Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] BLIS - dokładanie i aktywacja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=266491)

Malchiki 17-05-2019 17:50

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Dzieki. A jesli chodzi o lusterka to dobrze odczytuje ze wtyczka Pin 9 i 10? Pytam bo na schemacie jest C1-1 i C1-2, ale obok numer c5pm31a-9 i podobnie 10

referee 17-05-2019 18:08

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
C1-1 i C1-2 to wtyczka jaka idzie do DIODY w lusterku.
9 i 10 to wtyczka 12 pinowa łącząca lusterko z resztą świata (samochodu) - wiązką drzwiową.

zmulim 03-09-2019 18:01

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
1 załącznik(i)
Witajcie. Ja również podepnę się pod temat. Z ciekawości zerknąłem dziś pod zderzak tylny i z prawej strony ukazało mi się takie złącze jak na foto. Czujniki cofania mam z opcja park assistanta (6 czujników na tylnym zderzaku). Czyżby to była wtyczka do wiązki BLIS?

Grzegorz MX 04-09-2019 07:58

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Cytat:

Napisał zmulim (Post 3170100)
Witajcie. Ja również podepnę się pod temat. Z ciekawości zerknąłem dziś pod zderzak tylny i z prawej strony ukazało mi się takie złącze jak na foto. Czujniki cofania mam z opcja park assistanta (6 czujników na tylnym zderzaku). Czyżby to była wtyczka do wiązki BLIS?

tak o ile po drugiej stronie jest identyczna i tak samo zaślepiona.

zmulim 04-09-2019 08:01

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Z drugiej strony nie mam czegoś takiego. Ale z tego co widziałem to chyba połączenie z wiązka główną jest tylko z lewej strony? Bo jak patrzyłem na wiązkę zderzaka z czujnikami cofania (6), wtyczką do keylessa i wtyczkami do radarów BLIS to ona miała tylko jedną wtyczkę podłączeniową do instalacji wchodzącej od bagażnika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Grzegorz MX 04-09-2019 11:02

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Cytat:

Napisał zmulim (Post 3170241)
Z drugiej strony nie mam czegoś takiego. Ale z tego co widziałem to chyba połączenie z wiązka główną jest tylko z lewej strony? Bo jak patrzyłem na wiązkę zderzaka z czujnikami cofania (6), wtyczką do keylessa i wtyczkami do radarów BLIS to ona miała tylko jedną wtyczkę podłączeniową do instalacji wchodzącej od bagażnika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

wg mnie wiązka do PDC jest zinregrowana z BLISem w niektórych modelach, ale wg mnie nie występuje osobno.

U mnie jest pojedyncza na 4PDC bez wyprowadzeń pod blis.

Sugestia 1: zobacz jakie piny masz zajęte w tym połączeniu do PDC na pierwszym planie i zobacz na schemacie jakie przewody jakie mają funkcje.

Sugestia 2: zanim zainwestujesz w koszyki i radary + wiązka = zobacz czy BCM wspiera BLIS, czy nie wymaga też zmiany.

zmulim 04-09-2019 11:27

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
1 załącznik(i)
Zgadza się, wiązka raczej jest jedną częścią. Z tego co się orientuję to pojedyncza wiązka na 4 PDC na pewno nie ma opcji park assistant - tu potrzebne są dodatkowe dwa złącza na czujniki boczne. U mnie w samochodzie mam wiązkę na 6 czujników bo mam park assistanta oraz keyless. Brak natomiast wtyczek do BLISA. Mówię tu cały czas o wiązce zderzaka. Musiała by być taka jak na tym foto, dobrze myślę?

Mnie głównie chodzi o info o dalszej instalacji, bo wymiana samej wiązki zderzaka to pikuś. Chodzi mi głównie o potwierdzenie że to czarne zaślepione "coś" obok wtyczki czujników cofania, to nie jest właśnie wtyczka do BLIS. Widzę że wychodzi z tego 6 kabli. Wiązka którą pokazałem w załączniku też ma taką właśnie wtyczkę jedną. Może mi to ktoś potwierdzić? :)

Co do BCM mam go sprawdzony już dzięki koledze @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i ma on opcję BLIS, w zasadzie to podobno ma wszystkie funkcje.

kriski 04-09-2019 13:51

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - tak, ta zaślepiona mała wtyczka, jest do bliss-a...konkretnie do zasilania. Natomiast przewody CAN, są wpięte do tej samej wtyczki, co czujniki parkowania.

zmulim 04-09-2019 13:58

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Rozumiem. Czyli jest to niejako rozdzielone. Bo wtyczka BLISa ma 6 pinów, a ta od czujników ma z tego co widziałem aż 12. Tak więc power jedną wtyczką a sygnał drugą. Wiązkę mam już zamówioną właśnie taką jak na foto w poprzednim poście.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Filon69 04-09-2019 21:23

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Ja kupiłem radary z koszykami, z wiązką zderzaka i była osobną wtyczka od blisa. Mówię o lifcie... Na schematach też jest zaznaczone, że do Blisa jest osobna wtyczka (C421). Być może jest wersja bez czujników pdc i tylko samym blislem - i akurat taką trafiłem.

Akurat do blis potrzebne jest 6 pinów, przypadek? :-) a we wtyczce do pdc nie jest potrzebne zasilanie - same czujniki są bezpośrednio łącząne z modułem pdc. No chyba, że ktoś ma key-less, tam nie wiem czy antena musi mieć zasilanie.

Ja obstawiam, że na 99% jest to wtyczka od blisa... Ale masz szczęście z tymi wiązkami - zazdroszczę :-) https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...82d4273fb8.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...2dc1b7dd66.jpg

Wysłane z mojego H8324 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.