Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=148376)

_Jaro 17-01-2012 18:19

Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Chciałem Was prosić o radę - co może być potencjalną przyczyną drgań silnika przenoszących się na karoserię, jak i kierownicę w Fordzie Mondeo MK4 (2.0 TDCI, rok 2009, przebieg 85000 km).

Objawy są następujące:
1) na biegu jałowym odczuwalne są mocniejsze niż w innych egzemplarzach tego samochodu wibracje na kierownicy jak i na karoserii - potwierdził to pracownik serwisu Lipski w Warszawie.
2) dodatkowo przy obrotach ok.1400 i 2200 (zarówno stojąc jak i jadąc, z włączonym i wyłączonym sprzęgłem) silnik wpada w wibracje, które czuje się na karoserii, jak i na kierownicy? Mają one podobny charakter jak te, gdy są źle wyważone koła - kierownica zaczyna lekko falować/wibrować (ale przypomnę, że zarówno stojąc, jak i jadąc ten objaw jest dokładnie taki sam).

Pracownik serwisu potwierdził, że wibracje są za duże jak na Mondeo. Stwierdził, że nie jest to koło dwumasowe i nie wygląda to na uszkodzenie poduszek silnika, natomiast stwierdził, że konieczne jest dalsze badanie przyczyn "na chybił trafił", za które oczywiście muszę zapłacić. Z doświadczenia wiem, że takie szukanie dużo kosztuje, a nie koniecznie przynosi pożądane efekty.

Czy ktoś się spotkał z takim problemem? Poleca jakiś warsztat w Warszawie? Będę wdzięczny za Wasze rady.

Strzeszku 17-01-2012 18:59

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Równie dobrze możesz mieć uszkodzony wtryskiwacz. W fordzie nie spotkałem się z czymś takim, ale w oplu silnik wpadał w wibrację już kilka tyś km przed całkowitym uszkodzeniem wtryskiwacza.

gandolfinek 17-01-2012 21:35

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Miałem podobne objawy, z tym że podczas jazdy mniej odczuwalne, ale stojąc to możnabyło drgawek dostać trzymając kierownice a deska warczała i drgała jakby audio na full było rozkręcone. Co najgorsze w serwisie nie mieli zielonego pojęcia o co kaman i najlepiej jak już znajdę przyczynę to żebym dał im znać bo mają jeszcze takie dwa jak mój. Sprawdzali wszystko (prawie) ale chyba nie za dokładnie, podejrzewali na koniec poduszki silnika (i słusznie jak sie później okazało) ale chyba tylko wirtualnie lub wizualnie, bo stwierdzili że jest okej. Po tym "wnikliwym badaniu" po jakims miesiącu podjechałem do mechaniorów od diagnostyki zawieszenia (takich "dziadków złota rączka") i stwierdzili że jest pęknięty jakis sworzeń od jednej z poduszek. Co się okazało wróciłem do serwisu aby to wymienić i jakie było zdziwienie że poduszka była równiesz uszkodzona, tylko dlaczego tego wcześniej nie zauważono? Przecież zapewniano mnie że podmieniano po kolei każdą z poduszek aby wyeliminować drgania. Po wymianie sworznia i poduszki wszystko wróciło do normy. Drgania ustały.

_Jaro 18-01-2012 08:26

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
OK, w takim wypadku podjadę do serwisu i poproszę o sprawdzenie/wymianę poduszek. Dam Wam znać czy udało się pozbyć problemu :)

multimen 18-01-2012 19:15

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
:) Dobrze wiedzieć !, a macie może drgania przy 130 km/h? mam mk4 2007 2.0 TDCI z przebiegiem ok 90tys. i na 18 " alusach byly straszne teraz na zimówkach prawie ich nie czuć, drgania mam dość odczuwalne poniżej 1500 obrotów wyczytałem że powodem drgań moze być też zużycie koła 2 masowego.

djmatheo 18-01-2012 20:06

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Cytat:

Napisał multimen (Post 1768553)
drgania mam dość odczuwalne poniżej 1500 obrotów wyczytałem że powodem drgań moze być też zużycie koła 2 masowego.

w MK3 takie wlasnie drgania byly spowodowane padajaca dwumasa, wiec to moze byc to :P

fatek 20-01-2012 20:26

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Cytat:

Napisał _Jaro (Post 1767911)
Chciałem Was prosić o radę - co może być potencjalną przyczyną drgań silnika przenoszących się na karoserię, jak i kierownicę w Fordzie Mondeo MK4 (2.0 TDCI, rok 2009, przebieg 85000 km).

Objawy są następujące:
1) na biegu jałowym odczuwalne są mocniejsze niż w innych egzemplarzach tego samochodu wibracje na kierownicy jak i na karoserii - potwierdził to pracownik serwisu Lipski w Warszawie.
2) dodatkowo przy obrotach ok.1400 i 2200 (zarówno stojąc jak i jadąc, z włączonym i wyłączonym sprzęgłem) silnik wpada w wibracje, które czuje się na karoserii, jak i na kierownicy? Mają one podobny charakter jak te, gdy są źle wyważone koła - kierownica zaczyna lekko falować/wibrować (ale przypomnę, że zarówno stojąc, jak i jadąc ten objaw jest dokładnie taki sam).

Pracownik serwisu potwierdził, że wibracje są za duże jak na Mondeo. Stwierdził, że nie jest to koło dwumasowe i nie wygląda to na uszkodzenie poduszek silnika, natomiast stwierdził, że konieczne jest dalsze badanie przyczyn "na chybił trafił", za które oczywiście muszę zapłacić. Z doświadczenia wiem, że takie szukanie dużo kosztuje, a nie koniecznie przynosi pożądane efekty.

Czy ktoś się spotkał z takim problemem? Poleca jakiś warsztat w Warszawie? Będę wdzięczny za Wasze rady.

ja mam to samo i kazdy rozklada rece:( dwumas zmieniony wtryski ok egr tez ,zawory cisnienia od turbo tez zmienione i dalej kupa:( chyba pojdzie do zyda na wakacje i honda chyba bedzie

setaszi 20-01-2012 21:50

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
myślę że powodem drgań jest poduszka na prawej podłużnicy czyli od strony paska, wizualnie może być OK ale jej właściwości mogą być już nie wystarczające do tłumienia drgań

fatek 27-01-2012 18:38

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
ma te same objawy co wy,jeden mechanik mi mowil ze to moze byc wina jakiegos walka wywazajacego jest on w misce olejowej starsze silniki hdi peugotowskie go mialy,a 2.0tdci nie jest pewien czy go ma.nie pchalem sie jednak w sprawdzanie tego bo trzeba miske zdejmowac i malo jest mechanikow co by sie tego podjeli,szukalem opisu lub schematu budowy tego silnika ale nie znalazlem.

mrk26 27-01-2012 23:04

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
o wałkach wyważających to słyszałem ale tylko w VW i Audi, a że w HDI to pierwsze słyszę, osobiście bym obstawial poduszke tę od góry co trzyma silnik.

Strzeszku 27-01-2012 23:27

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Wałki wyważające w głowicy ma silnik 2,2 hdi PSA i w Fordzie.

fatek 28-01-2012 16:47

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Cytat:

Napisał setaszi (Post 1769572)
myślę że powodem drgań jest poduszka na prawej podłużnicy czyli od strony paska, wizualnie może być OK ale jej właściwości mogą być już nie wystarczające do tłumienia drgań

zgadza sie kolego tylko te drgania bylyby odczuwalne z czasem coraz wieksze a zrobilem juz jakies 8 tysiecy i caly czas to samo,rusza lagodnie i nie zrywa,jest to tylko i wylacznie przy zakresie obrotow 1300- 1700,pozniej ustaje,ostatnio po przejechaniu 1800km non stop te drgania byly troche mocniejsze,a na drugi dzien byly juz mniejsze.nie mam juz sil do tego zlomu i jezdze az sie cos urwie w koncu.jak sie urwie to napisze co:)

wojtekp27 29-01-2012 03:35

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Witam
Ja bym jednak postawił na 2 masa. Mam te same objawy i niestety dwumas :oops:do wymiany. Radzę to sprawdzić bo niestety jeszcze skrzynia do tego dojdzie:(

fatek 29-01-2012 14:04

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Cytat:

Napisał wojtekp27 (Post 1773493)
Witam
Ja bym jednak postawił na 2 masa. Mam te same objawy i niestety dwumas :oops:do wymiany. Radzę to sprawdzić bo niestety jeszcze skrzynia do tego dojdzie:(

dwumas dobry do juz drugi:),wiec to nie od tego:(

fatek 02-02-2012 20:57

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
problem drgan zaczal sie w koncu powiekszac,przy gaszeniu i zapalaniu zaczyna karoseria lekko trzasc,ale jeszcze jezdze do wiekszych objawow,ale tak jak pisal kolega steszi(chyba)powodem tego moze byc gorna poduszka silnika moja wizualnie jest igla.nie mam gdzie teraz tego sprawdzic bo jestem za granica.a ktos z was usunal te drgania?

mrk26 03-02-2012 06:52

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Tak jak na nią patrzysz z góry to napewno igła ale jak byś ją wykręcił i sprawdził jak sztywna jest to by się okazało że już nie taka "igła" ,ja swoją sprawdzałem jak mi znajomy zmieniał razrząd i dla przykładu dal mi do porównania rozwalona to rozwalona z wierzchu też wyglądała "igła", na szczęście moja jeszcze dobra.

mirann 03-02-2012 15:15

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Witam - Ja bym sprawdził jeszcze koło 2-masowe napędzające pasek alternatora (tak jest takie jeszcze jedno w Fordzie) -można je obejrzeć zdejmując prawe przednie koło i po odpaleniu silnika (najlepiej na podnośniku) jeżeli będzie latać na boki ,to jest to -koszt takiego koła to ok 450 zł. -powodzenia miałem podobne objawy i pomogło

mrk26 03-02-2012 19:32

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Nie wiem czy dobrze piszesz bo kolega ma tu problem z Mondeo mk4, a te koło o którym piszesz o ile to te co napędza pasek(i to te co myślę) to samo zdjęcie koła go nie pokarze, trzeba jeszcze zdjąć plastkiowe nadkole i akurat to koło to tak jest dokręcone pneumatem przy zmianie rozrządu że prędzej da rade jajo znieść niż odkręcić to koło a co dopiero zobaczyć je luźne.

fatek 03-02-2012 21:18

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Cytat:

Napisał mrk26 (Post 1777098)
Nie wiem czy dobrze piszesz bo kolega ma tu problem z Mondeo mk4, a te koło o którym piszesz o ile to te co napędza pasek(i to te co myślę) to samo zdjęcie koła go nie pokarze, trzeba jeszcze zdjąć plastkiowe nadkole i akurat to koło to tak jest dokręcone pneumatem przy zmianie rozrządu że prędzej da rade jajo znieść niż odkręcić to koło a co dopiero zobaczyć je luźne.

koleczko zmienione tak i jak napinacz i pasek i alternator po przegladzie,tzn tumnik drgan tez nowy na nim zamontowany.wyeliminowalem podstawowe rzeczy a dalej telepie:569:,taki urok tego forda zaraz dostane bana jak wczoraj bo kapslowi sie postawilem:) dam znac jak cos wiecej mi wyjdzie chyba ze mody mnie wywala z forum........

fatek 03-02-2012 21:21

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Cytat:

Napisał mrk26 (Post 1776674)
Tak jak na nią patrzysz z góry to napewno igła ale jak byś ją wykręcił i sprawdził jak sztywna jest to by się okazało że już nie taka "igła" ,ja swoją sprawdzałem jak mi znajomy zmieniał razrząd i dla przykładu dal mi do porównania rozwalona to rozwalona z wierzchu też wyglądała "igła", na szczęście moja jeszcze dobra.

a jak wygladala rozwalona? opisz jesli mozesz z gory dzieki

jvc 04-02-2012 09:01

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
fatek jest coś takiego jak edycja postu, nie piszemy postu jeden pod drugim ;)

fatek 04-02-2012 21:23

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 1777315)
fatek jest coś takiego jak edycja postu, nie piszemy postu jeden pod drugim ;)

ucze sie jvcg:DD

mrk26 05-02-2012 10:07

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Cytat:

a jak wygladala rozwalona? opisz jesli mozesz z gory dzieki
Piszę z obserwacji i po konsultacji z moim mechanikiem :P
Po pierwsze jak odpalisz samochód maska do góry i zwróć uwagę na drgania w okolicy poduszki, jak będzie mocno latała to wiadomo że coś może być nie tak, druga opcja to podłożyć podnośnik pod silnik lekko go unieść dosłownie tylko tyle żeby trzymał silnik i wykręć poduszkę, w 2.0 TDCI to chyba trzy śruby(nie pamiętam chociarz wczoraj patrzyłem na silnik :P) jak ją wyciągnierz to dobra poduszka powinna być dość sztywna jak nią poruszasz i nie powinna wydawać żadnych "dziwnych" odgłosów, mam nadzieję że pomogłem :D

fatek 05-02-2012 10:55

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Cytat:

Napisał mrk26 (Post 1778057)
Piszę z obserwacji i po konsultacji z moim mechanikiem :P
Po pierwsze jak odpalisz samochód maska do góry i zwróć uwagę na drgania w okolicy poduszki, jak będzie mocno latała to wiadomo że coś może być nie tak, druga opcja to podłożyć podnośnik pod silnik lekko go unieść dosłownie tylko tyle żeby trzymał silnik i wykręć poduszkę, w 2.0 TDCI to chyba trzy śruby(nie pamiętam chociarz wczoraj patrzyłem na silnik :P) jak ją wyciągnierz to dobra poduszka powinna być dość sztywna jak nią poruszasz i nie powinna wydawać żadnych "dziwnych" odgłosów, mam nadzieję że pomogłem :D

dzieki wielkie za wskazowki to sie chwali:razz:

fatek 13-02-2012 17:17

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
no i w koncu zaczyna sie cos dziac:one: zaczyna szarpac przy ruszaniu ale jeszcze poczekam troche:027:

bodziofila 17-06-2012 12:58

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
odswiezam kotleta;) uporal sie ktos z tymi drganiami? mam podobne i zauwazylem ze czasem jak ruszam to slychac klekot zaworów czyzby lancuszek miedzy walkami rozrzadu byl juz wyciagniety?(moze od tego te drgania?)pasek rozrzadu tez nowy,poduchy wygladaja ok,dwumas wykluczam bo nowy,prace silnika tez bo heko mi go kalibrowal i lata super.moj przebieg to 196000tysi

arwidos 28-06-2012 19:36

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Witam wszystkich forumowiczów.
U mnie to samo, drgania silnika zaczynają się po redukcji na niższy bieg.
Nie wiem co jest przyczyną tego zjawiska.
Panowie proszę o poradę od czego zacząć diagnostykę!!!
Pozdrawiam!

nokitel 15-07-2012 11:58

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
u mnie jest dziwne niewielkie drżenie odczuwalne na kierownicy i całej karoserii na biegu jałowym tzn tak jak gdyby było za mało obrotów a gdy choć troszeczkę przygazuje to wszystko wracało do normy i przestaje. co to może być ?

wojt124 04-04-2013 14:58

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Witam
U mnie objawy jakie wystepowaly to wibracje na kierownicy niezbyt mocne,czasami lekko szarpal przy ruszaniu a po rozgrzaniu silnika drgania minimalnie mocniejsze jak przygazowalo sie silnikiem na biegu jalowym i nastepowal spadek obrotow to bylo slychac takie szuranie tarcie czegos w silniku.Po rozebraniu przez mechanika okazalo sie ze sprzeglo bylo na wykonczeniu wysprzeglik w rozsypce o kolo dwumasowe bylo cale rozklekotane mialo duze luzy . Po wymianie kola dwumasowego oraz sprzegla kompletnego wraz z wysprzeglikiem samochod chodzi jak zegarek zero drgan i nie trzesie silnikiem pelen spokoj :):)

tomaszek5pl 19-07-2013 18:07

Re: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
koledzy mi silnik drga przy 1300 i 2500 mam automatyczną skrzynie więc nie mam dwumasy
czy ktoś rozwiązał ten problem
pozdrawiam

tomaszek5pl 20-07-2013 09:31

Re: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
po diagnostyce komputerowej wymieniono sondę lambda i mniej dużo mniej drga

przejechałem ok 120 km i na włączonym klima-troniku drga jak wcześniej spróbuje podładować akumulator nie raz to pomaga: walczę dalej wymieniłem filtr paliwa wyczyściłem wtryski wymieniłem zaworek podciśnienia turbiny i dalej dalej się telepie !!!!!!!!pomocy !!!!!!!!!!pomocy!!!!!!!

szoster 24-11-2014 14:01

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Witam
Może niewiele to wniesie do dyskusji ale może komuś się przyda moja historia:
Mam wymieniony rozrząd (tj. łańcuch, napinacz i ślizgi), założyłem nowe wtryski oryginały i całe sprzęgło (tarcza, docisk, dwumasa i wysprzęglik) a mój mondek MK3 2.0 TDCI klekocze podczas przyspieszania tak jak klekotał przed naprawami, a przy zakresie obrotów 1500 - 2000 wyczuwam podczas jazdy wibracje.
Doszedłem więc do wniosku że na 99% za wszystkie klekotania i drgania odpowiedzialna jest klawiatura zaworowa. Po zdjęciu pokrywy zaworów (tej plastikowej) zauważyłem, że cztery koniki mają luz (sprawdzałem ręką) i tylko te się ruszały, reszta "klawiszy" sztywno opiera się na zaworach tak ja być powinno.
Analizując dalej stwierdziłem, że te poluzowane koniki nie trzymają ciśnienia oleju, które powinno regulować i eliminować luz zaworowy.
Duży LUZ zaworowy = klekotanie przy przyspieszaniu (obciążaniu silnika)
W związku z powyższym sądzę, że wibracje silnika w wyżej wymienionym zakresie obrotów spowodowane są przez zbyt późne otwieranie się tych zaworów z luźnymi konikami a także zbyt wczesne ich zamykanie.

Taka moja teoria - po wymianie koników opiszę czy ich wymiana pomogła.
PZDR

wgpol 24-11-2014 20:03

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
... u mnie też były drgania na kierownicy przy V 120km/h
pojechałem na wymiane uszczelniacza wału i po rozkręceniu skrzyni od silnika
okazało się, że dwumasa i sprzęgło się kończą:)
mam przejechane 150tyś km
cały czas się łudzę się że po zmianie kół drgania ustaną a innych objaw zużycia sprzęgłą i dwumasy nie zauważyłem..
może już ktoś miał nie szczęście wymieniać u siebie te części w 2,2 tdci 175km?
jaki to jest koszt części i gdzie zostały kupione bo na alledrogo i na znanych mi stronach nie mogę namierzyć...
sama wymiana to koszt 400-500pln
pozdrawiam

Strusiek1 07-01-2016 02:12

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Witam
mam taki problem z mondkiem MK4 że przy zimnym silniku jak odpalam go mam drgania, które przechodzą na kabinę.Trwa to około 15-25 sek. a jeśli trochę przygazuję na postoju to drgania te od razu ustępują. Podłączyłem komputer i wyszedł błąd PO135 coś z grzałką lambdy. Czy przez spalona grzałkę mogą być objawy drgania zaraz po odpaleniu bo po chwili przestają.
Proszę o pomoc:(

mario13021 15-01-2016 21:41

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Witam Panowie. Pojawil sie u mnie podobny problem. Minowocie wibracje pojawija sie nagle i tak samo nagle znikaja. Poczas jazdy ich nie czuc. Czuc je tylko na biegu jalowym. Na sprzegle wibracji nie ma. Wibracje czuc tylko na karoserii. Na kierownicy i lewarku nie czuc drgan. Rozwiazal ktos juz ten problem?

tnjk 14-02-2016 17:30

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Witam....ja mam automat i też odczuwam drgania......myślę,że zacznę od sprawdzenia opon....następnie poduszek pod silnikiem ...ale tak szczerze to nie mam pomysłu....

extremechef 16-02-2016 09:34

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
..u Mnie zdiagnozwalem wibracje na kole pasowym. Wibracje zanikaja przy dodaniu gazu i trzymaniu obrotow kolo 1000 i wyzej lub nawet jak wypala dpf tez wibracjii nie czuc. Po otwarciu maski zauwazylem ze te kolo gdy wlacony silnik chodzi lekko na boki i widac ze nie rowno sie kreci. Jakby bylo jest to kolo tez odpowiedzialne za eliminacje drgan. Serwis za pare dni, wiec wymienie i podam szczegoly.

maniunio 16-02-2016 10:30

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Ja u siebie wymieniłem koło pasowe na orginał ale wydaje mi się, że dalej lata delikatnie na boki. Wibracje oczywiście są pomimo wymiany dwumasy, poduszek, koła pasowego, paska klinowego, napinacza i rolki :/. Daj znać jak pójdzie po wymianie.

t.runo 16-02-2016 15:55

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
chyba tutaj jest na temat drgań. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lukasgb 23-10-2016 19:49

Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę
 
Witam koledzy, Pytanie zasadnicze czy ktoś uporał się z tymi drganiami? U mnie MK4 2.0 TDCI przebieg 219 kkm objaw drgania o bardzo uciążliwej częstotliwości tylko na wolnych obrotach, dwóch mechesów sprawdzał dwu masę i twierdzą że ok. pompa wtryskowa po remoncie w lutym (gwarancja i dokumenty potwierdzające zabieg) to ja tez wyeliminowałem. Nie wiem jak sprawdzić poduszkę ta góra od silnika - zwykłe sprawdzenie czyli pod windowanie silnika jak pracuje nic nie dało. Ostatnio jeszcze padł pomysł uszkodzonego wtrysku?. Proszę o jakieś konkretne sugestie lub info od kogoś komu udało się z podobnym tematem uporać. Dodam jeszcze że samochód chodzi jak należny nie ma żadnych błędów jest po hamowni i tak jak mam być jeśli chodzi o moc itd.
pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.