Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=268822)

Grzegorz kuga 26-08-2017 15:16

Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Witam . Interesują mnie wszelkie informację na temat montażu haka do kugi z 2016 roku. Może ktoś ma jakieś doświadczenia. Chciałbym taki hak by nie trzeba było nic wycinać i żeby po montażu nadal działało otwieranie bagażnika nogą. I żeby działały czujniki parkowania. Może ktoś montował ostatnio i wie ile to kosztuje w ASO.
Proszę o jakiekolwiek info.

Audi'ofil 28-08-2017 16:20

Odp: Hak holowniczy po 2013 roku.- Interesują mnie wszelkie informację na temat mont
 
Najlepiej hak wypinany (np. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]).
Na zewnątrz nic nie jest rzeźbione, czujniki cofania działają.
Może się przyda.
Pozdrawiam.
http://i.imgur.com/cWjYXvW.jpg

Grzegorz kuga 31-08-2017 04:21

Odp: Hak holowniczy po 2013 roku.- Interesują mnie wszelkie informację na temat mont
 
Dzięki bardzo. Ale chyba nie chciał bym sam tego robić . Może ktoś zakładał już w sprawdzonym warsztacie i wie ile to kosztuje?

ferolo22 25-04-2018 18:54

Odp: Hak holowniczy po 2013 roku.- Interesują mnie wszelkie informację na temat mont
 
Hej panowie odświeżam temat bo mam pytanie odnośnie podłączenia modułu haka przyczepy mam moduł ECS 5F008 mam w nim wolne 3 kable jeden od can low drugi can h a trzeci bodajże ma numer 54 i teraz pytanie gdzie się najlepiej z nimi wpiąć wiązki nie mam oryginalnej więc teraz szukanie mi pozostaję pewnie nie jeden to robił to podpowie

kiklop1 26-04-2018 08:39

Odp: Hak holowniczy po 2013 roku.- Interesują mnie wszelkie informację na temat mont
 
ferolo22 jesteś pewny że twój model obsługuje tylne lampy przez moduł can. Focus od 2008 dopiero miał. Tu rozmawiamy o kudze.

ferolo22 26-04-2018 14:44

Odp: Hak holowniczy po 2013 roku.- Interesują mnie wszelkie informację na temat mont
 
Mam escepa jako drugi samochód i o niego pytam

ferolo22 29-04-2018 10:38

Odp: Hak holowniczy po 2013 roku.- Interesują mnie wszelkie informację na temat mont
 
Podbijam temat nikt w escapie nie zakładał haka
Patrząc na schemat escepa to przewody powinny być połączone z kostką C2280A piny 40 i 41 czyli kostką która idzie dalej do silnika nie chce mi się wierzyć że to w oryginale jest lutowane i nie można odłączać wiązek jakieś pomysły
Z innej bajki po podłączeniu modułu czyli 2 przewodów can moduł pokazuję światła pozycyjne kierunki lewe prawe ale nie pokazuję wstecznego przeciwmgielnego i stopu jakieś pomysły

ferolo22 07-05-2018 16:48

Odp: Hak holowniczy po 2013 roku.- Interesują mnie wszelkie informację na temat mont
 
Ktoś coś doradzi

Escap 09-08-2018 20:10

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Zamontowałem hak wg oryginalnej instrukcji jak na początku tematu, ostatnim punktem jest podłączenie i aktywacja. Można ją zrobić UCSD czy forscanem ? Może ktoś podpowiedzieć jak ?

ferolo22 10-08-2018 08:41

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
ucds focccus lub forscan

Escap 10-08-2018 20:56

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Cytat:

Napisał ferolo22 (Post 3016474)
ucds focccus lub forscan

Sprawdzałem przy pomocy UCDS w zakładce BCM ale nie mogę znaleźć nigdzie gdzie go aktywować. W AS-Built jest ale mój BCM nie chce przyjąć wgrywanego pliku.
Ferolo22 - jeśli wiesz gdzie go aktywować forscanem to podpowiedz

zibi113 11-08-2018 21:55

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
byłem na wycenie montażu haka w ASO, wypinany plus chowane gniazdo.
wycena w Poznaniu na ul Mogileńskiej Bemo Motors - 3600

martom2347 12-08-2018 19:19

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Cytat:

Napisał zibi113 (Post 3017067)
byłem na wycenie montażu haka w ASO, wypinany plus chowane gniazdo.
wycena w Poznaniu na ul Mogileńskiej Bemo Motors - 3600

a masz czujniki parkowania z tyłu i otwieranie klapy bagażnika nogą???

agnees 18-08-2018 07:12

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Czy do escape z 2013 podejdzie ?

zibi113 21-08-2018 20:32

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
czujniki parkowania plus klapa elektryczna w standardzie.

martom2347 13-09-2018 14:51

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Cytat:

Napisał zibi113 (Post 3017067)
byłem na wycenie montażu haka w ASO, wypinany plus chowane gniazdo.
wycena w Poznaniu na ul Mogileńskiej Bemo Motors - 3600

no to podobnie . Mi w Olsztynie powiedzieli 3400 z montażem . Liczę jednak na jakąś zniżkę za stałą współpracę wiec jeszcze będę negocjował. :027:

flashhh 01-10-2018 16:42

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Mam pytanko, ja mam wersje z czujnikami parkowania ale bez podnoszenia bagażnika nogą 2014r, jakiego zestawu haka z czym muszę szukać, czy musi być moduł CAN BUS ii jaki model jest potrzebny?
pozdrawiam

Escap 01-10-2018 18:40

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Najlepiej to chyba taki, ja taki zakupiłem, zamontowałem i działa - mam czujniki, BLISS i klapę otwieraną ale nie nogą :-)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tomto79 01-10-2018 20:26

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Cytat:

Napisał Escap (Post 3036531)
Najlepiej to chyba taki, ja taki zakupiłem, zamontowałem i działa - mam czujniki, BLISS i klapę otwieraną ale nie nogą :-)

Możesz napisać jak podłączyłeś go w Escape? Czy trzeba dużo przerabiać i czy wszystko działa tak jak powinno? Przymierzam się do zamontowania haka z modułem, wiem, że trzeba go później aktywować komputerem, ale najbardziej mnie ciekawi gdzie podłączyć kable, czy trzeba przerabiać wtyczki, itp. Z tego co wymieniłeś to mam wszystko oprócz BLISS.

flashhh 02-10-2018 06:26

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Cytat:

Napisał Escap (Post 3036531)
Najlepiej to chyba taki, ja taki zakupiłem, zamontowałem i działa - mam czujniki, BLISS i klapę otwieraną ale nie nogą :-)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A czy przy tym haku trzeba wycinać w zderzaku dziurę na niego?
Pozdrawiam

Escap 02-10-2018 07:43

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Tomto79 (Post 3036578)
Możesz napisać jak podłączyłeś go w Escape?

Podłączony został za pomocą oryginalnej wiązki i modułu. Nie miałem w opcji fabrycznej zestawu przygotowującego do podłączenia haka, więc od wiązki pod schowkiem musiałem dodać przewody łączące z CAN / LIN, które idą do modułu z tyłu. Wszystko jak w instrukcji haka, za pomocą oryginalnych przewodów, później podłączenie do bezpiecznika w tylnej skrzynce i moduł. Ogólnie mając instrukcję obrazkową :-) bardzo proste. Jedynym problemem jest to, że w Escape nie ma oryginalnego otworu do poprowadzenia wiązki pod podwozie, więc koronka ok 30mm i wiertarka musiała pomóc. Otwór zrobiłem w podłodze obok otworu dla wiązki czujników tylnych, zabezpieczyłem antykorozyjnie i założyłem oryginalną osłonę gumową która była na wiązce.

Cytat:

Napisał flashhh (Post 3036647)
A czy przy tym haku trzeba wycinać w zderzaku dziurę na niego?

W zderzaku nie trzeba było nic wycinać, hak i jego mocowanie wychodzi zaraz za zderzakiem, a przy gnieździe wtyczki jest lekkie podcięcie oryginalnie.

Tomto79 02-10-2018 22:03

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Dzięki wielkie za odpowiedź. Żałuję teraz bo jak przeprowadzałem kable do tylnego światła p.mgłowego to nie pomyślałem o haku i będę teraz musiał znowu przeciągać, chyba, że mając klapę otwieraną nogą mam CAN i LIN już z tyłu auta? - muszę to sprawdzić.

Escap 03-10-2018 13:15

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Cytat:

Napisał Tomto79 (Post 3037109)
chyba, że mając klapę otwieraną nogą mam CAN i LIN już z tyłu auta?

Teoretycznie jak masz czujniki parkowania to do modułu dochodzi HS CAN na pin 6 i 15 wtyczki C4014A czyli pierwszej. Nie wiem tylko czy to będzie to samo co z przodu ? Ja miałem kompletną wiązkę M widoczną w instrukcji z pierwszej strony tego wątku i podłączyłem ją jak na stronie 7 i 8 tej instrukcji gdy ciągnąłem przewody z przednich czujników i do p.mgłowego.

Vasago81 23-05-2019 11:50

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
1 załącznik(i)
Witam, mam Forda Escape mk 2 i kupiłem moduł haka z wiązką, ale niestety brakuje w instalacji fabrycznej samochodu wtyczki CAN, którą trzeba wpiąć w moduł. Czy jest ktoś kto ewentualnie ma do odsprzedania wiązkę "M" z instrukcji z pierwszej strony? Trochę utknąłem z tym montażem :(

Vasago81 25-05-2019 07:20

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Ewentualnie czy ktoś dyaponuje zdjęciem tej wtyki z kolejnością i kolorami kabelków w nią wpiętych?

stanpiotr 19-10-2019 15:24

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Proszę oto zdjęcie wiązki ale nie wiem gdzie jest ona jest podłączona, proszę znawców tematu o informacje gdzie należy ją podłączyć.

Escap 20-10-2019 19:18

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Cytat:

Napisał stanpiotr (Post 3184626)
nie wiem gdzie jest ona jest podłączona, proszę znawców tematu o informacje gdzie należy ją podłączyć.

W instrukcji strony od 6 do 8 pokazują gdzie ma być połączona i jak wiązka M

stanpiotr 20-10-2019 19:47

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Czy mógłbyś udostępnić tą instrukcje.

tomdiabollo 20-10-2019 20:38

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Cytat:

Napisał stanpiotr (Post 3184967)
Czy mógłbyś udostępnić tą instrukcje.

Jest na pierwszej stronie tematu :wink:

deny24 13-11-2019 16:02

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Podłącze się pod temat. Brakuje mi przewodu oznaczonego w instrukcji jako P. Zdobyłem M i N z bezpiecznikiem ale P jest nie osiągalny. Może ktoś go posiada i zrobiłby zdjęcia podłączenia kostek. Jest prosty do zrobienia tylko nie mam schematu wpięcia przewodów. Nie chcę spalić modułu. Już wszystkie fotki z neta przejrzałem i tylko rozkminiłem, że 1 pin z modułu łączy się biało-czerwonym przewodem z poziomym wtykiem w czarnej kostce, na logikę drugi przewód żółtoniebieski to 2 pin połączony z wtykiem pionowym, ale do którego jest podpięty 3 przewód od wtyki P1 który łączymy z zasilaniem N2 (chyba, innych wtyków już nie ma)?

Bump: Podłącze się pod temat. Brakuje mi przewodu oznaczonego w instrukcji jako P. Zdobyłem M i N z bezpiecznikiem ale P jest nie osiągalny. Może ktoś go posiada i zrobiłby zdjęcia podłączenia kostek. Jest prosty do zrobienia tylko nie mam schematu wpięcia przewodów. Nie chcę spalić modułu. Już wszystkie fotki z neta przejrzałem i tylko rozkminiłem, że 1 pin z modułu łączy się biało-czerwonym przewodem z poziomym wtykiem w czarnej kostce, na logikę drugi przewód żółtoniebieski to 2 pin połączony z wtykiem pionowym, ale do którego jest podpięty 3 przewód od wtyki P1 który łączymy z zasilaniem N2 (chyba, innych wtyków już nie ma)?

Maniak 19-04-2020 22:14

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
No to od lewej zaczynając:
Pusty,
2-3 can (niestety nie podejdzie z modułu parkowania)
4 - masa
5 - plus po bezbieczniku 15a - tylko do wiązki na 13 pinów
6 - stały plus z bezpiecznika F26 skrzynki bezpieczników z bagażnika

Deny24 przewód P:
Strzałka 5 ze zdjęcia łączysz z wiązką haka- żółty kabel z bezpiecznikem 15A
Strzałka 6 łączysz z wiązką haka - czerwone kable i do skrzynki bezpieczników w bagażniku F26 - 40a

deny24 20-04-2020 22:37

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Dzięki Maniak. Szkoda że dopiero teraz. Kupiłem tydzień temu kompletną nową wiązkę za 420 zł, właśnie czeka w paczkomacie. Szukanie kabelka czy samej wtyczki już mnie delikatnie mówiąc wyprowadziło z równowagi. Za 3 tygodnie mam przegląd to i hak chciałem podbić, zwłaszcza że od pół roku jest zamontowany. Chyba że zwrócę lub odsprzedam, może ktoś zainteresowany?

zenq 20-05-2020 10:11

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Panowie, czy to to będą CANy przy słupku pasażera? są dwa fioletowo-pomarańczowe, są też trzy szaro-pomarańczowe choć jeden grubszy, ale nie ma zaplątanej pary w tych kolorach...

https://images90.fotosik.pl/367/5ae5a54d7149bb66m.jpg

deny24 20-05-2020 23:24

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Też miałem problem ze znalezieniem przewodów. Rozwiń więcej taśmy. I w głębi wiązki znajdziesz parę w kolorach z instrukcji. Jeszcze nie aktywowałem modułu, bo auto było u gazownika, więc ręki nie dam, że trafiłem, ale błędów w kompie nie było.
Ze zdjęcia wnioskuję, jakby to były przewody z prawej strony. Są cieńsze i jak rozwiniesz więcej, powinno być widać parę.

zenq 21-05-2020 08:41

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
tak, zaraz po napisaniu postu (i juz bez piwa) to rozwiązałem, a więc wystarczyło rozwinąć 10cm więcej izolacji w "dół" i było łączenie potrzebnych CANów, tak wieć obydwie pary przewodów widocznych na fotce to to samo. Najwygodniej się dolutować na owym łączeniu.
Zbiło mnie z tropu to, ze CANy zawsze splątane ze sobą, a tu, przez dobre 15cm od łączenia nie ma splotu, zaczyna się dopiero pod deska, ehh.
Po spięciu canów hak od razu się rozkłada (fabryczny elektryczny) oraz modul pryczepy jest widoczny w systemie, wprogramowany ale nie testowany, czekam na przelotke 13/7pin.

kiklop1 21-05-2020 09:41

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Ostatnio uszkodził mi się moduł, ale dedykowany. Trzeba było stwierdzić jednoznacznie że to on. Szyna can w naszych fordach zbudowana jest na dwóch przewodach. Na jednym powinno być około 3V (ma być to stan wysoki), a na drugim około 2V, stan niski.

Tatin22 21-05-2020 22:18

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Cytat:

Napisał kiklop1 (Post 3251802)
Ostatnio uszkodził mi się moduł, ale dedykowany. Trzeba było stwierdzić jednoznacznie że to on. Szyna can w naszych fordach zbudowana jest na dwóch przewodach. Na jednym powinno być około 3V (ma być to stan wysoki), a na drugim około 2V, stan niski.

A jak to ma się do kolorów przewodów?
Który to będzie HS-Can+, a który HS-Can-?

kiklop1 22-05-2020 10:03

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Nie pamiętam kolorów. Są to cienkie skręcone przewody. Nie wiem czy kolory Ci coś podpowiedzą, bo w escape np. w wiązce drzwi są wszystkie czarne.

arekmiz 23-05-2020 11:18

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
Cześć

Proste pytanie o hak do KUGI, europejskiej, wersja ST-line lub Vignale, z czujnikami cofania i otwieraniem bagażnika "nogą", rocznik 2018. Da się dołożyć jakiś wypinany hak bez zbytniej rzeźby? :)

Tatin22 23-05-2020 16:52

Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM


Ja mam Escape Titanium i otwieranie nogą i czujniki i da się :) lekko trzeba tylko podciąć ten spojler (u mnie szary), uważając na antenę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.