Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2015- ] Adaptive Cruise Control a aktualizacja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=271264)

rumburak_m 20-10-2017 15:33

Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
Witam, mam pytanie czy posiadając przednią kamerkę rozpoznającą znaki oraz aktywny tempomat można wgrać jakąś aktualizację lub zmianę oprogramowania, żeby Adaptive Cruise Control działał w s-maxie, czy to jest niemożliwe.
Nie dodałem tego w konfiguracji a przydałoby się. Pozdrawiam

lsulima 20-10-2017 16:34

Odp: Adaptive Cruise Control
 
Chyba coś pokręciłeś kolego. Adaptive Cruise Control to aktywny tempomat. Czego potrzebujesz?

rumburak_m 21-10-2017 19:20

Odp: Adaptive Cruise Control
 
Chodziło mi chyba bardziej o Intelligent Cruise Control czyli utrzymywanie odpowiedniej odległości od pojazdu przed sobą i ewentualne hamowanie samochodu przy zbliżeniu.

lsulima 21-10-2017 19:24

Odp: Adaptive Cruise Control
 
To jest właśnie aktywny tempomat/adaptuje cruise control/active cruise control. Jak masz radar, to powinieneś mieć ten system.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

slawek-kali 21-10-2017 19:26

Odp: Adaptive Cruise Control
 
Czyli masz zwykly tempomat a nie adaptacyjny..
temat do ogarniecia, ale koszta beda.

zdzichu500 23-10-2017 19:06

Odp: Adaptive Cruise Control
 
Czy to nie chodzi o to, że Ford oferuje takie wyposażenie opcjonalne:
"Pre-Collison Assist - system wspomagający kierowcę w unikaniu lub zmniejszaniu skutków kolizji z poprzedzającymi pojazdami lub pieszymi" co wydaje się, że zawiera w sobie radar ale jednak żeby mieć pełny tempomat adaptacyjny to trzeba dopłacić? Być może taki tempomat da się "uruchomić" z podanym wyżej wyposażeniem opcjonalnym podobnie jak zwykły tempomat w wersji bez żadnego tempomatu.

lsulima 23-10-2017 19:44

Odp: Adaptive Cruise Control
 
Nie. System o którym piszesz opiera się na lidarze (na szybie). Do ACC potrzebny jest radar.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

cyfra123 24-10-2017 06:02

Odp: Adaptive Cruise Control
 
jaki jest koszt zrobienia ze zwyklego tempo ten adaptacyjny?

Robert9011 02-11-2017 15:48

Odp: Adaptive Cruise Control
 
Też się podłącze bo jest to nieoceniona pomoc i wygoda na trasach.
Czy ktoś się orientuje w kosztach? Chodź pewnie i tak musiałoby się to skończyć na aso ze względu na gwarancje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

drout 02-11-2017 17:32

Odp: Adaptive Cruise Control
 
Nikt jeszcze nie ogarnął w mk2?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

blaki1000 03-04-2018 15:38

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
Niedługo nabędę zmianiam maxia na nowego i też chętnie bym ogarnął tę przeróbkę. Dajcie info jak wam poszło.

pzdr

georg-kiejstut 20-11-2018 22:36

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
Na niemieckim S-max forum paru juz udalo sie ogarnac temat ACC
Warunkiem jest: Pre colision, wymiana przyciskow na kierownicy(do ACC sa inne niz do normalnego tempomatu) no i zmiana paru wartosci w oprogramowaniu softu, ale do tego potrzebny jest orginalny UCDS od ruskich koszt okolo 230€ za kabel. Software jest za darmo w sieci ale dziala tylko z orginalnym UCDS. Instrukcje z zdjeciami zmiany oprogramowania mam,tylko ze po niemiecku, ale na zdjeciach jest po angielsku

tedi_k 20-11-2018 22:59

Odp: Adaptive Cruise Control
 
Cytat:

Napisał zdzichu500 (Post 2875771)
...
"Pre-Collison Assist - system wspomagający kierowcę w unikaniu lub zmniejszaniu skutków kolizji z poprzedzającymi pojazdami lub pieszymi" co wydaje się, że zawiera w sobie radar ale jednak żeby mieć pełny tempomat adaptacyjny to trzeba dopłacić? ...

Były (szczególnie w D) takie konfiguracje z radarem a bez tempomatu aktywnego.
Robiłem takie przeróbki z pre-collision na ACC. Wymiana przełączników na kierownicy po lewej stronie, aktywacja w komputerze i adaptacja.
Po takich działaniach ACC do dyspozycji.:one:

georg-kiejstut 21-11-2018 00:05

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
a jaki program uzywales do adaptacji?

tedi_k 21-11-2018 21:46

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
Cytat:

Napisał georg-kiejstut (Post 3058176)
a jaki program ...

Oryginalny UCDS.

georg-kiejstut 09-12-2018 22:16

Temat ogarniety
S-max smiga z ACC

Dan385 09-12-2018 23:16

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
Cytat:

Napisał georg-kiejstut (Post 3066386)
Temat ogarniety
S-max smiga z ACC

Rozumiem masz Pre Collision Assista ale czy radar w zderzaku też ? Bo jak rozumiem bez radaru nie ma opcji żeby ACC działało.

mayak 09-12-2018 23:41

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
przecież można dołożyć ACC "po całości" (w autach ze zwykłych tempomatem), ale wtedy trzeba dokładać radar i modyfikować plastyki w zderzaku

tedi_k 10-12-2018 06:46

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 3066411)
...trzeba dokładać radar i modyfikować plastyki w zderzaku

Jak jest aktywna żaluzja chłodnicy, to trochę słabo widzę możliwość jej "zmodyfikowania"... Koliduje z radarem i raczej trzeba ją wymienić na wersję montowaną przy ACC - a to już trochę więcej niż "kolejne 50zł"...

mayak 10-12-2018 07:33

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
Wiem że żaluzja do wymiany, nie pisałem że 50zl

Dan385 10-12-2018 10:10

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 3066411)
przecież można dołożyć ACC "po całości" (w autach ze zwykłych tempomatem), ale wtedy trzeba dokładać radar i modyfikować plastyki w zderzaku


Ok, ja akurat mam pre-collision assista, zakładałem że radaru na 100% nie mam ale z wypowiedzi kolegi georg-kiejstut wynika że jednak może byc stąd moje pytanie

mayak 10-12-2018 11:51

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
Można sprawdzić po vin w etis czy masz moduł radaru

mayak 10-12-2018 13:59

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
SMAx kol. Dan385 ma na pokładzie moduł CCM (Cruise Control Module), ozn. JX7T-9G768-AC z kal. JX7T-14D049-AC a wg Etis to auto jest wyposażone w "Speed Control And ASLD" i "Speed Control Distance Sensing"

natomiast inny Smax z "Adp Spd Cnt-Coll Mit & FWD Sns" i "Speed Control Distance Sensing" też ma ten sam CCM więc (jeśli dobrze rozumiem) to u kol. Dan385 można łatwo dołożyć ACC :)

Dan385 10-12-2018 14:04

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 3066587)
SMAx kol. Dan385 ma na pokładzie moduł CCM (Cruise Control Module), ozn. JX7T-9G768-AC z kal. JX7T-14D049-AC a wg Etis to auto jest wyposażone w "Speed Control And ASLD" i "Speed Control Distance Sensing"

natomiast inny Smax z "Adp Spd Cnt-Coll Mit & FWD Sns" i "Speed Control Distance Sensing" też ma ten sam CCM więc (jeśli dobrze rozumiem) to u kol. Dan385 można łatwo dołożyć ACC :)

Rewelacja, humor mi poprawiłeś, wielkie dzięki za pomoc/info :lol: :lol: :lol:

Czyli bez jakichkolwiek zmian mechanicznych, wyłącznie przyciski + przeprogramowanie i jest ACC.

tedi_k 10-12-2018 20:06

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 3066587)
... u kol. Dan385 można łatwo dołożyć ACC :)

Pod warunkiem, że PCM silnika ecoblue pozwoli zapisać to kodowanie...:one:
Wcale to nie jest takie oczywiste, bo flagi wariantu silnika (czyli jego mocy) nie pozwoli zapisać po zmianie - sprawdzone.
Tak więc warto najpierw zrobić próbę a potem dopiero dawać nadzieję.:one:

drout 11-12-2018 17:55

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
A u mnie? Coś wam muszę podesłać? VIN?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

mayak 11-12-2018 22:11

Twój sterownik silnika nie robi problemów, ale vin przydałby się :)

drout masz CCM'a ozn. FK7T-9G768-AF z FK7T-14D049-AF ale nie mam VINu smaxa z 2017 z ACC żeby porównać (pewno będzie taki sam)

drout 12-12-2018 12:40

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
Czyli dobrze?

Dan385 20-12-2018 10:19

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
Z ciekawości pooglądałem co tam znajduje się za zderzakiem i žadnego radaru(czarnego pudełka w kształcie prostokąta) nie znalazłem, widać tylko żaluzje od chłodnicy(2 symetryczne z podziałem na środku), wie ktoś gdzie on się znajduje ?
S-Max 2019 więc może gdzieś indziej bo dotychczas widziałem że na dole po lewej stronie był.

tedi_k 20-12-2018 19:38

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Dan385 (Post 3070276)
Z ciekawości pooglądałem co tam znajduje się za zderzakiem...

Oględziny były robione na podnośniku ze zdjętą dolną osłoną silnika? Bo jeśli nie - to jakoś tak słabo widzę skuteczność oględzin...
Ponadto ja tam bym wierzył w etis - jak jest napisane, że jest radar to szukanie dziury w całym trochę marnuje czas...
Wystarczy wstawić fotkę dolnego grila - nie da się nie zauważyć osłony radaru jak w tym zderzaku z allegro (prawa strona zderzaka, lewa samochodu).

BTW - PCM silników ecoblue przyjmuje kodowanie tempomatu/limitera - sprawdziłem na dodawanym zwykłym tempomacie do Transita z ecoblue...

rumburak_m 21-12-2018 07:34

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3070496)
Oględziny były robione na podnośniku ze zdjętą dolną osłoną silnika? Bo jeśli nie - to jakoś tak słabo widzę skuteczność oględzin...
Ponadto ja tam bym wierzył w etis - jak jest napisane, że jest radar to szukanie dziury w całym trochę marnuje czas...
Wystarczy wstawić fotkę dolnego grila - nie da się nie zauważyć osłony radaru jak w tym zderzaku z allegro (prawa strona zderzaka, lewa samochodu).

BTW - PCM silników ecoblue przyjmuje kodowanie tempomatu/limitera - sprawdziłem na dodawanym zwykłym tempomacie do Transita z ecoblue...

Tedi_k jeśli dobrze wnioskuję z twojego posta to jeśli jest osłona na zderzaku to jest radar, czy tylko jest miejsce na jego montaż. Ja posiadam taką osłonę, ale niestety nie posiadam chyba radaru ani jak wcześniej się dowiedziałem adaptacyjnego tempomatu, z którym ten radar współpracuje.

tedi_k 21-12-2018 10:25

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
Cytat:

Napisał rumburak_m (Post 3070610)
...jeśli jest osłona na zderzaku to jest radar...

Radar jest, jeśli na serwerach forda napisane, że jest. Wystarczy podać VIN, to się sprawdzi.
Kolega wyżej nie dowierza, że ma radar jak wskazują serwery Forda i dlatego wskazałem mu gdzie patrzeć.

mayak 02-01-2019 15:22

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
Cytat:

Napisał rumburak_m (Post 3070610)
Ja posiadam taką osłonę, ale niestety nie posiadam chyba radaru

VIN i będzie wszystko jasne :)

Mastablasta 09-03-2019 12:12

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
Witam serdecznie
A czy u mnie jest taki radar Wf0jxxwpcjfy61370.
Mrugają mi czerwone diody przy szybie i tempomat jest

tedi_k 09-03-2019 20:57

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
Cytat:

Napisał Mastablasta (Post 3103679)
...czy u mnie jest taki radar ...

Tak.

Mastablasta 09-03-2019 21:02

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
Super jak to ogarnąć i u kogo?

tedi_k 09-03-2019 23:22

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
Cytat:

Napisał Mastablasta (Post 3103900)
...jak to ogarnąć i u kogo?

Jakiś straszny tłum odpowiadających i wypowiadających się w tej sprawie Kolegę przytłoczył, że takie dylematy i pytania?:shock:

Mastablasta 10-03-2019 04:27

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
Ok , zgłoszę się.

Gregs 17-03-2019 20:23

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
Czy mógłbym prosić któregoś z kolegów posiadających dostęp do ETIS o sprawdzenie wyposażenia mojego S-Maxa jeśli chodzi o pre colission assist i cz posiada kolejne moduły do odpalenia ACC
?
Wiem że posiada rozpoznawanie znaków i standardowy Cruise Control.
Zapewne do sprawdzenia przyda się VIN :) - WF0JXXWPCJGA31115

mayak 17-03-2019 21:22

Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja
 
nie ma


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.