Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=88837)

Hashenty 15-01-2010 18:24

Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu
 
4 załącznik(i)
Witam. Zastanawiam się nad takimi felgami Toory. Bardzo ciężko dobrać do mondeo felgi, które będą do niego pasowały. Jest bardzo mało wzorów, które z nim współgrają (chodzi mi o wygląd). Bardzo fajne felgi ma w ofercie niemiecki Tomason, ale cena jest tu dużo wyższa. Szukałem po necie strony producenta toora.it, ale tam bieda z nędzą. Z drugiej strony naczytałem się też, iż podobno Toora zbankrutowała :/ Nie wiem, mniejsza o to. Czy jest ktoś kto bawi się w photo-shopie i wstawiłby mi te felgi do mojego mondka? Bo to jest kompletny bezsens, kupować felgi których się nawet nie przymierzyło. Poniżej zamieszczam najlepsze fotki, jakie udało mi się wyszperać. Od razu uprzedzam, że przeszukałem forum z zakresu VT i znalazłem tylko DJ BRABUSA, który niestety nie odpowiada nikomu na forum i nie mogę się z nim skontaktować. Kojarzę jakiś post, całkiem niedawno temu, że ktoś się zaoferował, aby przesyłać mu fotki i wskazówki odnośnie zmian, a on zrobi mały Virtual Tuning. Ale jakoś nie mogę odnaleźć tego wątku. Proszę o Wasze opinie względem tych felg - czy będą dobrze wyglądały na mondziaku, czy kicha straszna i lipa itd. itp. Słowem - Wasze komentarze, jakiego charakteru by nie miały.

SrebnaStrzała 15-01-2010 19:12

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Ile rodzajów felg tyle gustów. Jeśli ja bym miał kupować rozglądałbym sie za czymś w stylu:
http://www.felgi-opony.com/includes/...ti_e.jpg&w=220http://www.felgi-opony.com/includes/...xylo.jpg&w=220http://www.felgi-opony.com/includes/...dark.jpg&w=220http://www.felgi-opony.com/includes/..._ice.jpg&w=220http://www.felgi-opony.com/includes/...lack.jpg&w=220

Hashenty 15-01-2010 20:21

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Widzisz, właśnie to miałem na myśli. Wszystkie felgi które podesłałeś mi się podobają. Nie ma dyskusji. Teraz chodzi o to, które będą pasowały do auta. Wg mnie tylko te AEZ'a jakoś podejdą. Pozostałe głupio by wyglądały. Mondeo jest za masywne na takie szprychówki. Pasują raczej do jakiegoś lekkiego, sportowego auta.

pawel2910 15-01-2010 20:33

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Ja w tym tygodniu wyhaczyłem na allegro praktycznie nówki felgi dezent f 18" za 900zł :) i powiem ci że prezentują się świetnie, nie mogę się już doczekać lata kiedy będę mógł je założyć.
Dokładnie takie jak na tej fotce: http://www.felgi.pl/img/temp/dezent_f_QYR.jpg

Hashenty 15-01-2010 20:50

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
No to pogratulować. Teraz ponad drugie tyle na opony :D Wrzuć jakieś fotki jak je założysz.

pawel2910 15-01-2010 22:38

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Cytat:

Napisał Hashenty (Post 1333963)
No to pogratulować. Teraz ponad drugie tyle na opony :D Wrzuć jakieś fotki jak je założysz.

Oponki już są miałem kiedyś na innym aucie 18" felgi sprzedałem opony zostały praktycznie nówki były zakupione za 1000zł razem z felgami, fajnie jak czasami trafiają się okazje :) Felgi założę pewnie na wiosnę i postaram się wtedy wrzucić jakieś fotki. Co do felg przedstawionych przez ciebie w pierwszym poście to już dość długi czas stoją na allegro, mi one osobiście nie widzą się na mondku, z resztą w ogóle nie podobają mi się felgi o gęstym wzorze, ale to kwestia gustu, innym podobają się felgi 18 od wersji st, a dla mnie strasznie nie podobają się, i jeszcze umyć je to chyba trzeba szczoteczką do zębów :)

Rijndael 15-01-2010 23:46

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Cytat:

Napisał Hashenty (Post 1333930)
Widzisz, właśnie to miałem na myśli. Wszystkie felgi które podesłałeś mi się podobają. Nie ma dyskusji. Teraz chodzi o to, które będą pasowały do auta. Wg mnie tylko te AEZ'a jakoś podejdą. Pozostałe głupio by wyglądały. Mondeo jest za masywne na takie szprychówki. Pasują raczej do jakiegoś lekkiego, sportowego auta.

Ja bym poszukał jakichś pięcioramiennych, bardziej masywnych. Powinny wyglądać nieźle.

Hashenty 16-01-2010 10:00

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Cytat:

Napisał Rijndael (Post 1334100)
Ja bym poszukał jakichś pięcioramiennych, bardziej masywnych. Powinny wyglądać nieźle.

Też mi się podobają pięcioramienne. Tylko tych szprychowych póki co jest więcej do wyboru :/ Ale ciągle coś oglądam. Podrzucę jakieś fotki z st220.de i zaprezentuje co mi w oko wpadło.

Hashenty 16-01-2010 10:44

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
5 załącznik(i)
Dobra. Troszkę poszperałem. Tutaj wrzucę fotki z felgami, których wzór mi pasuje do mondka. W szczególności te tomasony mi się podobają, np na tym bordowym liftbacku.

Hashenty 16-01-2010 10:47

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
2 załącznik(i)
Tutaj odnośnie tych pięcioramiennych, co Rijndael napisał. Tylko 2 pasujące wzory udało mi się znaleźć. Poniżej zamieszczę inne fajne wzory, które wg. mnie do mondeo nijak nie pasują.

Hashenty 16-01-2010 10:48

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
5 załącznik(i)
Teraz te nie podchodzące:

Hashenty 16-01-2010 10:49

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
2 załącznik(i)
I ostatnie 2

sebapl01 16-01-2010 10:58

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Wszystko fajnie i pięknie tylko czy macie zamiar na takich kapciach jeździć po Polsce?
To jest trochę jak loteria- trafię dziś na dziurę czy może dopiero jutro ;)
Takie fele to tylko na dobre autostrady w Niemczech czy innym cywilizowanym kraju gdzie wszystko po czym się jeździ można nazwać drogą :D
Nie chcę was zniechęcać, bo naprawdę wygląda to fajnie ,ale... bałbym się założyć czegoś większego niż 16" żeby nie doznać wstrząsu mózgu czy czegoś podobnego :)

bambelo 16-01-2010 11:06

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Cytat:

Napisał Hashenty (Post 1334226)
Tutaj odnośnie tych pięcioramiennych, co Rijndael napisał. Tylko 2 pasujące wzory udało mi się znaleźć. Poniżej zamieszczę inne fajne wzory, które wg. mnie do mondeo nijak nie pasują.

... ja na przykład odnośnie pięcioramiennych masywnych kupiłem na lato 16-ki 7 cali ET 45 http://img188.imageshack.us/img188/9733/felgaf.jpg

Hashenty 16-01-2010 11:27

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Cytat:

Napisał sebapl01 (Post 1334234)
Wszystko fajnie i pięknie tylko czy macie zamiar na takich kapciach jeździć po Polsce?
To jest trochę jak loteria- trafię dziś na dziurę czy może dopiero jutro

Eeeee tam. A co, całe życie mam patrzeć na inne auta, np. na niemiaszków i im wiecznie pozazdraszczać? :] I tylko narzekać na nasze drogi? Wygląd i prowadzenie wszystko wynagradzają 10-krotnie :] Poza tym nie mieszkamy w Turcji czy Grucji. Jest coraz więcej dróg, po których bardzo przyjemnie się jeździ i w tej materii na prawdę duuuużo się zmieniło przez ostatnie parę lat. Ale my z przyzwyczajenia ciągle narzekamy :] Pozostaje faktycznie kwestia stanu dróg w miastach, wystających studzienek i kolein, popękanej nawierzchni, tutaj sytuacja niestety zmienia się w dużo mniejszym tempie. Ja nie zamierzam czekać 20 czy 30 lat na założenie 18". Chcę mieć banan na twarzy za każdym razem jak spojrzę na auto już od wiosny... ale nie 2030 roku :D

SrebnaStrzała 16-01-2010 12:34

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Według mnie 5 ramienne nie pasują do mondeo. W życiu bym do niego nie wsadził felg z szerokimi ramionami :)

jvc 16-01-2010 13:00

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Ja mam wprawdzie mk4 i felgi 17" Thomasona TN1 i moim zdaniem pasują ;)
http://img38.imageshack.us/img38/9910/img6243n.jpg

tomiscorpio 16-01-2010 13:03

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
wedlug mnie felgi do mondka musza byc masywne i wygladac poteznie.

Bo ramiona duza ilosc ok , ale pomalowane na czarni i tylko waskie paseczki widac.
To wyglada komicznie.

blotniki sa nadmuchane i wyeksponowane , ze jak ma to wygladac to 17 duze odadzenie felg.

Jak juz ramiona to wyrazne i masywne jak te [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] z kilka postow wyzej.

Reszta takich druciakow to sie nie nadaje.

SrebnaStrzała 16-01-2010 16:09

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Cytat:

Napisał tomiscorpio (Post 1334314)
Bo ramiona duza ilosc ok , ale pomalowane na czarni i tylko waskie paseczki widac.
To wyglada komicznie.
.

Z reguły w tak owe wyposaża się sportowe samochody. "szprychowe" felgi należą do luksusowych, z reguły są dużo droższe o zwykłych 5 ramiennych. St220 ma świetne felgi jak na obrazku po niżej. Potem jak się domyślam są te same felgi po fordowskim liftingu.

http://tuningnews.blogsome.com/image...eiss_gross.jpghttp://www.team-bhp.com/forum/attach...st220_blue.jpghttp://www.caradvice.com.au/wp-conte..._official5.jpg

Rijndael 16-01-2010 16:12

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 1334313)
Ja mam wprawdzie mk4 i felgi 17" Thomasona TN1 i moim zdaniem pasują ;)

Jakkolwiek nie przepadam raczej za filigranowymi felgami, to ten wzór mi się podoba.

Lubie też ten wzór (tu na mk4, ale na mk3 też wygląda dobrze):

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

...ale przypuszczam, że nie każdemu się spodoba.

tomiscorpio 16-01-2010 16:27

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
srebrnastrzala te co dales teraz sa fajne , sam mam 12 szprych i ja lubie szprychy.

Ale zeby je widac bylo , a nie szprychy same z siebie takie delikatne i do tego jeszcze 3/4 na czarno pomalowane , zmniejsza felgi optycznie. A w mondku nie moga byc pyrtki zadne :D

reeich 16-01-2010 16:35

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
ja mam takie http://images45.fotosik.pl/249/2411c295586bef4c.jpg R17 7cali ET40 w mk3 kombi!tylko musze jeszcze opony dobrac i nie wiem czy kupic 17 45 225 czy 17 50 205

Hashenty 16-01-2010 17:02

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Bierz 225, zawsze lepiej koło wygląda jak jest proporcjonalna szerokość do średnicy felgi. 205 będzie stanowczo za wąskie na 17". Ja na 16" stalówkach mam 215.

SrebnaStrzała 16-01-2010 17:02

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Cytat:

Napisał tomiscorpio (Post 1334480)
srebrnastrzala te co dales teraz sa fajne , sam mam 12 szprych i ja lubie szprychy.

Ale zeby je widac bylo , a nie szprychy same z siebie takie delikatne i do tego jeszcze 3/4 na czarno pomalowane , zmniejsza felgi optycznie. A w mondku nie moga byc pyrtki zadne :D

Fajne Fajne, przyjąłbym takie, uważam że to najlepsze fele Forda. Nie widziałem lepszych fabrycznych któreby lepiej pasowały do mondka, zwłaszcza ST.

reeich 16-01-2010 17:16

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
no chyba kupie 225 ogolnie sa latwiej dostepne !!!

jendrekmak 16-01-2010 17:49

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
1 załącznik(i)
a ja kupiłem 18 oryginały forda, ale nie ST tylko takie z rantem polerowanym i wyglądające na 2-częściowe.

Artuurek 21-01-2010 23:14

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Witam
Rowniez jestem na etapie zakupu felg do Mondeo mk3 w liftbeku kolorek srebrny metalik. Zastanawiam sie nad tym rodzajem felg:

Alutec Storm
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lub

Dezent F
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

chcialbym uslyszec wasze opinie na temat ktore z tych felg lepiej pasuja oraz czy zalozyc 17 czy 18 cali??
Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam

vtec 22-01-2010 08:15

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Cytat:

Napisał Hashenty (Post 1334224)
Dobra. Troszkę poszperałem. Tutaj wrzucę fotki z felgami, których wzór mi pasuje do mondka. W szczególności te tomasony mi się podobają, np na tym bordowym liftbacku.

Pierwszy raz w tym wątku, ale po przejrzeniu całości jedne tylko mi sie spodobały, te w tym bordowym, CUDO! Wigoru dodają jeszcze pewno dystanse i lekkie obniżenie (na takiego wyglada mi ten bordowy).

Hashenty 23-01-2010 14:52

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
2 załącznik(i)
Artuurek ja bym wybrał Dezenty. Z tego względu, że przy samej feldze tego nie widać, ale jak znajdziesz te felgi już z oponami na aucie, to mi osobiści nie podoba się, kiedy ramiona felgi i rant się pokrywają, albo ramiona są takiej średnicy jak cała felga - tak jak jest to w przypadku Aluteca. Dla mnie wygląda to jak by były wyfrezowane z jednego walca aluminium i ktoś zapomniał troszke wyróżnić ranty. Ale chyba taka moda nastała właśnie. Są felgi carmani, które wyglądają super w katalogu, a na aucie już tracą urok - masz fotki niżej :] Ale to jest tylko moja opinia oczywiście. Tobie się ma podobać. A czy przypadkiem ktoś wcześniej nie chwalił się, że zakupił takie felgi do mondka, albo jakieś bardzo podobne?

Hashenty 23-01-2010 14:59

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
2 załącznik(i)
Ale z drugiej strony rant zawsze troszkę pomniejsza optycznie felgę. Odnośnie 17" czy 18". Sam się trochę naczytałem postów, że ktoś wybierał między tymi rozmiarami, kupił 18" i jest zadowolony że nie wybrał jednak 17". A z kolei inni kupili 17" i żałują, że to jednak nie 18" i są teraz za małe :] Ja stwierdziłem że się nie będę pierniczył i szukam osiemnastek. Tym bardziej, że PODOBNO różnica w komforcie jest niewielka, a w wyglądzie raczej diametralna.

A co powiecie na takie kółka?

Rijndael 23-01-2010 20:08

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Cytat:

Napisał Hashenty (Post 1340857)
Ale z drugiej strony rant zawsze troszkę pomniejsza optycznie felgę. Odnośnie 17" czy 18". Sam się trochę naczytałem postów, że ktoś wybierał między tymi rozmiarami, kupił 18" i jest zadowolony że nie wybrał jednak 17". A z kolei inni kupili 17" i żałują, że to jednak nie 18" i są teraz za małe :]

18" w przypadku Mondeo to już taki rozmiar, ze raczej żadne nie będą wyglądały na za małe. Z 17" może być różne, trzeba wybrać odpowiedni wzór. Niestety 18" oznaczają też nieco większe spalanie, trochę gorsze osiągi, znacznie droższe opony no i łatwiej uszkodzić taką felgę czy oponę.

Cytat:

Napisał Hashenty (Post 1340857)
A co powiecie na takie kółka?

Nie są złe, ale jakieś rewelacyjne też nie. Na jasnym aucie lepiej by się prezentowały.

Rijndael 23-01-2010 20:26

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Cytat:

Napisał Hashenty (Post 1340846)
Są felgi carmani, które wyglądają super w katalogu, a na aucie już tracą urok - masz fotki niżej :]

Mi się podobają, tylko oczywiście nie na białym aucie... W srebrnym, szarym, grafitowym byłyby bardzo fajne.

Gourmet 24-01-2010 11:31

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
3 załącznik(i)
...Witam, ostatnio milem podobny problem z doborem felg
i powiem szczerze ze nie jest to taka prosta sprawa, ale sie udalo i juz sa :D

moim zdaniem jest malina:D, ale ile felg tyle gustow!

no i oczywiscie to mondeo a nie Bentley:lol:

Artuurek 24-01-2010 15:36

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Cytat:

Napisał Hashenty (Post 1340846)
A czy przypadkiem ktoś wcześniej nie chwalił się, że zakupił takie felgi do mondka,

byla zamieszczona fotka sciagnieta z neta z tym felgami (dezent F) w 18"

Cytat:

Napisał Hashenty (Post 1340857)
A co powiecie na takie kółka?

ladne ale troszke za zbyt klasyczne i proste jednak jak dla mnie...

Hashenty ponizej link do mondea na 18" alutec storm (moim zdaniem calkiem przyzwoicie sie to prezentuje)

http://www.autohaus-rossmanith.de/im...rdMondeo_1.jpg

http://www.autohaus-rossmanith.de/im...rdMondeo_3.jpg

chcialbym zapytac jeszcze jaki rozmiar opon wrzucacie na te 18" ????

Cytat:

Napisał Rijndael (Post 1341209)
Niestety 18" oznaczają też nieco większe spalanie, trochę gorsze osiągi, znacznie droższe opony no i łatwiej uszkodzić taką felgę czy oponę.

No i moze takie troche glupie pytanie ale czy jest bardzo odczuwalna roznica w spalaniu i przyspieszaniu na 18" niz na standardowych 16" ???

Rijndael 24-01-2010 15:41

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Cytat:

Napisał Gourmet (Post 1341639)
moim zdaniem jest malina:D, ale ile felg tyle gustow!

Mi się bardzo podoba, są trochę nietypowe, ale na tym aucie wyglądają świetnie.

Co to za wzór?

pawel2910 24-01-2010 16:04

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Cytat:

Napisał Artuurek (Post 1341909)
byla zamieszczona fotka sciagnieta z neta z tym felgami (dezent F) w 18"

Tak tylko, na fotce były raczej felgi 19 cali, bo felga wydawała się większa.
Może ma ktoś inne foto z felgami dezent f 18 cali na mdo tak aby było widać bok auta ?

Rijndael 24-01-2010 16:13

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Cytat:

Napisał Artuurek (Post 1341909)
chcialbym zapytac jeszcze jaki rozmiar opon wrzucacie na te 18" ????

Kup 225/40, szerszych nie ma sensu, węższe będą pewnie droższe po za tym mogą głupio wyglądać na szerokiej feldze.

Rijndael 24-01-2010 16:20

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Cytat:

Napisał Artuurek (Post 1341909)
No i moze takie troche glupie pytanie ale czy jest bardzo odczuwalna roznica w spalaniu i przyspieszaniu na 18" niz na standardowych 16" ???

Wiesz co, to zależy od tego, czego oczekujesz od auta. Felga 18" jest na pewno zdecydowanie przewymiarowana jeśli bralibyśmy pod uwagę osiągi silnika o mocy trochę ponad 100 koni, z drugiej jednak strony jeśli jest to diesel o sporym momencie na niskich obrotach, a Ty jeździsz raczej spokojnie, to pewnie nie będzie Ci to przeszkadzało. Ja nie mam 18" mimo, że fajnie wyglądają, bo nie narzekam na prowadzenie na zakrętach i dobrej nawierzchni, a nie chcę popsuć prowadzenia na tej gorszej, w koleinach no i osiągów, ale ja mam dosyć specyficzny styl jazdy. Każdy ma inne priorytety, pewne jest natomiast, ze Mondeo na 18" wygląda o niebo lepiej niż na 16".

Gourmet 24-01-2010 16:29

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Cytat:

Napisał Rijndael (Post 1341914)
Mi się bardzo podoba, są trochę nietypowe, ale na tym aucie wyglądają świetnie.

Co to za wzór?

...RONAL 47
...tak wlasnie, obejrzalem b.duzo felg i mysle ze jest w czym wybierac:D
...kupilem je wlasnie dlatego ze sa nietypowe i wybieralem je pod autko


...co do Dezent F to pytalem rowniez o ta felge, ale dwoch sprzedawcow poinformowalo mnie ze trzeba cos przerabiac...(informacja nie jest sprawdzona takze na miekko)

...co do rozmiaru to 225.40.18- przynajmniej barki sie wzmacniaja:mrgreen:

...pozdro

Rijndael 24-01-2010 16:31

Odp: Felgi 18" Toora - czy wg Was pasują do wyglądu mondeo
 
Cytat:

Napisał Gourmet (Post 1341974)
...RONAL 47
...tak wlasnie, obejrzalem b.duzo felg i mysle ze jest w czym wybierac:D
...kupilem je wlasnie dlatego ze sa nietypowe i wybieralem je pod autko

Ale mam nadzieję, ze te pomarańczowe kierunki już wymieniłeś? ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.