Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] BLIS - dokładanie i aktywacja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=266491)

Filon69 09-07-2017 15:59

BLIS - dokładanie i aktywacja
 
3 załącznik(i)
Dzień dobry,

Od dłuższego czasu walczę z uruchomieniem BLIS`a w moim Focusie MK3 FL

Nam prośbę o pomoc do osób, którym się to udało w polifcie i do wszystkich "czarodziejów" od Forda :-)

W systemie cały czas nie widać tych radarów (brak SOD-R o SOD-L).
IPC, czyli zegary, zgłaszają błąd o utracie komunikacji z radarami.

Podłączenie wg. mnie jest OK, zasilanie radary dostają, trochę miałem wątpliwości z CAN`em, bo są rozbieżności w schematach (plus i minus CAN`a są czasami pomieszane). Ostatecznie mam tak podpięty CAN -> schemat

Aktywacja BLIS`a została zrobione w centralnej konfiguracji (aktywacja BLIS 2.0) i w zegarach (menu jest). Do wpisywania VIN`u w moduły BLIS nawet nie doszło, bo nie można się z nimi połączyć. Pytanie czy coś nie zostało pominięte, np. w BCM, może coś tam trzeba jeszcze skonfigurować?

kilka razy już sprawdzałem wszytko od strony elektrycznej. Z BCM z wtyczki C2280B (C2) wychodzą 2 pary MS CAN 'a: Piny 60,40 oraz 38,58. Dochodzą do radarów, ciągłość przewodów sprawdzona. Odnośnie plusa i minusa CAN to wszystkie kombinacje sprawdziłem...

Z kolegą Krystianen sprawdziliśmy UCDS'EM różne kombinacje podłączenia CAN 'a (różnie + i -) i nic ...

Tam nie ma co nie działać, podłączenie jest banalne - powinno odpalić od razu, a ja już ponad miesiąc z tym się męczę....

Brak mi już pomysłów co jeszcze może być nie tak... już zaczynam wymyślać jakieś "bzdury", tj. :
- może to nie jest wtyczka C2... bo coś zmienili w schematach podłączenia
- może zły mam BCM (nie obsługuje Blis'a)

Już nawet oscyloskopem sprawdzałem co wychodzi z radarów, co z BCM`a...
Z Radarów wychodzi mi sygnał zbliżony do CAN'a (osc_1) z kolei z BCM'a wychodzi mi nijak sygnał podobny do CAN 'a, co ciekawe, jest taki sam niezależnie, czy jest Blis jest aktywowany w BCM, czy nie jest (osc_2)...

Nie zdążyłem jeszcze sprawdzić, czy jak podłączę radary do MS CANa np. z OBD, to czy zadziałają, bo dostałem taką radę...

To nie zmienia jednak faktu, że jakieś fabryczne rozwiązanie musi być i te radary muszą być fizycznie gdzieś podłączone i powinny działać...

Z góry dziękuje za pomoc,
Pozdrawiam
Filip

a4tech 09-07-2017 19:37

Odp: BLIS - problem przy dokładaniu / aktywowaniu
 
Opisywałem Ci to już.

1. Są różne wersje BCM.
2. Ja mam podpięte BLIS do BCM ale schemat poliftowy NIE podaje, że tam jest wpięty. Tylko w przedliftem.
3. Masz błąd jak napisałem - zamienione masz cany na schemacie.

Nawet gdyby Twój BCM nie obsługiwał BLIS to i tak moduł MUSI być widoczny w UCDS/IDS/ForSCan itd.

Podłacz je pod jakikolwiek MScan.... MScan to MScan....

BLIS:

6 - MS-
7 - MS+ U ciebie jest odwrotnie
5 - power
8 - gnd (LEWY !)
8,3 - gnd - (PRAWY ) aby wiedział, który to lewy a który prawy.



OBD

MS-CAN
3+
11 -

4,5 GND
16 power 12v

http://s1.bild.me/bilder/110417/thum...19bliss_v2.jpg

Filon69 09-07-2017 22:14

Odp: BLIS - dokładanie i aktywowanie
 
Cytat:

Napisał SRS (Post 2827929)
Proszę zmniejszyć zdjęcia i poprawić tytuł

ok, zrobione...

Cytat:

Napisał a4tech (Post 2828007)

1. Są różne wersje BCM.

OK, ale czy różne wersje obsługą BLIS lub nie obsługują?
Cytat:

Napisał a4tech (Post 2828007)
2. Ja mam podpięte BLIS do BCM ale schemat poliftowy NIE podaje, że tam jest wpięty. Tylko w przedliftem.

To można prosić o schemat poliftowy, który podaje dokładnie gdzie są wpięte radary? Bo ja mam jedynie z wersji poliftowej ale USA i tam jest tak samo jak w przedlifcie...
Cytat:

Napisał a4tech (Post 2828007)
3. Masz błąd jak napisałem - zamienione masz cany na schemacie.

Zamienione Cany w sensie + i -? Tak jak pisałem, próbowałem różne kombinacje...
Cytat:

Napisał a4tech (Post 2828007)
Nawet gdyby Twój BCM nie obsługiwał BLIS to i tak moduł MUSI być widoczny w UCDS/IDS/ForSCan itd.

super wiaodmość z tym ForSCanem... w końcu jakiś konkret :-)
Cytat:

Napisał a4tech (Post 2828007)
Podłącz je pod jakikolwiek MScan.... MScan to MScan....

Tak jak pisałem, jak tylko wrócę podłączę to do dowolnego MScana, ale fabrycznie chyba nie podłączają tego dowolnie?:-)
Nie można tak sobie wpinać się - oczywiście na "chwilę" można, ale docelowo powinno być to zrobione zgodnie z projektem - taką magistralę się odpowiednio projektuje zgodnie z zasadami... nie chciałbym, aby w czasie jazdy, np. z powodu zalania wtyczki od radarów, przestała mi działać deska rozdzielacza, albo inne ważne systemy... nie bez powodu w przedlifcie był osobny CAN, jak by się uszkodził, to nie wpływa na inne systemy...
Druga kwestia, to podpięcie takiej długiej "odnogi" (kilka metrów przewodu) może powodować zakłocenia w MS-CAN`nie - z kolei po to są cztery przewody CAN`a do radarów - jedna para to terminacja CAN`a...

Reasumując ... na chwilę, w celu sprawdzenia podłącze się, ale docelowo musi być to zrobione jak fabrycznie i takiego rozwiązania poszukuję...

Teraz dopiero zauważyłem schemat, który załączyłeś... To jest tylko podpięcie radarów, a mnie interesuje gdzie idą dokładnie te MS - CAN,y (sekcja MODULE COMMUNICATIONS NETWORK 14-6)

Masz rację, od strony danych, to MScan wszystkie są równe i przesyłają to samo, ale od strony topologi łączenia, to już ma znaczenia jak są przewody prowadzone i łączone...
Przejrzyj sobie ten [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], - cała sieć komunikacyjna w Focusie, podłączenie BLISS`a jest na 5 stronie

a4tech 10-07-2017 07:30

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Fabrycznie podpięte są tak i tak mam wpięte u siebie:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mój BCM ( działa BLIS + Cross Traffic ):

Kod:

        <m module="BCM">
                <d DID="F10A" Desc="ECU Cal-Config Part Number" Data="F1FT-14C403-AC"/>
                <d DID="F110" Desc="On-line Diagnostic Database Reference Number" Data="DS-F1FT-14A073-BH"/>
                <d DID="F111" Desc="ECU Core Assembly Number" Data="F1FT-14F119-EC"/>
                <d DID="F113" Desc="ECU Delivery Assembly Number" Data="F1FT-14A073-EF"/>
                <d DID="F124" Desc="ECU Calibration Data #1 Number" Data="F1FT-14C095-AG"/>
                <d DID="F162" Desc="Software Download Specification Version" Data="0x05"/>
                <d DID="F163" Desc="Diagnostic Specification Version" Data="0x03"/>
                <d DID="F188" Desc="Vehicle Manufacturer ECU Software Number" Data="F1FT-14C094-AG"/>
        </m>


tedi_k 10-07-2017 08:11

Odp: BLIS - dokładanie i aktywowanie
 
Cytat:

Napisał Filon69 (Post 2828097)
...To jest tylko podpięcie radarów,...

Radary BLIS podpięte są osobnym, dedykowanym MS-CANem. Nie należy go mieszać ze "standardowym" MS-CANem.
Zrobić dokładnie tak jak na schemacie i nie filozofować.

Dołożyłem w swoim Grand C-maxie przedliftowy BLIS i ruszył "od strzału".

Filon69 10-07-2017 10:03

Odp: BLIS - dokładanie i aktywowanie
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2828188)
Radary BLIS podpięte są osobnym, dedykowanym MS-CANem. Nie należy go mieszać ze "standardowym" MS-CANem.

Tak, wiem... Chodzi tylko o chwilowe sprawdzenie, jeżeli w ogóle tak można...

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2828188)
Zrobić dokładnie tak jak na schemacie i nie filozofować.

Tak mam od początku podłączone i nie działa :-( stąd to filozofowanie...

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2828188)
... BLIS i ruszył "od strzału".

Tak też miało u mnie być :-( w ogóle nie zakładałem problemów elektrycznych... Największym problemem miało być u mnie zdjęcie zderzaka i założenie radarów, co się okazało banalnie proste... Poleglem za to (jak przystało na elektronika :-)) na elekyryce lub może aktywacji, ale tu polegam na Krystianie, który też to już robił i nie było takich problemów...
Więc już nie wiem co może być nie tak...
Brak pomysłów, dlatego napisałem ten temat...

Filon69 19-07-2017 21:52

Odp: BLIS - dokładanie i aktywowanie
 
Sprawdziłem opcje podłączenia radarów BLIS do MS-CAN'a złącza OBD.
Jak podlaczyłem wg. zaleceń a4tech to magistrala została wyłączona, część modułów po MS - CAN nie działała... Spodziewałem się tego, bo na schemacie jest błąd: + i - MS CAN są pomylone - pisałem o tym wcześniej, teraz się to potwierdziło.

Zamieniłem polaryzacji wg. mojego schematu i magistrala normalnie pracowała, wszytkie moduły się poprawnie zgłosiły w ForsCan'nie i działały... Niestety modułów BLIS ForsCan nie wykrył...
Nie mam wprawdzie jeszcze aktywacji BLIS'a w centralnej konfiguracji, bo tak jak pisałem, wyłączyłem to przed wyjazdem na wakacjach, żeby cały czas błędów nie pokazywał przy uruchamianiu auta...
Teraz muszę się spotkać z Krystianen, aktywować BLIS i zobaczyć czy radary się pojawią podłączone do OBD...

a4tech 19-07-2017 22:57

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Aktywacja w BCM nic nie da moim zdaniem. Moduły tak czy siak powinny być widoczne przy skanowaniu.

Być może moduły są zepsute ?

Filon69 21-07-2017 00:16

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Cytat:

Napisał a4tech (Post 2832906)
Aktywacja w BCM nic nie da moim zdaniem. Moduły tak czy siak powinny być widoczne przy skanowaniu.

Pytanie czy na 100% powinny być widoczne bez aktywacji i podłączone do innego ms - cana...
Czy może to kroś potwierdzić? Czy póki co to tylko teoryzowanie?...

Cytat:

Napisał a4tech (Post 2832906)
Być może moduły są zepsute ?

Tego nie wiem na 100 %, sprzedawca się zatrzeka, że są ok... Choć oby dwa by były uszkodzone? Dość niewiarygodne...
Można jakoś te moduły sprawdzić?

tedi_k 21-07-2017 09:27

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Cytat:

Napisał Filon69 (Post 2833334)
Pytanie czy na 100% powinny być widoczne bez aktywacji i podłączone do innego ms - cana...
...

Po podłączeniu do standardowego MS-CANa mogą nie być widoczne. To nie jest ich miejsce.
Moim zdaniem robisz natomiast standardowy błąd użytkowników FORScana - po podłączeniu do auta program proponuje Ci znany profil Twojego samochodu a Ty się na niego zgadzasz.
I tu jest błąd - trzeba odpowiedzieć, że profil jest niewłaściwy i dopiero wtedy FORScan dokonuje pełnego skanowania modułów i wykrywa wcześniej mu nieznane (i nie zawarte w poprzednim profilu samochodu) moduły.

Filon69 21-07-2017 19:36

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2833402)
Po podłączeniu do standardowego MS-CANa mogą nie być widoczne. To nie jest ich miejsce.

Dokładnie też się tego obawiam...Traktuje to jako jedyny punkt zaczepienia, chociaż żeby sprawdzić radary, czy żyją... Nie wiem co jeszcze może być nie tak :-(
Może coś zmienili w podłączeniu... pamiętam jak się męczyłem z podłączeniem LIN'a od kamery cofania do BCM'a w FL... Kompletnie brak innych pomysłów i pomału nadziei...

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2833402)
Moim zdaniem robisz natomiast standardowy błąd użytkowników FORScana...

Oczywiście, że robię ten błąd - jak byś stał obok i patrzył co robię ;-)
Teraz sobie przypomniałem, że kiedyś przeszła mi myśl, że może on nie odświeża listy modułów po wczytaniu profilu, ale skupiłem się na czymś innym, pomyślałem, że na pewno tak nie jest i potem o tym zapomniałem... Ale wtopa... Dziś sprawdzę to robiąc nowy profil...

Dzięki wielkie za podpowiedź!

Filon69 21-07-2017 22:14

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
2 załącznik(i)
Udało się !!! ForsCan zobaczył oba radary (SODR i SODL) !! :-) @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jesteś genialny! wczytałem nowy profil i poszło... @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] miałeś również racje...

Czyli wynika z tego, że radary są chyba ok.
Pytanie co teraz mogę zrobić...
W radarach jest zapisany błąd "U0100 - Utrata łączności z ECM/PCM A" co jest ciekawe, bo powinno być jak już z BCM (Może ECM/PCM to chodzi o BCM)...
Więcej błędów nie ma.
Nie chciałem ślepo klikać, a mam do dyspozycji:
- test: samo diagnostykę na żądanie (nie wiem co to da),
- Procedury serwisowe: Reset modułu (też nie wiem co daje)
- konfiguracja i programowanie: konfiguracja modułu i konfiguracja (ASBUILT)
Tego ASBUILT nie ruszałem (nie za bardzo wiem o co chodzi - domniemam, że coś w HEX`ie się pewnie wysyła - zawartość pamięci modułu, itp.)
Z kolei w konfiguracji zwykłej mam do wyboru dwa parametry:
1. Blockage Enabled -> to ma wartość Enabled
2. Enable Disable Carconfig -> to ma wartość BLIS disable CTA Enabled
Ciekawe, że BLIS jest na disable?? do wyboru mam kilka opcji - załączam sreen
Wg. mnie powinna być wartość 0 - BLIS and CTA Enabled

Co radzicie co teraz zrobić - póki co nic nie klikałem...

Filon69 23-07-2017 21:59

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Jestem po spotkaniu z Krystianem i niestety BLIS dalej nie działa...
Jest jakiś postęp, bo UCDS zobacz moduły radarów, udało się z nimi skomunikować, ustawiliśmy co trzeba, wpisaliśmy VIN.
Następnie włączyliśmy że auto ma BLIS'a, ale cały czas IPC nie widzi radarów i zgłasza błąd utraty komunikacji z nimi...
Co ciekawe, radary nie miały żadnych błędów, nawet tego że Utrata łączności z ECM/PCM...
Podłączyliśmy radary ponownie do BCM'a, zgodnie ze schematem, nic to nie dało i ponownie radary przestały być widoczne w UCDS / ForsCan... Czyli jak gdyby BCM nie miał na tych pinach MS - CAN'a...
Może faktycznie coś nie tak jest z BCM...
Zła wersja, albo coś nie skonfigurowane, złe oprogramowanie...
Reasumując, radary raczej są ok, jest problem komunikacji BCM a radary... Eliminując problem fizyczny z przewodem (na dniach podłączę je jeszcze osobnym przewodem), zostanie problem z samym BCM...
Ma ktoś jakiś jeszcze pomysł? :-(

Filon69 30-08-2017 20:43

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Walki z BLIS ciąg dalszy...

Dziś jestem po spotkaniu z Krystianem i próbie uruchomienia blisa na nowych przewodach...
Niestety kolejna porażka... nadal nie działa.

Doszliśmy wspólnie do wniosku, że to winien musi być BCM. Mój nie obsługuje tego CANa od Blis'a...
Wydaje się to niemożliwe, ale coś musi być na rzeczy... Ten stosunkowo "prosty" układ nie ma prawa nie dać się uruchomić...

Krótkie rozeznanie i tak:
Mój BCM to: F1DT-14A073-PF
BCM z działającym BLIS'em to :
F1FT-14A073-ED
F1FT-14A073-EF
Póki co dwa potwierdzene...

Jedyny trop na tą chwilę, ale prawdopodobny. Co sądzicie?

tedi_k 30-08-2017 22:40

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Cytat:

Napisał Filon69 (Post 2851715)
...Co sądzicie?

W Ecacie jest, że np. -EF zastępuje Twojego -PF.
Generalnie nie ma tam rozpiski obsługiwanych systemów oraz nie ma też Twojego -PF jako części do wyboru, więc trudno jest jednoznacznie wyrokować czy ten -PF jest jakimś "biedaBCMem"...

Filon69 31-08-2017 10:53

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Ok, dzięki...

Tylko zauważ jeszcze, że początek nr części jest też inny:
Ja mam F1DT, a z BLIS em jest F1FT...
Co ciekawe, te z BLIS'em są w autach produkcji wcześniej niż mój...
Ciekawe co ta litera oznacza, może D: okrojony, F: full ;-)

Jak dzwoniłem do ASO w tej sprawie, to też mi mówili, że tylko jedna wersja BCM najnowsza zastępuje wszystkie poprzednie wersje, a było ich kilka, historycznie różne wersje wkładali do FF3.5... Ale brak info czym się różniły...

forttres 31-08-2017 21:19

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Filon69

Czy możesz napisać, ile cie kosztowały potrzebne części ?

Filon69 01-09-2017 23:20

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Oba Radary jakieś 500 zł, wraz z elementem mocujący (plastiki).

Do tego podmiana lusterek na takie z BLIS'em: 100 zł
Gorzej jak nie masz elektrycznie składanych lustek, wtedy trzeba wymienić oprócz lusterek, jeszcze moduły drzwiowe.

Instalacje sam sobie ciągnąłem.

forttres 11-09-2017 21:53

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
I jak udało się uruchomić system BLIS ?

Filon69 12-09-2017 19:02

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Jeszcze niestety nie :-( jestem na etapie poszukiwania odpowiedniego BCM'a, który uważam, że rozwiąże problem...
Oby :-) Jak już będę go miał, to muszę umówić się na programowanie.
Pewnie jeszcze trochę to zajmie, ale na pewno będę informować :-)

forttres 13-09-2017 17:49

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Czy jak samochód jest z 2016 r w wersji Titanium to, czy możliwe jest aby częściowo instalacja była przygotowana. Mam składane lusterka, czy muszę zmieniać całe czy tylko szkła. Jak wygląda sprawa z mocowaniem tych radarów. Czy zderzak powinien mieć jakieś mocowania ? Wiązkę szukać na necie czy trzeba kupić w ASO.

Jak masz może, jakieś zdjęcia pomocne w zrozumieniu montażu tego wszystkiego to bardzo proszę o wstawienie w tym wątku.

Chodzi mi głównie o sam montaż, kwestie programowania zostawię komuś z forum.

pozdrawiam

Filon69 13-09-2017 21:26

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
4 załącznik(i)
Ja też mam wersję Titanium (ale z 2015) i nic nie miałem związane z BLIS`em.

Na pewno jesteś w lepszej sytuacji, bo masz już elektrycznie składane lusterka, więc modułów drzwi nie musisz wymieniać.

Lusterka trzeba wymienić całe, bo musi być odpowiednia "instalacja" w lusterku. Ja dogadałem się ze szrotem i swoje bez Blis'a wymieniłem za 100 zł na takie z BLIS'em.
Lewe lusterko musi mieć 10 pinów, a prawe 12. Możesz sprawdzić jakie masz.
Dodatkowo do samej kostki od lusterka też musi dochodzić tyle samo przewodów.
Ja musiałem dokładać po dwa przewody z każdej strony (miedzy kostką lusterka a modułem drzwi).

Kolejna wiązka musi być między BCM (skrzynka bezpieczników), a tylnym zderzakiem. Pod prawa stroną z tyłu auta (za zderzakiem od dołu) powinna wychodzić osobna kostka do radarów BLIS`a - dokładnie obok kostki od czujników parkowania. Trzeba się najlepiej położyć na plecy i wsunąć głowę pod zderzak - zobaczysz kostkę od czujników - jak masz szczęście, to będzie wolna kostka od radarów. Ja oczywiście nie miałem tyle szczęścia i prowadziłem przewody w to miejsce od BCM`a.

No i ostatnia sprawa, czy BCM obsługuje BLIS`a... na tym póki co stanąłem. Najprawdopodobniej mój BCM go nie obsługuje i dlatego jeszcze mi to nie ruszyło...
Potwierdzi się to w najbliższych dniach.

Sam montaż w zderzaku jest banalny - na takie kołeczki wciskowi, ale trzeba mieć specjalnie plastiki (widać to na zdjęciach), które trzymają radary.. Ja kupiłem komplet, tj. radary, plastiki mocujące, wiązka w zderzak i tak najlepiej kupować, bo te trzy rzeczy muszą być. Dodatkowo dorzucili te kołeczki wciskowi - standardowe, wiele elementów plastikowych jest na to mocowane.
Aha, te plastiki trzymające radary muszą być chyba do odpowiedniej wersji nadwozia - ja miałem do kombi ("wagon")

edmun 14-09-2017 11:41

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Filon a powiedz mi, orientacyjnie jaki koszt Cię to wszystko wyszło (pomimo że wciąż nie działa)?

Filon69 14-09-2017 17:38

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Orientacyjnie, to z 700 zł...

hindus 14-09-2017 19:18

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Tak z ciekawości zapytam... Ile BLIS kosztował jako opcja do nowego auta?

mayor 14-09-2017 20:32

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
BLIS był tylko w pakiecie za 4650 PLN (Active City Stop, BLIS i Lane Keeping Alert) teraz kosztuje już 4800 PLN ;)

boncio 15-09-2017 12:49

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
BLIS był też dostępny sam bez pakietu za 2500pln. Aczkolwiek od tego roku już tylko w pakiecie jak napisał @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .

edmun 16-09-2017 20:24

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Hmm, może czas pomyśleć nad upgradem u siebie?
Czyli? Wkładki do lusterek, kabelki plus czujniki za tylne nadkola + moduł?

Bump: Hmm, może czas pomyśleć nad upgradem u siebie?
Czyli? Wkładki do lusterek, kabelki plus czujniki za tylne nadkola + moduł?

Filon69 16-09-2017 22:34

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Cytat:

Napisał edmun (Post 2859382)
... Czyli?...

Jeżeli są lusterka elektrycznie chowane, to:

Wymiana na lusterka z BLIS, 2 x radar w tylnym zderzaku, kabelki...

edmun 18-09-2017 12:25

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Niepotrzebny żaden "moduł"? O proszę.
Może warto będzie kiedyś poszukać czy gdzieś nie zamienią mi wkładów lusterek z "bez" na "z". Potem powinno już pójść z górki :) Dzięki za odpowiedź

Filon69 18-09-2017 14:33

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Cytat:

Napisał edmun (Post 2860003)
... czy gdzieś nie zamienią mi wkładów lusterek z "bez" na "z"...

Tak jak pisałem wyżej, wymiana samych wkładów (szkieł) nic nie da, trzeba wymienić całe lusterka... Zostaje tylko osłonka z kolorem nadwozia, to przekładamy...

edmun 18-09-2017 16:09

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Oj faktycznie. Mój błąd. Za dużo mam dzisiaj na głowie.

boncio 18-09-2017 16:22

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Oj tam, da się, bo kolega w C-maxie wymianiał same wkłady i dorabiał kabelki od kostki.

Filon69 20-09-2017 18:03

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Odświeżę temat, bo jestem po próbie wymiany BCM.
Niestety polegliśmy z Krystianem na zaprogramowaniu immobilisera...
Okazało się że bez tego nie włączamy zapłonu, żeby sprawdzić, czy BLIS zadziała na nowym BCM'ie... (po włączeniu zapłonu następuje skanowanie systemów zainstalowanych w pojeździe)
Do samego BCM'a udało się wpisać konfiguracje mojego auta bez włączonia zapłonu, ale immo już nie udało się zaprogramować - pokazał się komunikat,że nie wykryto kluczyka po naciśnięciu przycisku "power"...
Czy ktoś jest mi wstanie pomóc w kwestii programowania immo? lub kogoś polecić, kto to może zrobić najlepiej w okolicy Poznania...

elucidate 20-09-2017 22:10

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Moze latwiej bedzie znalezc kogos innego co ma innego BCM'a i uruchomic skoro wszystko masz gotowe?

forttres 03-11-2017 19:45

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Dzisiaj przy zmianie kół, miałem podniesiony samochód w górę. Czy to nie jest czasem wtyczka do radarów do Blisa ?

http://www.herbata-ze-szklanki.pl/wp...3_144636-1.jpg

Filon69 03-11-2017 22:48

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Na 99% jest to wtyczka od radarów BLIS'a...

forttres 04-11-2017 12:38

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Tylko nie widzę tam kabla czarnego od masy, ale to nie problem.

Filon69 04-11-2017 18:43

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Powinno być 6 przewodów - policz...

forttres 08-11-2017 20:28

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Tak jest 6 przewodów, kolor przewodu którego nie widać na zdjęciu to niebiesko-czarny.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.