Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 1991-1994] Waga auta a system viatol. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=135521)

apus 27-02-2014 09:40

Odp: Waga auta a system viatol.
 
Cytat:

Napisał krzysiek16-18 (Post 2167539)
Posiadam transita na bliźniaku dmc 2900 i mam takie pytanie jeżeli ITD przeważy mnie i wyjdzie że załadowane auto waży 3300-3400 kg to jakie będą konsekwencje, nie wydaje mi się żeby potraktowali mnie ulgowo dla tego że nie przekroczyłem 3500 kg . Proszę o jakieś sensowne odpowiedzi .

Witam.
Jeżeli transport prowadzony jest pojazdem do 3,5 tony na chwilę obecną mandat to 500zł i przeładowanie busa (nie puszczą jak nie wyładujesz nadmiaru na inne auto). Sprawa się znacznie komplikuje, jeżeli ten sam bus jeździ w firmie która świadczy usługi transportowe pojazdami o DMC ponad 3,5 tony a więc podlega licencji. Wówczas, może zostać nałożony na firmę mandat znacznie wyższy (jak mnie pamięć nie myli to maksymalnie 15 tys.). Informacje te uzyskałem swego czasu od ITD - na ich stronie GITD podaje nr telefonów do kontaktu z inspektorami i można śmiało do nich zadzwonić i się dowiedzieć. Na chwilę obecną trwają prace legislacyjne i sytuacja może się zmienić - zmianie ma ulec wysokość mandatu za przeładowanego busa z DMC do 3,5 tony ale także może zwolnione zostaną z opłaty viatol samochody z DMC do 3,5 tony z ciągniętą przyczepką gdy masa zestawu przekroczy 3,5 tony.
Pozdrawiam

krzysiek16-18 27-02-2014 18:16

Odp: Waga auta a system viatol.
 
10% przeładowania od dmc czyli mogę przeładować 290 kg czy od ładowności??

wojtekjanus 27-02-2014 18:40

Odp: Waga auta a system viatol.
 
Cytat:

Napisał krzysiek16-18 (Post 2168039)
10% przeładowania od dmc czyli mogę przeładować 290 kg czy od ładowności??

Znalazłem taki link [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Z tego wynika, że wszyscy liczą tolerancje w odniesieniu do DMC... Więc w Polsce chyba też.

apus 27-02-2014 21:55

Odp: Waga auta a system viatol.
 
Cytat:

Napisał krzysiek16-18 (Post 2168039)
10% przeładowania od dmc czyli mogę przeładować 290 kg czy od ładowności??

Witam
Te 10 % w dyskusjach pojawia się, gdyż większość przywołuje przepisy dotyczące licencjonowanego transportu rzeczy pojazdami o DMC ponad 3,5 tony. Tam pojawiają się widełki jak dobrze pamiętam do 10 %, pomiędzy 10 a 20 % i powyżej (ale mogę się mylić). W przypadku pojazdu o DMC do 3,5 tony tolerancja wynosi tylko tyle ile wynika z błędu pomiarowego wagi. Waży się cały pojazd z ładunkiem więc odnoszą się do DMC.
Pozdrawiam

ziemek56 01-03-2014 22:31

Odp: Waga auta a system viatol.
 
Cytat:

Napisał apus (Post 2168219)
W przypadku pojazdu o DMC do 3,5 tony tolerancja wynosi tylko tyle ile wynika z błędu pomiarowego wagi. Waży się cały pojazd z ładunkiem więc odnoszą się do DMC.

; co nie oznacza 10% ale czasem tylko 5... Inspektor nie jest zobligowany żadnym przepisem !!! Czyta wagę i tylko uwzględnia jej tolerancję.

apus 02-03-2014 08:52

Odp: Waga auta a system viatol.
 
Cytat:

Napisał ziemek56 (Post 2169334)
; co nie oznacza 10% ale czasem tylko 5... Inspektor nie jest zobligowany żadnym przepisem !!! Czyta wagę i tylko uwzględnia jej tolerancję.

Witam
Dokładnie tak jak mówisz. 10 % dotyczy tylko i wyłącznie wysokości mandatu przy transporcie rzeczy pojazdami powyżej 3.5 tony - niektórzy niestety nie potrafią odróżnić dwóch rzeczy tj. transportu tzw. licencjonowanego od transportu nie wymagającego licencji tj. do 3.5 tony i wprowadzają w błąd.
Pozdrawiam

ziemek56 04-03-2014 22:47

Odp: Waga auta a system viatol.
 
Cytat:

Napisał apus (Post 2169427)
niektórzy niestety nie potrafią odróżnić dwóch rzeczy tj. transportu tzw. licencjonowanego od transportu nie wymagającego licencji

To się prawnie nazywa (dla nieobeznanych) transport gospodarczy - czyli przewóz (NIEZAROBKOWY) rzeczy na potrzeby własne przewoźnika lub osoby fizycznej.

Rafał A.(antek) 04-03-2014 23:16

Odp: Waga auta a system viatol.
 
tylko uwaga! przewóz na potrzeby własne i przewóz "prywatny" na użytek osoby fizycznej to też 2 różne rzeczy. Do przewozu na potrzeby własne potrzebne jest zezwolenie!

ziemek56 04-03-2014 23:22

Odp: Waga auta a system viatol.
 
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 2171140)
Do przewozu na potrzeby własne potrzebne jest zezwolenie!

Tylko w przedziale 3,5 do 7,0 tony. (poniżej 3,5 nie dotyczy; powyżej 7,0 nie przewiduje się [czyli nie wolno]) Ale nie wchodźmy zbyt szczegółowo w sprawę bo zamulimy innym komórki :619:

:) Jak Kto będzie potrzebował szczegóły lub subiektywną interpretację, to Nas znajdzie ...

Munos 07-07-2014 17:24

Odp: Waga auta a system viatol.
 
podlacze sie pod temat
Jade transitem z campingiem(zestaw powyzej 3,5t) z UK do Warszawy autostrada A2.
Czy musze miec wiatola?
Czy wystarczy tylko oplata za przejazd autostrada?
Przejazd jednorazowy w jedna strone


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.