Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Wrażenia z jazdy nowym modelem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286065)

CHARONSKI 19-04-2019 12:50

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Nie mogę nawet na blasze baku zaoszczedzili 0,03euro:D:lol:

Ze_ja 19-04-2019 13:25

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Obstawiam raczej, że mniejsze baki to nie tyle cięcie kosztów blachy, co skutek pogoni za konkurencją w temacie pojemniejszego bagażnika i wiekszej ilości miejsca z tyłu, a to były karygodne bolączki Mk3 (mniej miejsca w środku, niż w Mk2 a bagażnik nie chciał urosnąć). Mk4 to poprawiło, ale... przy niewielkim zwiększeniu wymiarów zewnętrznych, zmniejszyli chociażby bak.
Zabieg znany z małych crossoverów, które przez spore nadkola i pękatą budę robią się ciasne i mają małe bagażniki, więc producenci zaczynają tam wrzucać 40l zbiornik i kanapa jest ciut niżej, podłoga bagaznika też i już w pojemności kufra mogą dać 4-kę z przodu.

weuek 19-04-2019 13:43

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał CHARONSKI (Post 3120990)
Nie mogę nawet na blasze baku zaoszczedzili 0,03euro:D:lol:

Z blachy to chyba już laaata nie robią baków...

AdoKrycha007 19-04-2019 14:34

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Dokładnie. Zmniejszenie baku - kolejne, bo już MK3 miał mniejszy - to po prostu wymóg konkurencji, która miała więcej miejsca w środku itp własnie przez mniejsze baki - post wyżej opisał wszystko dobrze @Ze Ja

CHARONSKI 19-04-2019 16:06

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Sorry ,jak nie jest blachy to przepraszam 0,01 euro:).Czy 6 litrów jest zauważalne przy 500litrach,nie żartujcie.Więcej miejsca jest miedzy innymi dlatego ,ze zrobili deske z przodu tak małą,jak w samochodach sprzed 25 lat np. opel astra.Wedlug miary z przodu na szerokość jest chyba o 2 cm mniej niż w mk 3

forger 19-04-2019 16:10

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał Ze_ja (Post 3121003)
... przy niewielkim zwiększeniu wymiarów zewnętrznych, zmniejszyli chociażby bak.
Zabieg znany z małych crossoverów, które przez spore nadkola i pękatą budę robią się ciasne i mają małe bagażniki, więc producenci zaczynają tam wrzucać 40l zbiornik [...].

Właśnie obserwuję to od jakiegoś czasu i szukając nowego samochodu patrzę też na bak. Przyjąłem, że okolice 50 to już w miarę OK. W Focusie w benzynie jest 52.

kacper69 19-04-2019 17:26

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Dziwne czemu do focusa diesla 1.5 nie dali tego zbiornika do do wersji benzynowej.
Może po lifcie to zrobią? Będzie się wtedy Ford miał czym chwalić.
Dla mnie pojemność zbiornika paliwa a co za tym idzie zasięg i częstotliwość tankowania ma kapitalne znaczenie. Bo szkoda życia na stanie w kolejkach do dystrybutorów paliwa , a potem w kolejce do kasy.
Gdy planuje wyjazd w trasę, przy której nie ma stacji koncernu z którego mam kartę paliwową, to jest to dla mnie kłopot, że muszę zjeżdżać z trasy w celu poszukiwania "mojej" stacji. Lub też jestem czasami zmuszony do zatankowania paliwa na stacjach autostradowych , a tam litr ON bywa droższy nawet do 50 gr , od paliwa ze stacji poza autostradą.
Ogólnie mały zbiornik przekłada się na większe koszty eksploatacyjne.

jvc 19-04-2019 17:41

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
W Mondeo mk5 zbiornik ma 60 litrów w dieslu a w Mondeo mk4 miał 70 litrów.
Więc widocznie jest taka tendencja, nie tylko w focusie.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

CHARONSKI 19-04-2019 18:13

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Oczywiscie tendencja do oszczędnosci kosztem klienta,niech się martwi nie ich sprawa .Ale niestety gorsze jest to ,że niektórzy w to uwierzyli ,że 3 litry w benzynie i 6 litrów w dieslu spowodowało powiększenie wnetrza:),a zapomnieli ,ze samochód jest o kilkanaście centymetrów dłuższy i w związku z tym bak nie ma zadnego wpływu na wielkość wnetrza

playlikeapro 19-04-2019 20:15

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Takie głupie pytanie. Focus z A8 ma apkę do zdalnego odpalania auta żeby np ogrzać wnętrze. Czy wiecie czy działa to też w drugą stronę i w lecie odpali klimę ( logiczne ale czy dla forda :))


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.