Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Puma (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=113)
-   -   [Puma 2020- ] Przegląd w ASO po XX tys. km (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=326983)

jarkopa 09-02-2022 19:40

Przegląd w ASO po XX tys. km
 
1 załącznik(i)
Cześć,
Ponieważ mijają dwa lata od pierwszych zakupów nowej Pumy i coraz więcej właścicieli czeka pierwszy przegląd - to zamieszczam fragment faktury za przegląd po 30 tys. km w ciągu 16 miesięcy w ASO - Ursyn Car Warszawa.
Oprócz standardowych czynności zgodziłem się na wymianę płynu hamulcowego (zalecane co dwa lata) i dezynfekcję klimatyzacji. Rachunek wyniósł 1362 PLN brutto. Pewnie OK jak na serwis w ASO....:mad:
Pozdrawiam
Jarek

musso87 09-02-2022 23:35

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
Dzięki za wstawkę. A to nie powinno być tak, że przeglady są jakby za "pół ceny" przy zakupie z oferty inauguracjnej?

lukaszooo 10-02-2022 08:28

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
w 2018r brałem Golfa z salonu. Za 1500zł dostałem 3 lata serwisu. Interwał też był co 30 tys lub rok co jest abstrakcją, w moim przypadku olej był zmieniany co 8tys km. Jako ciekawostka w nowych ciągnikach według producenta pierwszy olej wymienia sie po 100 godzinach pracy, w nowych autach 30 tys km to ok 400 godzin pracy.

adam127777 10-02-2022 20:34

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ale wrzucasz info czy twierdzisz że drogo ??

To jest ~650 zł / rok, przy założeniu że nie robisz więcej niż 15 tyś rocznie, a nie zrobiłeś skoro pojechałeś po 2 latach. Z drugiej strony przy nieprzedłużonej gwarancji w przyzwoitym warsztacie niezależnym wszyło by pewnie mniej.

luckyboy 11-02-2022 06:05

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
Tylko za co płacić? Za odbijanie piłeczki przy zgłoszeniach gwarancyjnych?

boncio 11-02-2022 22:50

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
Szkoda tylko tych co kiedyś kupią te auta z przeglądami co 2 lata lub 30tys km. Ale i tych co planują je mieć dłużej niż 3-4 lata.

adam127777 12-02-2022 13:15

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] z ciekawości wskaźnik żywotności oleju nie wołał wcześniej o wymianę ?
Ja mam 2100 km właśnie zamówiłem olej + filtr (240 zł) do pierwszej wymiany, pewnie wymienię znowu w grudniu (w połowie terminu do przeglądu gwarancyjnego)
Obecnie wskaźnik żywotności oleju pokazuje 93% - mam zamiar dłużej użytkować ten samochód ;)
Zastanawiam się nad kupnem Protecta - 7lat/150 tyś km - to 2100 zł

ruf47 12-02-2022 15:40

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
Ja wykupiłem + w podobnym przebiegu jak ty wymieniam olej.

jarkopa 13-02-2022 19:26

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - Jak zbliżało się 30 tys. przebiegu to wskażnik oleju na wyświetlaczu przeszedł do 5% i pojawił się komunikat "Wymień niedługo olej".
Ale sądzę że ta wyświetlana wartość procentowa jakości oleju po prostu wskazuje 100% po ustawieniu zalania nowym olejem i proporcjonalnie maleje z kolejnymi tysiącami kilometrów przebiegu aby osiągnąć zero przy 30 tys.
Nikt się nie bawi w laboratorium sprzwdzania jakości oleju w naszych Fordach :-(

adam127777 13-02-2022 20:45

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
No nie do końca (choć oczywiście żadne to dane laboratoryjne), ten wskaźnik potrafi 'wymusić' zmianę oleju przed teoretycznym interwałem - stąd moje pytanie - zależy to od stylu jazdy. Po wymianie oleju trzeba go resetować.
Dla mnie wymiana oleju raz na 2 lata to bezsensowna oszczędność

Farfocel 16-02-2022 13:55

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
W ASO w Krakowie wyszło mnie 840 zł

gifter 30-03-2022 12:24

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
Ludzie...wymiana oleju co roku lub po 10tys km. Nie czekajcie bo robicie krzywdę tym silnikom...

Druga rzecz, płyn hamulcowy po 2 latach? Sorry wiem że będzie zgrzyt w rozmowie ale po WULGARYZM ? Płyn hamulcowy może śmigać i 10lat bez problemu...

Farfocel 31-03-2022 15:13

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
Cytat:

Napisał gifter (Post 3403796)
Ludzie...wymiana oleju co roku lub po 10tys km. Nie czekajcie bo robicie krzywdę tym silnikom...

Większość kupujących używane samochody uważa, że ci kupujący nowe to frajerzy. Na ewentualnej nadgorliwości w częstszych wymian oleju skorzysta drugi czy trzeci właściciel. Jak powiem przy sprzedaży, że wymieniałem dwa razy częściej niż książka serwisowa nakazuje to ktoś mi da +30% do ceny samochodu? Nie. Liczyć się będzie tylko wiek i przebieg.

gifter 01-04-2022 11:01

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
Cytat:

Napisał Farfocel (Post 3404043)
Większość kupujących używane samochody uważa, że ci kupujący nowe to frajerzy. Na ewentualnej nadgorliwości w częstszych wymian oleju skorzysta drugi czy trzeci właściciel. Jak powiem przy sprzedaży, że wymieniałem dwa razy częściej niż książka serwisowa nakazuje to ktoś mi da +30% do ceny samochodu? Nie. Liczyć się będzie tylko wiek i przebieg.

Rozumiem co masz na myśli, nadal jednak są takie osoby które dbają o auto i czasami przez jakieś przeciwności losu sprzedają potem tak zadbane sztuki...
To są tzw perełki, które pojeżdżą jeszcze długi czas. Koniec OT

mskgs 01-04-2022 19:29

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
Nikt za te "zadbane sztuki" nie zapłaci specjalnie więcej. Nie ma się co okłamywać, nikt o zdrowych zmysłach, co planuje sprzedać samochód po 4-5 latach, nie będzie wymieniał oleju co 10k km.

Sethh 01-04-2022 22:03

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
Cytat:

Napisał mskgs (Post 3404267)
Nikt za te "zadbane sztuki" nie zapłaci specjalnie więcej. Nie ma się co okłamywać, nikt o zdrowych zmysłach, co planuje sprzedać samochód po 4-5 latach, nie będzie wymieniał oleju co 10k km.

Mało wiesz. Planować nie musi, ale różnie w życiu bywa.

stew66 02-04-2022 10:20

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
Cytat:

Napisał mskgs (Post 3404267)
Nikt za te "zadbane sztuki" nie zapłaci specjalnie więcej. Nie ma się co okłamywać, nikt o zdrowych zmysłach, co planuje sprzedać samochód po 4-5 latach, nie będzie wymieniał oleju co 10k km.

Tu się nie zgodzę, są takie osoby i sam do nich należę, jeśli wiem na 100% że samochód był dobrze użytkowany, a wymiany oleju były częściej niż zaleca Ford i są udokumentowane, to jestem wstanie zapłacić więcej za taki egzemplarz, oczywiście w granicach rozsądku.

Juzek 02-04-2022 10:22

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
Cytat:

Napisał mskgs (Post 3404267)
Nikt za te "zadbane sztuki" nie zapłaci specjalnie więcej. Nie ma się co okłamywać, nikt o zdrowych zmysłach, co planuje sprzedać samochód po 4-5 latach, nie będzie wymieniał oleju co 10k km.

Lepiej kupić taki samochód niż trupa ze szlamem w misce olejowej od cwaniaka o "zdrowych zmysłach"

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

wkg 02-04-2022 11:00

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
Dokładnie - tak właśnie zrobiłem. Szkoda, że nie można dawać "łapek" postom.

tomaszjan31 02-04-2022 13:49

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
Cytat:

Napisał mskgs (Post 3404267)
Nikt za te "zadbane sztuki" nie zapłaci specjalnie więcej. Nie ma się co okłamywać, nikt o zdrowych zmysłach, co planuje sprzedać samochód po 4-5 latach, nie będzie wymieniał oleju co 10k km.

Ja jestem zdrowy na umyśle i wymieniam olej co 10tyś i sprzedaje samochody po użytowaniu co 3-4lata

Sprzedaje samoochody za kwote z wyższych w zestawianiach cenowych, faktem jest, że dłużej to trwa, ale z niczym sie mi nie śpieszy

mskgs 02-04-2022 15:51

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
Cytat:

Napisał Sethh (Post 3404290)
Mało wiesz. Planować nie musi, ale różnie w życiu bywa.

Może mało, ale kilka samochodów w życiu sprzedałem. Nikogo kompletnie nie interesowało to, że np. wymieniałem olej po przebiegu 3k km, że nie katowałem silnika na zimnym, albo że nie gasiłem po ostrej jeździe - zresztą te rzeczy są nawet nie do zweryfikowania. Oczywiście wymiana co 10k km jest jak najbardziej na plus, ale to nie jest tak, że nagle sobie zawołasz cenę z kosmosu "bo zadbane" i tłum ludzi rzuci się na twój samochód.

Cytat:

Napisał stew66 (Post 3404329)
Tu się nie zgodzę, są takie osoby i sam do nich należę, jeśli wiem na 100% że samochód był dobrze użytkowany, a wymiany oleju były częściej niż zaleca Ford i są udokumentowane, to jestem wstanie zapłacić więcej za taki egzemplarz, oczywiście w granicach rozsądku.

Też należę do osób, które wolą zapłacić więcej za zadbany samochód. Problem w tym, że takich jak ja i Ty jest mało, deklarujemy się głównie na forum. A jak samochód idzie na sprzedaż, to się okazuje, że jednak takich osób nie ma. Nagle okazuje się, że ta "granica rozsądku" kupującego jest całkiem gdzie indziej niż sprzedającego. Ile byłbyś w stanie więcej zapłacić za samochód, który miał wymieniany olej nie co 15k km, tylko co 10k km?

Cytat:

Napisał Juzek (Post 3404330)
Lepiej kupić taki samochód niż trupa ze szlamem w misce olejowej od cwaniaka o "zdrowych zmysłach"

Nigdzie nie pisałem o złomie. Można serwisować samochód normalnie zgodnie z zaleceniami i będzie w bardzo dobrym stanie, i cena też będzie wyższa. Po prostu uważam, że częstsza wymiana oleju niż ta w planie przeglądów, nie wpłynie znacząco na cenę przy odsprzedaży, w porównaniu do tak samo zadbanego samochodu, który był na bieżąco serwisowany zgodnie z tym co wymaga producent.

gifter 04-04-2022 07:20

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
Cytat:

Napisał mskgs (Post 3404364)
Też należę do osób, które wolą zapłacić więcej za zadbany samochód. Problem w tym, że takich jak ja i Ty jest mało, deklarujemy się głównie na forum. A jak samochód idzie na sprzedaż, to się okazuje, że jednak takich osób nie ma. Nagle okazuje się, że ta "granica rozsądku" kupującego jest całkiem gdzie indziej niż sprzedającego. Ile byłbyś w stanie więcej zapłacić za samochód, który miał wymieniany olej nie co 15k km, tylko co 10k km?

Odpowiedź jest prosta, więcej niż średnia cena na rynku. Kolega kupował teraz np Volvo V40 R Design od pierwszego właściciela (diesel) - zadbana sztuka, wystawiona chyba z 8tys więcej niż inne na rynku. Opłaciło się, auto zadbane olej wymieniany co 10 tys, samochód śmiga jak złoto. Kupił spokój za tą cenę.

Jakoob 04-04-2022 14:10

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
Cytat:

Napisał mskgs (Post 3404364)
Ile byłbyś w stanie więcej zapłacić za samochód, który miał wymieniany olej nie co 15k km, tylko co 10k km?

Nic, bo 10 czy 15 na dobrym oleju jest jeszcze bez różnicy, choć wiem że na forum olej wymienia się co tydzień ;)

adam127777 05-04-2022 10:41

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
W kontekście różnicy w wymianie oleju po 10 czy 15tyś (czy co tydzień) - trzymajmy się rzeczywistości - temat dotyczy Pumy, gdzie interwał wymian jest 30tyś / 2lata.
Więc różnica jest nie taka jak @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pisze - tylko między 10 tyś (lub 15 tyś) a 30 tyś, lub co roku czy co dwa lata - więc imho znaczna.

Dla pierwszego właściciela użytkującego samochód 3-5 lat faktycznie bez znaczenia, później czas pokaże.

musso87 04-09-2022 22:04

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
Również jestem po i diagnosci stwierdzili słaby akumulator, na 75%. Od miesiąca po przeglądzie nie mam kiedy pojechać i go wymienić w ramach gwarancji. Na tym jeszcze odpalam pumę ;)

Edit. Pojechałem i wymienili mi na nową Vartę. Wcześniej wykonano aktualizację sterowników.

DannyBoy77 10-09-2022 13:16

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
Nie rozumiem ludzi którzy kupują nowe auto a potem płaczą jak trzeba je serwisować , można do ASO przyniesc swój olej filtr i części pod warunkiem ze zgadzają się za specyfikacja (olej) , a części są oryginalne czyli ford ,motorcraft . Jak umiesz dobrze poszukać to kupisz te części za połowę ceny która jest w servisie (bo oni zarabiają na serwisowaniu pojazdów oraz na częściach). I płacisz za usługę i wtedy cena jest normalna. Ale trzeba wiedzieć za ASO ma wyższe stawki za roboczogodzine, a tam tez pracują ludzie i od nich zależy jak rzetelnie podchodzą do pracy. Zawsze trzeba wybrać taki serwis w którym pracownik jest zadowolony to i praca jest dobrze wykonana. Jest wolny rynek i masz wybór gdzie serwisujesz pojazd.Dlatego dziwne są wpisy jak to jest drogo. Pozdrawiam

Farfocel 11-09-2022 18:07

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
Cytat:

Napisał DannyBoy77 (Post 3424306)
Nie rozumiem ludzi którzy kupują nowe auto a potem płaczą jak trzeba je serwisować

...i to jeszcze chcąc być "świętszym od papieża" i serwisować samochód częściej niż przewidują to zalecenia serwisowe producenta.

DannyBoy77 27-02-2023 18:52

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
Cytat:

Napisał Farfocel (Post 3424412)
...i to jeszcze chcąc być "świętszym od papieża" i serwisować samochód częściej niż przewidują to zalecenia serwisowe producenta.

Trzymaj się zaleceń i wszystkiego co Ci mówią nie myśl to napewno na tym wyjdziesz najlepiej....

stew66 27-02-2023 19:55

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
Cytat:

Napisał Farfocel (Post 3424412)
...i to jeszcze chcąc być "świętszym od papieża" i serwisować samochód częściej niż przewidują to zalecenia serwisowe producenta.

I od takiej osoby z takim podejściem, nie chciałbym kupić auta z tym silnikiem.

Farfocel 01-03-2023 00:01

Odp: Pierwszy przegląd w ASO po 30 tys. km
 
Cytat:

Napisał DannyBoy77 (Post 3446713)
Trzymaj się zaleceń i wszystkiego co Ci mówią nie myśl to napewno na tym wyjdziesz najlepiej....

Jakbym słyszał swojego starego xd Jeżeli ktoś chce serwisować samochód częściej niż zaleca producent, wedle własnego uznania (bo wie lepiej), to nie wiem, po co w ogóle pchać się do ASO. Nie ma obowiązku serwisowania w ASO ani w trakcie gwarancji producenta ani w trakcie tzw. rozszerzonej gwarancji. Skoro nie ma przymusu, narzekanie na ceny ASO jest zabawne. Tak samo jak wożenie własnego oleju i filtrów - żeby ASO w swojej łaskawości dało pieczątkę, ale żeby nie dać zarobić tym krwiopijczym psim synom! "Przecież jak się dobrze poszuka to można za pół ceny kupić, co za zdzierstwo!" Tak więc zgadzam się - każdy myśli za siebie. Jedyny problem, że historia serwisowania w ASO jest istotnym czynnikiem wpływającym na cenę rynkową przy odsprzedaży, a także w przypadku tzw. odkupu/zostawienia w rozliczeniu. No ale nie każdy zamierza odsprzedawać szybko lub w ogóle. Natomiast jeżeli ktoś zdecyduje się wymieniać olej choćby cztery razy częściej niż wymaga to producent, ale będzie to robić poza ASO, to może dzięki temu wspaniałomyślnemu podejściu dla przyszłych użytkowników poczuje się lepiej sam ze sobą, ale przyszli kupujący będą mieć to gdzieś.

jarkopa 12-04-2023 22:48

Drugi przegląd w ASO (po 60 tys. km)
 
1 załącznik(i)
Podobnie jak po pierwszym przeglądzie - chcę podzielić się treścią faktury od Ursyn Car za przegląd po 60 tys.km przejechanych w ciągu 2,5 roku.
Tym razem oprócz standardowych czynności wymieniono mi świece (zgodnie z wytycznymi Forda) i przednie klocki (bo się kończyły). Poprosiłem też o dezynfekcję klimatyzacji i wymianę gaśnicy na nową (zamiast legalizacji starej).
Rachunek wyniósł 2600 PLN brutto. Nie skarżę się tu na kwotę - ale dzielę się obrazkiem faktury aby koledzy wiedzieli co ich czeka przy tym przeglądzie.
Pozdrawiam
Jarek

maciekkrk 03-01-2024 17:49

Odp: Drugi przegląd w ASO (po 60 tys. km)
 
Cytat:

Napisał jarkopa (Post 3452410)
Podobnie jak po pierwszym przeglądzie - chcę podzielić się treścią faktury od Ursyn Car za przegląd po 60 tys.km przejechanych w ciągu 2,5 roku.
Tym razem oprócz standardowych czynności wymieniono mi świece (zgodnie z wytycznymi Forda) i przednie klocki (bo się kończyły). Poprosiłem też o dezynfekcję klimatyzacji i wymianę gaśnicy na nową (zamiast legalizacji starej).
Rachunek wyniósł 2600 PLN brutto. Nie skarżę się tu na kwotę - ale dzielę się obrazkiem faktury aby koledzy wiedzieli co ich czeka przy tym przeglądzie.
Pozdrawiam
Jarek

tu coś było z Tobą konsultowane, czy zostawiłeś auto, zrobili i dali fakturę?

arturek 03-01-2024 19:41

Odp: Przegląd w ASO po XX tys. km
 
Przy określonym przebiegu jest określony zakres czynności - np. wymiana swiec

pozdrawiam

jarkopa 03-01-2024 22:42

Odp: Przegląd w ASO po XX tys. km
 
Tak, potwierdzam, klocki i świece wymienili mi bez konsultacji ze mną...
(bo tak chyba mieli w wytycznych przeglądu po 60k km).
Pozdrawiam
Jarkopa

jarkopa 28-05-2024 20:08

Odp: Przegląd w ASO po XX tys. km
 
1 załącznik(i)
I kolejna faktura z Ursyn Car - tym razem po 90 tys. km
Nie ma na niej kosztu wymiany tarcz hamulcowych (przednich) bo wymieniono je w poprzednim roku - stare głośno piszczały z nowymi klockami.
Pozdrawiam
Jarkopa

maniunio 29-05-2024 09:09

Odp: Przegląd w ASO po XX tys. km
 
Cena bardzo w porządku jak na moje oko, dzięki za info

yacekb 29-05-2024 19:14

Odp: Przegląd w ASO po XX tys. km
 
Czy teraz ASO leje do ecoboosta olej 0W20 ?:shock:

woytek75 30-05-2024 21:37

Odp: Przegląd w ASO po XX tys. km
 
Te korki spustowe to jakieś jednorazówki? Mi też wymienili na pierwszej wymianie oleju.
Czujniki nie programują się czasem same?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.