Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kosmetyka samochodowa (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=181)
-   -   Chińska powłoka ceramiczna Mr FIX 9H (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=272037)

gusiak11 24-04-2019 21:21

Odp: Chińska powłoka ceramiczna Mr FIX 9H
 
slawomirro

gdzieś coś tam Ci sie o uszy obiło ale w jednym zdaniu coś komuś proponujesz ''trzy słowa'' dalej sam sobie zaprzeczasz... myjemy auto bezdotykowo/ nie myjemy auta na uatomacie... itp... chcąc głosić jaką wiedzę najpierw trzeba sprawdzić parę rzeczy
Myjnia automatyczna nie wiele różni się od bezdotyku, w automacie nasz lakier niszczą szczotki, w bezdotyku albo bardzo agresywna chemia albo mikroproszek... jego działanie podobne jest do zmywarki w dom, po umyciu kufla czy szklanki z nadrukiem nic sie nie stanie ale po 20stym myciu napisów prawie nie widac....

Co do warstwowania, są powłoki pozwalające się wastwować ale nie spotkałem jeszcze takiej gdzie kolejną warstwę sie kłądzie po kilku min.....zazwyczaj jest to od 1,5h nawet do 12h ale to juz kwestia użytej powłoki .... na zaś polecam doczytać to i owo :)

slawomirro 07-05-2019 15:56

Odp: Chińska powłoka ceramiczna Mr FIX 9H
 
Cytat:

Napisał gusiak11 (Post 3122920)
chcąc głosić jaką wiedzę najpierw trzeba sprawdzić parę rzeczy
Myjnia automatyczna nie wiele różni się od bezdotyku, w automacie nasz lakier niszczą szczotki, w bezdotyku albo bardzo agresywna chemia albo mikroproszek


Wiem, że prowadzisz swój wątek o detailingu auta i wszystko fajnie, ale ja również się w to bawię, choć nie robię wątku :D
Ty masz jakieś doświadczenia o tym, a ja mam inne.

Sam widzę że używasz bezdotykowej myjki, ale w domu. Ja i setki innych osób tego szczęścia nie mamy. Ja mieszkam w bloku
w mieście. Mam działkę, ale robienie ok 100km by umyć auto to bzdura. I niestety budują mi w okolicy S17, więc jest kurz i nie da
się przejechać potem autem czystym. Pozostaje więc automat (odpada bo rysuje lakier), myjnia ręczna gdzie ktoś myje
(drogo i też bezdotykowo w I etapie mycia) i samodzielna bezdotykowa (tania i jak się używa z głową, to lakier się nie niszczy).




.

gusiak11 07-05-2019 17:35

Odp: Chińska powłoka ceramiczna Mr FIX 9H
 
Cytat:

Napisał slawomirro (Post 3127957)
Sam widzę że używasz bezdotykowej myjki, ale w domu. Ja i setki innych osób tego szczęścia nie mamy.

W takim razie zwracam honor i przepraszam ale na zaś trzeba się nie co bardziej precyzyjnie wypowiadać, bo 95% czytających między innymi ja z wypowiedzi Twojej wywnioskowała że jedziesz na bezdotyk i używasz kolejno 4 programów od mikroproszku zaczynając.

dziubek123 09-05-2019 06:04

Odp: Chińska powłoka ceramiczna Mr FIX 9H
 
Cytat:

Napisał damiancd (Post 3122539)
glinkowanie po korekcie lakieru O_O? w jakim celu? Powłoka najlepiej będzie trzymać się na gładkim lakierze, dlatego poleca się zrobić korektę przed jej nałożeniem

Glinkuje się gdy lakier nie jest gładki. Łatwo to wyczuć gołą ręką.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

damiancd 09-05-2019 18:57

Odp: Chińska powłoka ceramiczna Mr FIX 9H
 
Jeżeli po korekcie lakier nie jest gładki to chyba coś poszło nie tak, i to mocno nie tak.

gusiak11 09-05-2019 21:07

Odp: Chińska powłoka ceramiczna Mr FIX 9H
 
Cytat:

Napisał damiancd (Post 3128957)
Jeżeli po korekcie lakier nie jest gładki to chyba coś poszło nie tak, i to mocno nie tak.

I tak i nie....

Polerując auto rotacją da się zastąpić etap glinkowania polerowaniem, ale nie polecam bo cały syf którego nie zabrała glinka włązi w pada i polerujemy tym syfem ... hologramy murowane

Polerując auto DA mimo ze rysy usunięte nie ma takiej gładkości jak po rotacji cos za cos robota idzie szybciej ale to nie to samo :)

BTW ... proponuje przenieść te dywagacie do innego wątku bo sie budrel robi kolega założył wątek o chińskiej powłoce a my mu zaśmiecamy o ty czy o tamtym ....

dziubek123 23-06-2020 13:43

Odp: Chińska powłoka ceramiczna Mr FIX 9H
 
Panowie, jeszcze jedna uwaga. Zamieniłem samochód, znów wziąłem się za nakładanie powłoki. Tym razem pomyślałem że pójdę w "premium" hehehe.
Kupiłem Tenzi Q10 i SLS. Aplikacja banalna, tam gdzie źle dotarłem (w kątach drzwi) na drugi dzień byłem w stanie jeszcze dotrzeć. Ściereczka aplikatora po tygodniu była miekka (chińska na drugi dzień była skorupką). Auto kropelkuje jak szalone, ale nie mam wrażenia by było w najmniejszym stopniu chronione mechanicznie, szklistości też nie ma.

Bump:
Dodam jeszcze że auto (Focus) do teraz kropelkowało na masce, bagażniku i dachu, na drzwiach nie, nawet po myciu detailingowym.
Przez 4 lata samochód był myty tylko na bezdotyku i na początku co kwartał detailingowo (w ostatnim czasie raz na pół roku). Dzięki temu lakier przy odsprzedaży nie miał żadnych swirli, był gladki jak przy kupnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.