końcówką 212-AB) do radia Blaupunkt NC SD. Telefon się ładnie paruje z BT, ale przy próbie zadzwonienia - nic nie słychać. Nie słychać też muzyki poszczonej z YT, choć widać, że muzyka idzie (widać po czasie trwania utworu).

Czy ktoś wie, co może by przyczyną, że nie słychać..?

Proszę o pomoc.

Antej 16-05-2024 12:56

Odp: Moduł bluetooth dołożony i nic nie słychać.
 
Dołożenie
-212- zupełnie bezsensowne, tylko przy parowaniu z telefonem usłyszymy polskiego lektora.

Cytat:

Napisał barwa73 (Post 3493127)
. Telefon się ładnie paruje

Oznacza tyle ze CAN i zasilanie działa.
Reszta wiazki do weryfikacji.
Schemat wiązki jest inny dla NXów, także trzeba się przyłożyć przy produkcji.

barwa73 17-05-2024 12:34

Odp: Moduł bluetooth dołożony i nic nie słychać.
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3493129)
Dołożenie
-212- zupełnie bezsensowne, tylko przy parowaniu z telefonem usłyszymy polskiego lektora.

Nie zależy mi na Polskim lektorze. Gdzieś ktoś kiedyś pisał, że jak chcę mieć streaming np z YT - to moduł 112 na to nie pozwoli a jedynie 212.

Czy możesz podpowiedzieć gdzie szukać..?

Antej 17-05-2024 14:22

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
112 jest jak najbardziej wskazanym modułem BT

Czego szukać?

Skąd mam wiedzieć co zostało zrobione a co spaprane?

Nie dalej jak wczoraj, robiąc wręcz "maszynowo" wiązki do BT sam się złapałem na tym że zamieniłem polaryzację w mikrofonie.
Na szczęście u mnie faza testów wyklucza produkcję bubla, czyli musi działać.

barwa73 17-05-2024 16:07

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
Ok. Więc każdy moduł 112 będzie pozwalał na streaming?

W aucie mam Blaupunkt NX SD. Mikrofon jest - bo da się wydawać komendy głosowe w języku angielskim, jest też przy kierownicy manipulator. W podłokietniku nie ma gniazda USB, ale jest AUX.
Nic tam nie było robione - więc jeszcze nie jest spaprane :)

P.S.
A może masz w swoich zbiorach moduł do sprzedania..? :)

Bialy837 18-05-2024 13:07

Odp: Moduł bluetooth dołożony i nic nie słychać.
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3493129)
Dołożenie
-212- zupełnie bezsensowne, tylko przy parowaniu z telefonem usłyszymy polskiego lektora.

Mógłbyś rozwinąć myśl dlaczego 212 są bezsensowne?

Komorowscy 18-05-2024 13:12

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
W przypadku NX'a mamy do wyboru jedynie języki zapisane w NX'e, gdzie pomimo 5 czy 6 języków - nie ma do wyboru jęz. polskiego.

Bialy837 18-05-2024 18:11

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
Czyli do radia FX 212 nie powinno sprawiać problemów?

Antej 18-05-2024 19:13

Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC
 
Będzie działać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.