Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Fotorelacje z napraw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=163)
-   -   [naprawa] Kasowanie, usuwanie luzów maglownicy Mondeo MK4 - fotorelacja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=212971)

kaniur 07-08-2019 14:24

Odp: Kasowanie, usuwanie luzów maglownicy Mondeo MK4 - fotorelacja
 
Czy ktoś próbował dotrzeć do śruby regulacyjnej wzdłuż drążka kierowniczego, czy istnieje taka możliwość?

koszka 07-08-2019 15:11

Odp: Kasowanie, usuwanie luzów maglownicy Mondeo MK4 - fotorelacja
 
obejrzyj na zdjeciach przekładnie. Moim zdaniem wzdłuz drążka nie dotrzesz.

Juzek 07-08-2019 15:30

Odp: Kasowanie, usuwanie luzów maglownicy Mondeo MK4 - fotorelacja
 
Nie dotrzesz. Tylko od spodu

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

mariocom 10-08-2019 20:22

Odp: Kasowanie, usuwanie luzów maglownicy Mondeo MK4 - fotorelacja
 
U mnie luz powstał po wymianie drążka kierowniczego. Pewnie mechanik dał ciała. Odkrecal drążek francuzem nic nie blokując i po calej operacji pojawil sie luz :(. Pewnie jest jakas inna technika odkrecania/dokrecania drążka tak aby nie krzywdzic maglownicy wiec polacam innym ostrożność.
Właśnie skończyłem kasowanie tego luzu, operacja wykonalna bez odkrecania czegokolwiek poza osłoną silnika. Przydają sie chude ręce i krotki powyginany klucz.
Podpowiedzi:
- najpierw trzeba zdjac czerwony pierścień z zielonej plastikowej śruby gdyz skutecznie blokuje on dostep dla klucza - wystarczy podwazyc srubokretem i schodzi.
- pchalem rękę wzdłuż wydechu po jego lewej stronie
- uzylem krótkiego klucza oczkowego szlifowanego bo byl za gruby i sie nie mieścił

Robert_Taki 05-09-2019 22:59

Odp: Kasowanie, usuwanie luzów maglownicy Mondeo MK4 - fotorelacja
 
Cytat:

Napisał Juzek (Post 3155120)
To zielone to śruba regulacyjna. Rozmiar 17

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Trudno tą srubę nazwać regulacyjną, gdyż posiada kołnierz i nie da się jej wkręcić. U mnie poszła ćwierć obrotu.
Może to tylko zaślepka i pod nią znajduje się metalowa śruba reulacyjna?

Temat sruby ogarnięty. Sruba nie ma zadnego kołnierza i powinna się wkręcać do oporu. U mnie się zablokowała i dalej nie poszła. Zjechał się plastik na klucz 17 i było po zawodach. Srubę wymieniłem na metalową(aluminium) i dokręciłem ile było trzeba.
Dla lepszego dostępu do sruby nalezy odkręcić dwie śruby mocujące maglownicę do sanek i ją podważyć do góry.Wtedy dostęp jest o wiele lepszy.

maxpayne34 20-10-2019 17:35

Odp: Kasowanie, usuwanie luzów maglownicy Mondeo MK4 - fotorelacja
 
Ja u siebie też próbowałem skasować luz tą srubą, ale się nie udało, nawet nie drgnęła. Obrobiła się i naeet nabita oczkowa 16-nastka nie dała rady i się obracała na tym plastiku. Pytanko, gdzie można dostać metalową śrubę? Mechanicy wolą regenerowaną wstawić niż się bawić z tym plastikiem

koszka 20-10-2019 18:00

Odp: Kasowanie, usuwanie luzów maglownicy Mondeo MK4 - fotorelacja
 
Kazdy ogarniety tokarz taką zrobi.

wkg 10-09-2020 19:41

Odp: Kasowanie, usuwanie luzów maglownicy Mondeo MK4 - fotorelacja
 
Odkopię temat:

Czy gdzieś między Łodzią a Warszawą jest sprawdzony warsztat który potrafi mi tą zielona śrubą skasować luz na maglownicy ?
Ktoś robił z forumowiczów ?

W

Endriu44356 28-11-2020 15:30

Odp: Kasowanie, usuwanie luzów maglownicy Mondeo MK4 - fotorelacja
 
4 załącznik(i)
Witajcie. Odgrzeje trochę dla zainteresowanych.
Ja u siebie w Galaxy kasowałem luz na maglu i iest to do zrobienia bez kanału i dało się bez odkręcania. Auto na lewarku w Garażu, klucz 17 i do roboty. Było trochę gimnastyki ręką ale poszło �� poniżej wklejam kilka zdjęć

Balian8 13-08-2022 16:16

Odp: Kasowanie, usuwanie luzów maglownicy Mondeo MK4 - fotorelacja
 
Miałem duży problem z dokręceniem tej śruby ale jakoś się udało.... Dokrecilem tak 1/2 do 3/4 obrotu śruby ale cholera to wystarczyło żeby spowodować, że kierownica nie odbija po zakrętach. Czyli trzeba z powrotem odkręcić ale tu jest o dziwo problem, nie idzie tego zrobić. Coś mi mówi, że to ta czerwona "obejma" trzyma. Czy da rade trochę poluzować te śrubę bez zdejmowania obejmy? Bo boje się, że jak ja zdejmę to nie założę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.